2017

July 30th - Aug. 6th

Home Page

Fairbook 2017

Admission Info

Events Schedule

Grandstand

Queen Pageant

Competitive
 Classes

Entry Form

Fair Rules & Regs

Fair Results 2017

Photos

Map to the Fair

Fair Office Hours

Contact Us

Our History

Officers &
 Directors

Links

Archives

 

 

2012 Coles County Fair Prize Winners

Agricultural Products Beef Cattle Bull Riding Culinary Products
Dairy Cattle Fine Arts and Crafts Floricultural Products Harness Racing
Horticultural Products Junior Categories Junior Goats Junior Sheep Junior Swine
Pony and Mule Racing Poultry Tractor Pull Truck Pull Western Horse Show

Agricultural Products

Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Oats
1st - Adam C Marrs
2nd - Vivian Hallett
3rd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Soybeans
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
3rd - Vivian Hallett
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Wheat
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
3rd - Nelda Campbell
4th - Vivian Hallett
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Shelled Corn, Yellow
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
3rd - Vivian Hallett
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Shelled Corn, White
1st - Nelda Campbell
2nd - Adam C Marrs
3rd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Corn, Yellow, 6 Ears
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
3rd - Vivian Hallett
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Corn, White, 6 Ears
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Popcorn, Yellow, 6 Ears
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Popcorn, White, 6 Ears
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Corn, Any Other Kind, 6 Ears
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Oats, In Straw Cut Off At Root
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Wheat, Smooth, In Straw
1st - Nelda Campbell
2nd - Vivian Hallett
3rd - Adam C Marrs
4th - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Wheat, Bearded, In Straw
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Hay, Alfalfa
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Hay, Red Clover
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
3rd - Vivian Hallett
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Hay, Timothy
1st - Vivian Hallett
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Soy Beans, Any Stage
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Green Beans (12)
1st - Adam C Marrs
2nd - Nelda Campbell
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Beets, Any Kind (5)
1st - Tom Sherman
2nd - Nelda Campbell
3rd - Jaylin Jones
4th - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Cabbage, Green (1)
1st - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Cabbage, Red (1)
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Carrot (5)
1st - Nelda Campbell
2nd - Jaylin Jones
3rd - Canton Wesch
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Corn, Sweet (5)
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
3rd - Nelda Campbell
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Cucumber, Pickling (5)
1st - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Cucumber, Slicing (5)
1st - Nelda Campbell
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Eggplant (1)
1st - Nelda Campbell
2nd - Genny Campbell
3rd - Adam C Marrs
4th - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Muskmelon (1)
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Onion, Red (5)
1st - Jaylin Jones
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Onion, Yellow (5)
1st - Jaylin Jones
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Onion, White, (5)
1st - Stephen Schilling
2nd - Genny Campbell
3rd - John M Craft
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Pepper, Bell, Green (5)
1st - Nelda Campbell
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Pepper, Any Other, (5)
1st - Nelda Campbell
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Potato, Red (5)
1st - Jaylin Jones
2nd - Nelda Campbell
3rd - Julie Lading
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Potato, White, (5)
1st - Jaylin Jones
2nd - Tanya Kelley
3rd - Nelda Campbell
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Potato, Sweet, (5)
1st - Nelda Campbell
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Pumpkin, Any (1)
1st - Nelda Campbell
2nd - Travis Campbell
3rd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Squash, Any (1)
1st - Adam C Marrs
2nd - Nelda Campbell
3rd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Tomato, Large, Any Stage (5)
1st - Jaylin Jones
2nd - Stephen Schilling
3rd - Adam C Marrs
4th - John M Craft
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Tomato, Pear/Roma (5)
1st - Julie Lading
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Tomato, Cherry/Salad (12)
1st - John M Craft
2nd - Joyce Lock
3rd - Joyce Lock
4th - Tom Sherman
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Turnip (5)
1st - Adam C Marrs
2nd - Tom Sherman
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Watermelon (1)
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Zucchini (1)
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
3rd - Tom Sherman
4th - Nelda Campbell
Agricultural Products - Just For Fun Miscellaneous - Corn, Tallest Stalk Ear Attached, (Cut Off At Root)
1st - Nelda Campbell
2nd - Travis Campbell
Agricultural Products - Just For Fun Miscellaneous - Sunflower, Largest Head
1st - Tom Sherman
Agricultural Products - Just For Fun Miscellaneous - Sunflower, Tallest Cut Off At Root
1st - Tom Sherman
Agricultural Products - Just For Fun Miscellaneous - Vegetables, Unusual Shape Or Variety
1st - Holly Glosser
2nd - Genny Campbell
Agricultural Products - Vegetable Arrangement - Vegetable Arrangement 75% Quality, 25% Display
1st - Holly Glosser
Agricultural Products - Overall Champ Agr Products - Champion/Reserve Champ Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
2nd - Nelda Campbell

[ Back to Top ]

Beef Cattle

Beef Cattle - Angus - Sr. Heifer Calf
1st - Olivia Heltsley
Beef Cattle - Angus - Summer Yrlg Heifer
1st - Jonathan Taylor
2nd - Olivia Heltsley
3rd - Cody Morris
4th - Cody Morris
Beef Cattle - Angus - Late Jr. Yearling Heifer 3/1-4
1st - Jonathan Taylor
2nd - Drew Shrader
3rd - Ty Nolte
Beef Cattle - Angus - Early Jr Yearling Heifer 1/1-2
1st - Jonathan Taylor
2nd - Marylee Orman
3rd - Cody Morris
Beef Cattle - Angus - Sr Heifer & Cows Born Before J
1st - Cody Morris
2nd - Marylee Orman
Beef Cattle - Angus - Champ/Reserve Female Do Not Enter
1st - Jonathan Taylor
2nd - Jonathan Taylor
Beef Cattle - Angus - Pr.Fem.Any Age Owned By Exhib
1st - Jonathan Taylor
2nd - Olivia Heltsley
3rd - Cody Morris
4th - Cody Morris
Beef Cattle - Angus - Jr. Bull Calf Jan 1 Or After T
1st - Marylee Orman
2nd - Cody Morris
Beef Cattle - Angus - Jr. Yearling Bull 1/1-4/30 Las
1st - Jonathan Taylor
Beef Cattle - Angus - Champion/Reserve Bull Do Not Enter
1st - Jonathan Taylor
2nd - Cody Morris
Beef Cattle - Angus - Pair-1 Bull, 1 Female Any Age Exhibitor Owned
1st - Jonathan Taylor
2nd - Cody Morris
Beef Cattle - Angus - Angus Lightweight Steer
1st - Cody Morris
Beef Cattle - Angus - Angus Heavyweight Steer
1st - Jonathan Taylor
2nd - Maggie Uphoff
Beef Cattle - Angus - Angus Champ/Reserve Steer Do Not Enter
1st - Jonathan Taylor
2nd - Maggie Uphoff
Beef Cattle - Hereford - Sr Heifer Calf 9/1-12/31 Last
1st - Elise Hackett
2nd - Farms Rocking W
Beef Cattle - Hereford - Summer Yearling Heifer 5/1-8/3
1st - Farms Rocking W
Beef Cattle - Hereford - Late Jr. Yearling Heifer 3/1-4
1st - Elise Hackett
Beef Cattle - Hereford - Early Jr Yearling Heifer 1/1-2
1st - Elise Hackett
2nd - Elise Hackett
Beef Cattle - Hereford - Sr.heifers & Cows Before 1/1 L
1st - Elise Hackett
Beef Cattle - Hereford - Champ/Reserve Female Do Not Enter
1st - Elise Hackett
2nd - Elise Hackett
Beef Cattle - Hereford - Pr.Fem.Any Age Owned By Exhib
1st - Elise Hackett
2nd - Farms Rocking W
Beef Cattle - Hereford - Jr. Yearling Bull 1/1-4/30 Las
1st - Farms Rocking W
Beef Cattle - Hereford - Champ/Reserve Bull Do Not Enter
1st - Farms Rocking W
Beef Cattle - Hereford - Pair-1 Bull, 1 Female Any Age Exhibitor Owned
1st - Farms Rocking W
Beef Cattle - Hereford - Hereford Lightweight Steer
1st - Farms Rocking W
2nd - Juliene Ames
Beef Cattle - Hereford - Hereford Heavyweight Steer
1st - Austin Ames
2nd - Farms Rocking W
3rd - Austin Ames
Beef Cattle - Hereford - Hereford Champ/Reserve Steer Do Not Enter
1st - Austin Ames
2nd - Farms Rocking W
Beef Cattle - Shorthorn - Jr Heifer Calf 1/1 Or After Th
1st - Hope Birch
Beef Cattle - Shorthorn - Summer Yrling Heifer 5/1-8/31
1st - Tom Kirbach
Beef Cattle - Shorthorn - Late Jr. Yrling Heifer 3/1-4/3
1st - Bryan Metzger
2nd - Hope Birch
3rd - Bryan Metzger
4th - Ben Oakley
Beef Cattle - Shorthorn - Champ/Reserve Female Do Not Enter
1st - Bryan Metzger
2nd - Hope Birch
Beef Cattle - Shorthorn - Pr.Fem. Any Age Owned By Exhib
1st - Bryan Metzger
2nd - Hope Birch
Beef Cattle - Shorthorn - Shorthorn Lightweight Steer
1st - Tom Kirbach
Beef Cattle - Shorthorn - Shorthorn Champ/Reserve Steer Do Not Enter
1st - Tom Kirbach
Beef Cattle - Simmental - Summer Yrling. Heifer 5/1-8/31
1st - Cody Hill
Beef Cattle - Simmental - Late Jr. Yrling Heifer 3/1-4/3
1st - Emma Metzger
Beef Cattle - Simmental - Early Jr. Yrling Heifer 1/1-2/
1st - Cody Hill
Beef Cattle - Simmental - Champ/Reserve Female Do Not Enter
1st - Cody Hill
1st - Cody Hill
Beef Cattle - Simmental - Pr.Fem.Any Age Owned By Exhib
1st - Cody Hill
Beef Cattle - Simmental - Simmental Lightweight Steer
1st - Ben Oakley
Beef Cattle - Simmental - Simmental Heavyweight Steer
1st - Cody Morris
Beef Cattle - Simmental - Simmental Champ/Reserve Steer Do Not Enter
1st - Ben Oakley
2nd - Cody Morris
Beef Cattle - All Other Breeds - Jr.heifer Calf 1/1 Or After Th
1st - Cody Hill
Beef Cattle - All Other Breeds - AOB Sum Yrling Heifer 5/1-8/31
1st - Donavan Smith
2nd - Brandy Wheeler
3rd - Hope Birch
4th - Drew Shrader
5th - Tom Kirbach
Beef Cattle - All Other Breeds - Late Jr Yrling Heifer 3/1-4/30
1st - Donavan Smith
2nd - Farms Rocking W
Beef Cattle - All Other Breeds - Sr.heifers & Cows Born Before
1st - Brandy Wheeler
Beef Cattle - All Other Breeds - Champ/Reserve Female Do Not Enter
1st - Donavan Smith
2nd - Donavan Smith
Beef Cattle - All Other Breeds - Pr.Fem.Any Age Owned By Exhib
1st - Donavan Smith
2nd - Drew Shrader
Beef Cattle - All Other Breeds - Summer Yrling Bull 5/1-8/31 La
1st - Ben Oakley
Beef Cattle - All Other Breeds - All O Breeds Lightweight Steer
1st - Brennyn Kirk
2nd - Ty Nolte
3rd - Lacee Beabout
4th - Bethany Moritz
Beef Cattle - All Other Breeds - All O Breeds Med Weight Steer
1st - Cody Hill
2nd - Donavan Smith
3rd - Cody Morris
4th - Ben Oakley
5th - Sam Uphoff
Beef Cattle - All Other Breeds - All O Breeds Hvy Weight Steer
1st - Drew Shrader
2nd - Tom Kirbach
3rd - Victor Welsh
4th - Bethany Moritz
5th - Jake Uphoff
Beef Cattle - All Other Breeds - All O Breeds Champ/Res Steer Do Not Enter
1st - Cody Hill
2nd - Donavan Smith
Beef Cattle - Overall Champions - Grand Champ/Res Steer Do Not Enter
1st - Cody Hill
2nd - Donavan Smith
Beef Cattle - Overall Champions - Grand Champ/Res Female Do Not Enter
1st - Donavan Smith
2nd - Bryan Metzger
Beef Cattle - Overall Champions - Grand Champ/Res Bull Do Not Enter
1st - Farms Rocking W
2nd - Jonathan Taylor

[ Back to Top ]

Bull Riding

Bull Riding - Professional Bull Riding - Open Bull Riding
1st - Brady Sims
2nd - Caleb Ruyle
3rd - Mason Lowe
4th - Luke Haught
5th - Craig Sasse

[ Back to Top ]

Culinary Products

Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - White Yeast Bread One Standard Loaf
1st - Genny Campbell
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Bread Made - Bread Machine One Standard Loaf
1st - Elia Schout
2nd - Vivian Hallett
3rd - Paula S Marrs
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Baking Powder Biscuits (4)
1st - Vivian Hallett
2nd - Judith Corbin
3rd - Genny Campbell
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Muffins, Any (4)
1st - Alice Shonk
2nd - Kathy Voytovich
3rd - Kathy Voytovich
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Corn Bread (4 Muffins/Slices)
1st - Judith Corbin
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Cinnamon Rolls, Plain (4)
1st - Genny Campbell
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Quick Bread, With Nuts Banana Nut, Etc. One Standard Loaf
1st - Kathy Voytovich
2nd - Alice Shonk
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Quick Bread, Without Nuts Zucchini, Pumpkin, Etc. 1 Standard Loaf
1st - Paula S Marrs
2nd - Samantha Killough
3rd - Lisa Killough
4th - Angie K Warman
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Fruit Pie, Any (3" Wedge)
1st - Paula S Marrs
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Sugar, No Icing
1st - Vivian Hallett
2nd - Kay Amyx
3rd - Kathy Voytovich
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Oatmeal
1st - Kathy Voytovich
2nd - Kathy Voytovich
3rd - Lisa Killough
4th - Alice Shonk
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Peanut Butter
1st - Vivian Hallett
2nd - Kathy Voytovich
3rd - Kathy Voytovich
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Snicker Doodle
1st - Kay Amyx
2nd - Kathy Voytovich
3rd - Genny Campbell
4th - Vivian Hallett
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Chocolate Chip
1st - Genny Campbell
2nd - Kathy Voytovich
3rd - Merry Toberman
4th - Vivian Hallett
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Brownies, Any
1st - Kathy Voytovich
2nd - Kathy Voytovich
3rd - Vivian Hallett
4th - Paula S Marrs
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Cookies, Bars, Any Not Listed
1st - Kathy Voytovich
2nd - Vivian Hallett
3rd - Kathy Voytovich
4th - Alice Shonk
Culinary Products - Homemade Candies - Chocolate Fudge
1st - Kathy Voytovich
2nd - Pat Shannon
3rd - Karen Due
4th - Karen Due
Culinary Products - Homemade Candies - Peanut Butter Fudge
1st - Pat Shannon
2nd - Genny Campbell
3rd - Kathy Voytovich
Culinary Products - Homemade Candies - Mints, Any
1st - Karen Due
2nd - Vivian Hallett
3rd - Karen Due
4th - Vivian Hallett
Culinary Products - Homemade Candies - Any Candy, Not Listed, Labeled
1st - Paula S Marrs
2nd - Tanya Kelley
3rd - Kathy Voytovich
Culinary Products - Cakes, Undecorated - Angel Food
1st - Paula S Marrs
Culinary Products - Cakes, Undecorated - Pineapple Upside Down
1st - Sarah Fleming
2nd - Kathy Voytovich
Culinary Products - Cakes, Undecorated - Any Other Kind Not Listed
1st - Kathy Voytovich
2nd - Samantha Killough
Culinary Products - Cakes, Decorated - Any Decorated, Professional
1st - Genny Campbell
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Beans, Green
1st - Kevin Jones
2nd - Mary J Cline
3rd - Julie Lading
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Tomato Juice
1st - Mary J Cline
2nd - Kevin Jones
3rd - Vivian Hallett
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Tomatoes, Any
1st - Julie Lading
2nd - Mary J Cline
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Salsa
1st - Paula S Marrs
2nd - Kevin Jones
3rd - Trudy Chapman
4th - Trudy Chapman
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Peaches
1st - Vivian Hallett
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Apples, Any
1st - Mary J Cline
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Any Fruit/Vegetable Not Listed
1st - Vivian Hallett
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Pickles, Relish
1st - Samantha Killough
2nd - Angie K Warman
3rd - Trudy Chapman
4th - Trudy Chapman
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Pickles, Other Beets, Cauliflower, Mixed, Peppers
1st - Vivian Hallett
Culinary Products - Jams, Preserves, Fruit Butters - Strawberry
1st - Paula S Marrs
2nd - Jonica H McBride
Culinary Products - Jams, Preserves, Fruit Butters - Peach
1st - Vivian Hallett
2nd - Trudy Chapman
3rd - Mary J Cline
Culinary Products - Jams, Preserves, Fruit Butters - Any Other Kind Not Listed
1st - Paula S Marrs
2nd - Angie K Warman
3rd - Sarah Fleming
4th - Trudy Chapman
Culinary Products - Jellies - Any Other Kind
1st - Samantha Killough
Culinary Products - Apairy & Miscellaneous - Honey, Comb
1st - John Killough
Culinary Products - Apairy & Miscellaneous - Honey, Strained
1st - John Killough
Culinary Products - Apairy & Miscellaneous - Eggs, Dozen, Brown
1st - Trudy Chapman
2nd - Jill Walker
3rd - John M Craft
4th - Tanya Kelley
Culinary Products - Apairy & Miscellaneous - Eggs, Any Other Kind
1st - Vivian Hallett
2nd - Jill Walker
Culinary Products - Apairy & Miscellaneous - Cheese, Any Kind, Homemade Labeled
1st - Tanya Kelley
2nd - Elia Schout
3rd - Tanya Kelley
Culinary Products - Apairy & Miscellaneous - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st - Paula S Marrs
2nd - Vivian Hallett

[ Back to Top ]

Dairy Cattle

Dairy Cattle - Holstein - Baby Calf: March And Under
1st - Stanley Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Jr. Heifer Calf: Feb - Dec
1st - Stanley Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Sr Heifer Calf: Sept - Nov
1st - Stanley Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Sum Yrling Hfer: June - August
1st - Stanley Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Jr. Yrling Hfer: March - June
1st - Stanley Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Wtr Yrling Hfer: Dec. - Feb.
1st - Stanley Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Sr. Yrling Hfer: Sept - Nov.
1st - Stanley Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Jr. Champion Female - Ribbon Do Not Enter
1st - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - 2 Year Old Cow
1st - Stanley Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - 3 Year Old Cow
1st - Leanna Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Aged Cow
1st - Leanna Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Best Udder
1st - Stanley Keeney
2nd - Stanley Keeney
3rd - Leanna Keeney
4th - Leanna Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Sr. Champion Cow - Ribbon Do Not Enter
1st - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Grand Champion Female Do Not Enter
1st - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Jersey - Baby Calf: March And Under
1st - Katy Spesard
2nd - Katy Spesard
3rd - Sara Morgan
4th - Sara Morgan
5th - William Kelley Jr.
6th - Isaac Schout
7th - Nellie Schout
Dairy Cattle - Jersey - Jr. Heifer Calf: Feb - Dec
1st - Sara Morgan
2nd - Katy Spesard
3rd - Sara Morgan
4th - Katy Spesard
Dairy Cattle - Jersey - Sr. Heifer Calf-sept Through N
1st - Sara Morgan
2nd - Katy Spesard
3rd - Sara Morgan
Dairy Cattle - Jersey - Summer Yearling Heifer-june -
1st - Katy Spesard
2nd - Sara Morgan
Dairy Cattle - Jersey - Jr. Yearling Heifer-march Thro
1st - Katy Spesard
2nd - Sara Morgan
Dairy Cattle - Jersey - Winter Yearling Heifer-dec Thr
1st - Katy Spesard
2nd - Katy Spesard
3rd - Sara Morgan
4th - Sara Morgan
Dairy Cattle - Jersey - Sr Yearling Heifer-sept. Throu
1st - Sara Morgan
2nd - Sara Morgan
3rd - Katy Spesard
Dairy Cattle - Jersey - Jr. Champion Female-ribbon Do Not Enter
1st - Sara Morgan
Dairy Cattle - Jersey - 2 Year Old Cow
1st - Sara Morgan
2nd - Katy Spesard
3rd - Sara Morgan
4th - William Kelley Jr.
Dairy Cattle - Jersey - 3 Year Old Cow
1st - Jacob Roedl
2nd - Sara Morgan
Dairy Cattle - Jersey - Aged Cow
1st - Katy Spesard
2nd - Sara Morgan
3rd - Sara Morgan
4th - William Kelley Jr.
5th - Patrick Schout
Dairy Cattle - Jersey - Best Udder
1st - Jacob Roedl
2nd - Katy Spesard
3rd - Sara Morgan
4th - Katy Spesard
5th - Sara Morgan
6th - William Kelley Jr.
Dairy Cattle - Jersey - Sr. Champion Cow - Ribbon Do Not Enter
1st - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Jersey - Grand Champion Female Do Not Enter
1st - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Baby Calf: March And Under
1st - Jacob Roedl
2nd - Evelyn Roedl
3rd - Katy Spesard
Dairy Cattle - Guernsey - Jr. Heifer Calf: Feb - Dec
1st - Jacob Roedl
2nd - Evelyn Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Sr. Heifer Calf: Sept - Nov
1st - Evelyn Roedl
2nd - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Summer Yearling Heifer: June -
1st - Jacob Roedl
2nd - Katy Spesard
3rd - Evelyn Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Jr. Yearling Heifer: March - J
1st - Evelyn Roedl
2nd - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Winter Yearling Heifer: Dec -
1st - Evelyn Roedl
2nd - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Sr. Yearling Heifer: Sept - No
1st - Jacob Roedl
2nd - Evelyn Roedl
3rd - Katy Spesard
Dairy Cattle - Guernsey - Jr. Champion Female - Ribbon Do Not Enter
1st - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - 2 Year Old Cow
1st - Jacob Roedl
2nd - Katy Spesard
3rd - Evelyn Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - 3 Year Old Cow
1st - Jacob Roedl
2nd - Evelyn Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Aged Cow
1st - Jacob Roedl
2nd - Evelyn Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Best Udder
1st - Jacob Roedl
2nd - Jacob Roedl
3rd - Evelyn Roedl
4th - Evelyn Roedl
5th - Katy Spesard
Dairy Cattle - Guernsey - Sr. Champion Cow-Ribbon Do Not Enter
1st - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Grand Champion Female Do Not Enter
1st - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Baby Calf: March And Under
1st - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Jr. Heifer Calf: Feb - Decembe
1st - Jacob Roedl
2nd - Terry Ellis
3rd - Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Sr. Heifer Calf: Sept - Novemb
1st - Terry Ellis
2nd - Terry Ellis
3rd - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Summer Yearling Heifer: June -
1st - Terry Ellis
2nd - Sara Morgan
3rd - Terry Ellis
4th - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Jr. Yearling Heifer: March - J
1st - Terry Ellis
2nd - Terry Ellis
3rd - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Winter Yearling Heifer: Dec -
1st - Terry Ellis
2nd - Terry Ellis
3rd - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Sr Yearling Heifer: September
1st - Terry Ellis
2nd - Terry Ellis
3rd - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Jr. Champion Female - Ribbon Do Not Enter
1st - Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - 2 Year Old Cow
1st - Jacob Roedl
2nd - Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - 3 Year Old Cow
1st - Jacob Roedl
2nd - Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Aged Cow
1st - Jacob Roedl
2nd - Terry Ellis
3rd - Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Best Udder
1st - Jacob Roedl
2nd - Terry Ellis
3rd - Jacob Roedl
4th - Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Sr. Champion Cow - Ribbon Do Not Enter
1st - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Grand Champion Female Do Not Enter
1st - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Baby Calf: March And Under
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
3rd - Clint Cribbet
4th - Clint Cribbet
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Jr. Heifer Calf: Feb - Dec
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
3rd - Clint Cribbet
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Sr. Heifer Calf: Sept - Novemb
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
3rd - Clint Cribbet
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Summer Yearling Heifer: June -
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Jr. Yearling Heifer: March - J
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Winter Yearling Heifer: Decemb
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Sr. Yearling Heifer: Sept - No
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Jr. Champion Female - Ribbon Do Not Enter
1st - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - 2 Year Old Cow
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - 3 Year Old Cow
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
3rd - Clint Cribbet
4th - Clint Cribbet
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Aged Cow
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Best Udder
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
3rd - Clint Cribbet
4th - Clint Cribbet
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Sr. Champion Cow - Ribbon Do Not Enter
1st - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Grand Champion Female Do Not Enter
1st - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Overall Champion - Supreme Champion Cow Do Not Enter
1st - Jacob Roedl

[ Back to Top ]

Fine Arts, Textiles, & Hobbies

Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Fine Arts - Amateur Painting-Oil/Acrylic Amateur Class
1st - Sarah Fleming
2nd - Bob Ritz
3rd - Shanoh Stewart
4th - Shanoh Stewart
5th - Bob Ritz
6th - Loretta Lahr
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Fine Arts - Amateur Drawing Amateur Class
1st - Brandon Helm
2nd - Brandon Helm
3rd - Drake Sweeney
4th - Drake Sweeney
5th - Miranda Bryant
6th - Ariel N Hassinger
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Prof People/Animals Professional
1st - Melissa D Moxley
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Prof Places/Things Professional
1st - Melissa D Moxley
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Pro Black & White Professional (Any Subject)
1st - Melissa D Moxley
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Prof Collection (6) Related Objects - Professional
1st - Melissa D Moxley
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Prof Collection (6) Unrelated Objects - Professional
1st - Melissa D Moxley
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Amateur People/Animals Amateur
1st - Rebekah Smith
2nd - Rebekah Smith
3rd - Greg Witto
4th - Lisa Canivez
5th - Kelly Campbell
6th - Robert Critchelow
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Amateur Places/Things Amateur
1st - Rebekah Smith
2nd - Rebekah Smith
3rd - Kelly Campbell
4th - Katie J Pierson
5th - Melinda L Swinford
6th - Melinda L Swinford
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Amateur Black & White Amateur (Any Subject)
1st - Joe Perez
2nd - Samantha Killough
3rd - Kelly Campbell
4th - Kelly Campbell
5th - Krista Kingery
6th - Angie K Warman
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Amateur Collection (6) Related Objects - Amateur
1st - Lisa Canivez
2nd - Marvin Brannon
3rd - Holly Glosser
4th - Krista Kingery
5th - Joe Perez
6th - Robert Critchelow
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Amateur Collection (6) Unrelated Objects - Amateur
1st - Marvin Brannon
2nd - Joe Perez
3rd - Holly Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Anique Toys 3 - 6 Pieces
1st - Kay Amyx
2nd - Mary J Cline
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Anique Glassware 3 - 6 Pieces
1st - Kevin Jones
2nd - Mary J Cline
3rd - Kay Amyx
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Anique China 3 - 6 Pieces
1st - Kay Amyx
2nd - Mary J Cline
3rd - Elia Schout
4th - Kevin Jones
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Anique Books 3 - 6 Pieces
1st - Kay Amyx
2nd - Louise Vassay
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Anique Postcards 6 - 12 Pieces
1st - Louise Vassay
2nd - Alethe Vassay
3rd - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Anique Hand Tool 3 - 6 Pieces
1st - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Anique Dolls 3 - 6 Pieces
1st - Mary J Cline
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Anique Bottles 3 - 6 Pieces
1st - Kevin Jones
2nd - Kevin Jones
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Coll of Anique Kitchen Collectibles 3 - 6 Pieces
1st - Kay Amyx
2nd - Mary J Cline
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Antique Lamp; 1 - 3 Pieces
1st - Kevin Jones
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Antique Quilt - Written Story Over 50 Years Old
1st - Vivian Hallett
2nd - Pat Shannon
3rd - Jill Shrader
4th - Pat Shannon
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Most Interesting Antique With Written Story
1st - Tanya Kelley
2nd - Vivian Hallett
3rd - Pat Shannon
4th - Pat Shannon
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Antiques; Any 3 - 6 Pieces
1st - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Collection Of Mini Figurines 5 - 20 Pieces
1st - Mary J Cline
2nd - Alethe Vassay
3rd - Jaylin Jones
4th - Kevin Jones
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Insect Collection Box Not Larger Than 24"x24" - 1 Box Per
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Shell Collection Container Not Larger Than 18"x18"
1st - Kay Amyx
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Collection of Refrig Magnets 5 - 20 Pieces
1st - Alethe Vassay
2nd - Marie Critchelow
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Most Unusual Female Hobby
1st - Alethe Vassay
2nd - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Most Unusual Male Hobby
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Collection; Any Other Key Chains, Pencils, Slogan Buttons, Etc
1st - Ashley Payne
2nd - Marie Critchelow
3rd - Kevin Jones
4th - Kevin Jones
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Novelty Costume Jewelry
1st - Alethe Vassay
2nd - Alethe Vassay
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Christmas Stocking Or Tree Skirt
1st - June Voegel
2nd - June Voegel
3rd - Judith Corbin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Doll Clothing Must Be Attached With Pins
1st - Vivian Hallett
2nd - Judith Corbin
3rd - Judith Corbin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Sr. Female Handicraft 55 Years Or Older
1st - June Voegel
2nd - Janet Clark
3rd - Ruth Foreman
4th - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Bird House
1st - Canton Wesch
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Any Wooden Article
1st - Canton Wesch
2nd - Canton Wesch
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Ceramics, 1- 3 Pieces
1st - Tanya Kelley
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Article With Angel Motif
1st - Vivian Hallett
2nd - Alethe Vassay
3rd - Judith Corbin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Silk Flower Arrangement
1st - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Scrap Book, 1
1st - Ashley Payne
2nd - Marie Critchelow
3rd - Vivian Hallett
4th - Pat Shannon
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Needle Point, Any Kind Including Plastic Canvas
1st - Mary J Cline
2nd - Mary J Cline
3rd - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Cross Stitch, Any Kind
1st - Ashley Payne
2nd - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Counted Cross Stitch
1st - June Voegel
2nd - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Knitted Article
1st - Elsie M Carter
2nd - Elsie M Carter
3rd - Ruth Foreman
4th - Ruth Foreman
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Needle Work, Any Other Kind
1st - Linda James
2nd - Linda James
3rd - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Table Cloth, Runner or Place Mats, Any Kind
1st - Eunice Davis
2nd - Elsie M Carter
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Pillow Cases - Pair Pillow Cases White Embroidery
1st - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Pillow Cases - Pair Pillow Cases Colored Embroidery
1st - Elsie M Carter
2nd - Eunice Davis
3rd - Eunice Davis
4th - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Pillow Cases - Pair Pillow Cases Crossed Stitched
1st - Vivian Hallett
2nd - Elsie M Carter
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Pillow Cases - Pair Pillow Cases - Lace Trim
1st - Elsie M Carter
2nd - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Pillow Cases - Pair Pillow Cases - Any Kind
1st - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Quilts - Embroidered
1st - Janet Clark
2nd - Eunice Davis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Quilts - Applique'
1st - June Voegel
2nd - June Voegel
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Quilts - Baby Quilt
1st - June Voegel
2nd - Judith Corbin
3rd - Janet Clark
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Crocheting - Doll Clothes
1st - Judith Corbin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Crocheting - Center Pieces - 14" or Over
1st - Judith Corbin
2nd - Judith Corbin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Crocheting - DoiIlies - Under 14"
1st - Judith Corbin
2nd - Judith Corbin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Crocheting - Crocheted Afghan
1st - Gayle Garrett
2nd - Sarah Fleming
3rd - Gayle Garrett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Crocheting - Crocheted Baby Clothes
1st - Deborah Cloward
2nd - Ruth Foreman
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Crocheting - Any Other Crocheted Article
1st - Deborah Cloward
2nd - Kelly R Smith
3rd - Gayle Garrett
4th - Ruth Foreman
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Any Homemade Toy, Stuffed Animal or Doll
1st - Karen Due
2nd - Rebekah Smith
3rd - Louise Vassay
4th - Judith Corbin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Any Hand Decorated Article Of Clothing
1st - Tanya Kelley
2nd - Pat Shannon
3rd - Pat Shannon
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Anything With Sunflowers 3 - 6 Pieces
1st - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Any Kitchen Novelty 2 Pot Holders, 2 Kitchen Towels, 2 Apron
1st - Judith Corbin
2nd - Elsie M Carter
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Any Homemade Article Of Clothing
1st - Vivian Hallett
2nd - Janet Clark
3rd - Ruth Foreman
4th - Ruth Foreman
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Bead Craft
1st - Alethe Vassay
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Something Made With A Holiday Theme
1st - Pat Shannon
2nd - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Something Made Of Old Jeans
1st - Rebekah Smith
2nd - Pat Shannon
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Any Other Homemade Article Not Listed
1st - Rebekah Smith
2nd - Pat Shannon
3rd - Alethe Vassay
4th - Ruth Foreman
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Champion/Reserve Taken From Sect. 5 thru 11 DO NOT ENTER
1st - Deborah Cloward
2nd - June Voegel

[ Back to Top ]

Floriculture Products

Floriculture Products - Cut Flowers - Dianthus Or Pinks, 5 Stems
1st - Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Cosmos, 5 Stems
1st - Janet Clark
2nd - Amanda Smith
3rd - Holly Glosser
Floriculture Products - Cut Flowers - Bachelor Buttons, 5 Stems
1st - Nelda Campbell
2nd - Janet Clark
Floriculture Products - Cut Flowers - Gladioli, 1 Variety, 1 Spike
1st - Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Rose, Single Stem
1st - Nelda Campbell
Floriculture Products - Cut Flowers - Daisy, 5 Stems
1st - Nelda Campbell
2nd - Amanda Smith
3rd - Joyce Lock
Floriculture Products - Cut Flowers - Marigold, French, 5 Stems Small Variety
1st - Joyce Lock
2nd - Amanda Smith
3rd - Amanda Smith
4th - Julie Lading
Floriculture Products - Cut Flowers - Marigold, African, 3 Stems Large Variety
1st - Nelda Campbell
Floriculture Products - Cut Flowers - Snapdragons, 3 Stems
1st - Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Zinnias, Sm Variety, 5 Stems
1st - Stephen Schilling
2nd - Holly Glosser
3rd - Julie Lading
4th - Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Zinnias, Lg Variety, 3 Stems
1st - Amanda Smith
2nd - Amanda Smith
3rd - Nelda Campbell
4th - Stephen Schilling
Floriculture Products - Cut Flowers - Pansies, 5 Stems
1st - Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Annuals, Any, 5 Stems
1st - Amanda Smith
2nd - Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Perennials, Any, 5 Stems
1st - Amanda Smith
2nd - Amanda Smith
3rd - Vivian Hallett
4th - Nelda Campbell
Floriculture Products - Cut Flowers - Mixed Bouquet, Any, 5 Stems
1st - Joyce Lock
2nd - Holly Glosser
3rd - Amanda Smith
4th - Amanda Smith
Floriculture Products - Live Plants - Geranium, In Bloom
1st - Vivian Hallett
2nd - Amanda Smith
3rd - Amanda Smith
Floriculture Products - Live Plants - Hanging Basket
1st - Amanda Smith
2nd - Holly Glosser
Floriculture Products - Live Plants - Herbs, Any
1st - Holly Glosser
Floriculture Products - Live Plants - Any Other Kind
1st - Amanda Smith
2nd - Vivian Hallett
3rd - Amanda Smith
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Arrangement Red White And Blue
1st - Louise Vassay
2nd - Holly Glosser
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Pitcher Bouquet
1st - Nelda Campbell
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Center Piece For Child's B'day
1st - Louise Vassay
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Center Piece - Wild Flowers
1st - Joyce Lock
2nd - Holly Glosser
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Arrangement Using Sngle Flower Leaves May Be Added
1st - Joyce Lock
2nd - Holly Glosser
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Bouquet For A Teacher
1st - Vivian Hallett
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Arrangement Suggesting Spring Accessories/Background May Be Added
1st - Joyce Lock
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Arrangement Suggesting Summer Accessories/Background May Be Added
1st - Joyce Lock
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Arrangement Suggesting Fall Accessories/Background May Be Added
1st - Vivian Hallett
2nd - Holly Glosser
3rd - Joyce Lock
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Arrangement Suggesting Winter Accessories/Background May Be Added
1st - Joyce Lock
2nd - Louise Vassay
3rd - Vivian Hallett
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Something From Nothing
1st - Holly Glosser
2nd - Janet Clark
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Any Other Not Listed
1st - Joyce Lock
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Champion/Reserve Do Not Enter
1st - Nelda Campbell
2nd - Joyce Lock

[ Back to Top ]

Harness Racing - MONDAY

Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - ICF 4+ MARE PACE DIV 1
1st - Clark Fairley & Marelene Fairley
2nd - Dean Debolt
3rd - Randall Denham
4th - Larry Mulvey & Barbara Mulvey
5th - Mike Gee
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - ICF 4+ MARE PACE DIV 2
1st - Nick Prather
2nd - Arnold W Ralston & Nate Ralston
3rd - Kerby Sherman
4th - Marguavious Hughes
5th - Prather Nick
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - ICF 4+ COLT PACE
1st - Rick Schrock Stable
2nd - Clinard Racing LLC ET AL.
3rd - Rex Sigler & Shirley Finn
4th - George Procopi
5th - Michael Polansky
6th - Clinard Racing LLC
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - STALLION STAKE 2 YO FILLY TROT
1st - Freddie Patton Sr.
2nd - Derek Jacobus & Kevin Kline
3rd - Fox Valley Standardbreds
4th - Ron Phillips & Jesse Ferge
5th - Desyllas Racing Inc. et al
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - STLN STK 2 YO COLT TROT DIV 1
1st - Mary Lea Jeffers & Adele Everett
2nd - Ron Knupp
3rd - Bridget Williams
4th - Flacco Family Farms Llc, ET AL
5th - C. Dean Biggs
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - STLN STK 2 YO COLT TROT DIV 2
1st - Roshun Trigg
2nd - Jerry Mims
3rd - Jack & Peggy Hood & Mystical Marker Farm,
4th - Dean Debolt & Pam Coleman
5th - Roshun Trigg
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - STLN STK 2 YO FILLY PACE
1st - Combs Investment Inc.
2nd - Kelcey Perymond
3rd - Sharon Finn
4th - Larry Northrop & Gary Northrop
5th - Ron Knupp
6th - Jerald & D. Viviani & Sue Phillips
7th - Combs Investment & C. Fairley
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - STLN STK 2 YO COLT PACE
1st - Chad Parker
2nd - Ron Phillips, Et Al
3rd - Horsemans Fnancial Agncy et al
4th - Robyn Mullink et al.
5th - Parker Chad
 

Harness Racing - TUESDAY

Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - ILLINI 2 YO FILLY TROT
1st - David Martin
2nd - Timothy Williams
3rd - Buddy & Clay Simpson
4th - Jerald & D. Viviani & Sue Phillips
5th - Carol Houser
6th - Darry & Rose Birch & Gene & Dakota Birch
7th - Ron Phillips, Et Al
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - ILLINI 2 YO COLT TROT
1st - LaQuinton Shavers
2nd - Buddy & Clay Simpson
3rd - Dixie Graham
4th - James Collier
5th - Jack James & Bonnie James
6th - Lilly Racing Stable Inc.
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - ILLINI 3 YO FILLY PACE
1st - Ray Hanna, B. Geiler; Jim Edgar
2nd - Timothy Williams
3rd - C. Alan Finn & William Pine
4th - William Dyson Jr
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - ILLINI 3 YO COLT PACE
1st - Mary Lea Jeffers & Adele Everett
2nd - Ron Knupp
3rd - MIKE TITUS, K. KEEFER, S. HOLSAPPLE
4th - Curtis Rice
5th - Bart Seales
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - NW $5000 TROT
1st - David Brown
2nd - David & Joan Brown
3rd - Frank Ellison
4th - Cathy Rutherford
5th - Jerald Viviani & Richard Whitlock
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - NW 2 PACE DIV 1
1st - Dane May
2nd - Larry Plank
3rd - Harold Finn Jr. & Harold Finn
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - NW 2 PACE DIV 2
1st - Jessie Turnipseed
2nd - Tasha Martin & Makailyn Martin
3rd - Robert Bland
4th - Richard Whitlock
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - AMATEUR DRIVERS
1st - Eric Jaynes
2nd - George Procopi
3rd - Dakota Birch
4th - LINDA CROUSE & MACKENZIE ST CLAIR
5th - MITCH TITUS & DENISE TITUS
 

Harness Racing - WEDNESDAY

Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - ILLINI 2 YO FILLY PACE
1st - Chad Parker
2nd - Jerald & D. Viviani & Sue Phillips
3rd - James Mason
4th - Gregory Riley
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - ILLINE 2 YO COLT PACE
1st - Tom Tetrick & Mary Alice Tetrick
2nd - William Dyson Jr
3rd - Howard Armstrong
4th - Karla Schubert
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - ILLINI 3 YO TROT
1st - Mary Lea Jeffers & Adele Everett
2nd - Karla Schubert
3rd - Larry Mulvey & Barbara Mulvey
4th - Frank Ellison
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - OPEN TROT
1st - John David Finn & Brent Finn
2nd - Ron Knupp
3rd - Cathy Rutherford
4th - David Avenatti
5th - Stacy Derousse & Debra Derousse
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - FILLY/MARE OPEN PACE
1st - Kerby Sherman
2nd - Dane May
3rd - Mack Mccrillis
4th - Earl & Lisa Avenatti
5th - Dick Ashmore
6th - Harold Finn Jr.
7th - Mack Mccrillis
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - NW 5000 PACE DIV 1
1st - Jodi Siamis
2nd - Tom T. Tetrick
3rd - Mitch Titus & Dennis Wright
4th - Dane May
5th - Barry & Toni Bell
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - NW 5000 PACE DIV 2
1st - W. Larry Binkley
2nd - Earl Avenattie Sr
3rd - Fair Meadow Farm
4th - Barry & Toni Bell
 

Harness Racing - THURSDAY

Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - OPEN PACE
1st - Dane May
2nd - Trenton Watson
3rd - Pam Coleman
4th - Randy Joe Finn
5th - Tracy Fenton & Chrisey
Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - MAIDEN TROT DIV 1
1st - Jerry Mims
2nd - Arthur Adams
3rd - Jerald Viviani & Richard Whitlock
4th - O. Darrell Brown
5th - Claude Gendreau Stable Inc.
6th - Jann Logue
7th - Harold Finn Jr. & Harold Finn
Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - MAIDEN TROT DIV 2
1st - H. Keith Caughran & Claude Powers
2nd - Cathy Rutherford
3rd - Merle Finn JR
4th - Perry Tillman JR
5th - David Gingerich
6th - O. Darrell Brown & Fox Valley Standarbred
Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - ME 2 TROT
1st - David Brown
2nd - Robert Lacey
3rd - David Martin ET AL.
4th - Frank Ellison
5th - Brenda Watson, Trent & Braden Watson
Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - MAIDEN PACE DIV 1
1st - Jane Cross
2nd - Trenton Watson
3rd - Jerry Mims
4th - Fox Valley Standardbreds
5th - David Martin & Jeff Rehberger
Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - MAIDEN PACE DIV 2
1st - Willie Bell
2nd - David Avenatti
3rd - David Martin & Jeff Rehberger
4th - Mitch Titus & Dennis Wright
 

Harness Racing - FRIDAY

Harness Racing - FRIDAY HARNESS RACING - TOPLINE 2 YO PACE
1st - Karie Cook
2nd - Phillip Edmonson
3rd - Phillip Edmonson
4th - Julius Beck
Harness Racing - FRIDAY HARNESS RACING - TOPLINE 2 YO TROT
1st - Mike Brink, & Cecelia Knox
2nd - Mike Brink
3rd - Bob Decker
4th - Phillip Cotton, Sherry & Brian
5th - Frank Ellison
Harness Racing - FRIDAY HARNESS RACING - TOPLINE 3+ MARE TROT
1st - Mary Lee Jeffers
2nd - George Knackmuhs
3rd - David Avenatti & O. Darrell Brown
4th - Brent Finn
Harness Racing - FRIDAY HARNESS RACING - TOPLINE 3+ COLT TROT
1st - Darla Martin
2nd - Leroy Moore
3rd - Leroy Moore
4th - STEVE POORE
5th - Stanley Holsapple
Harness Racing - FRIDAY HARNESS RACING - TOPLINE 3+ MARE PACE
1st - Randall Denham
2nd - Clark Fairley & Marelene Fairley
3rd - Dane May
4th - Clifford Johns & David Johns
Harness Racing - FRIDAY HARNESS RACING - TOPLINE 3+ COLT PACE
1st - Stevanna Turner & John Fletcher
2nd - Rex Sigler & Shirley Finn
3rd - Phill&Sherry Cotton, B. Cotton, C. Lee
4th - Pam Coleman & J. Ousley

[ Back to Top ]

Horticulture Products

Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Apple, Yellow, Any Variety (5) Any Stage Of Maturity
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Apple, Red, Any Variety (5) Any Stage Of Maturity
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Peaches, Yellow (5) Any Stage Of Maturity
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Pears, Any Kind (5) Any Stage Of Maturity
1st - Jaylin Jones
2nd - Adam C Marrs
3rd - Adam C Marrs
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Plums, Any Kind (5) Any Stage Of Maturity
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Berries, Any Kind (5) Any Stage Of Maturity
1st - Adam C Marrs
2nd - Nelda Campbell
3rd - Adam C Marrs
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Grapes, Full Bunch Any Stage Of Maturity
1st - Genny Campbell
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Nuts, Any Kind (5)
1st - Jaylin Jones
2nd - Julie Lading
3rd - Jaylin Jones
4th - Adam C Marrs
Horticulture Products - Overall Hort Champ/Resv - Overall Hort Champ/Reserve Do Not Enter
1st - Genny Campbell
2nd - Jaylin Jones

[ Back to Top ]

Junior Department

Junior Department - Jr. Culinary - Chocalate Fudge, Six Pieces
1st - Rachel Due
2nd - Rachel Due
Junior Department - Jr. Culinary - Chocolate Chip Cookies - 4
1st - Karlie Lading
2nd - Rachel Due
3rd - Rachel Due
Junior Department - Jr. Culinary - Peanut Butter Cookies - 4
1st - Rachel Due
2nd - Rachel Due
Junior Department - Jr. Culinary - Any Other Kind Of Cookie - 4
1st - Haylie Lading
2nd - Hannah Killough
Junior Department - Jr. Culinary - Coffe Cake-Baking Powder, Sm
1st - William Kelley Jr.
Junior Department - Jr. Culinary - Cinnamon Rolls, Not Iced - 4
1st - William Kelley Jr.
Junior Department - Jr. Culinary - Corn Bread
1st - Michaela J McBride
Junior Department - Jr. Culinary - Decorated Cup Cakes - 4
1st - Katie J Pierson
2nd - Lance Smith
3rd - Lance Smith
Junior Department - Jr Vegetables - Zucchini - 1
1st - Abbie Sherman
2nd - Travis Campbell
3rd - Austin Sherman
4th - Jacob Callahan
Junior Department - Jr Vegetables - Squash, Any - 1
1st - Travis Campbell
2nd - Jacob Callahan
Junior Department - Jr Vegetables - Cucumbers - 5
1st - Stephen Schilling
2nd - Jacob Callahan
Junior Department - Jr Vegetables - Beans, Green - 12
1st - Lance Smith
Junior Department - Jr Vegetables - Beets - 5
1st - Austin Sherman
2nd - Abbie Sherman
Junior Department - Jr Vegetables - Cabbage, Any - 1
1st - Jacob Callahan
Junior Department - Jr Vegetables - Carrots - 6
1st - Travis Campbell
Junior Department - Jr Vegetables - Corn, Sweet - 6 Ears In Husks
1st - Travis Campbell
Junior Department - Jr Vegetables - Pumpkin - 1
1st - Travis Campbell
2nd - Haylie Lading
Junior Department - Jr Vegetables - Onions, Any - 5
1st - Michaela J McBride
2nd - Abbie Sherman
3rd - Karlie Lading
4th - Austin Sherman
Junior Department - Jr Vegetables - Peppers, Bell - 5
1st - Travis Campbell
Junior Department - Jr Vegetables - Peppers, Any Other - 5
1st - Travis Campbell
2nd - Tim Lading
Junior Department - Jr Vegetables - Potatoes, Any - 5
1st - Stephen Schilling
2nd - Travis Campbell
3rd - Karlie Lading
4th - Tim Lading
Junior Department - Jr Vegetables - Tomatoes, Any - 5
1st - Michaela J McBride
2nd - Travis Campbell
3rd - Lance Smith
Junior Department - Jr Vegetables - Tomatoes, Salad - 12
1st - Travis Campbell
2nd - Michaela J McBride
3rd - Michaela J McBride
4th - Jacob Callahan
Junior Department - Jr Vegetables - Sunflower, Large Head - 1
1st - Karlie Lading
2nd - Tim Lading
3rd - Abbie Sherman
Junior Department - Jr Vegetables - Sunflower, Tallest Cut Off At Root
1st - Austin Sherman
Junior Department - Jr. Vegetable Bsket Display - Jr. Vegetable Basket 75% Quality, 25% Display
1st - Michaela J McBride
2nd - Jacob Callahan
Junior Department - Jr. Handicraft - Photo Poster-4 to 6 Pictures
1st - Hannah Killough
2nd - Delaney Sweeney
Junior Department - Jr. Handicraft - Teenage Drawing, Ages 13-18
1st - Haylie Lading
2nd - Haylie Lading
3rd - Rachel Due
4th - Rachel Due
Junior Department - Jr. Handicraft - Teenage Painting, Ages 13-18
1st - Abbie Sherman
Junior Department - Jr. Handicraft - Crayon Picture, Ages 8-12
1st - Macy Overton
2nd - Macy Overton
Junior Department - Jr. Handicraft - Pencil, Freehand Drawing
1st - Rhydon Vassay
2nd - Abbie Sherman
Junior Department - Jr. Handicraft - Any Othr Art/Craft, Ages 13-18
1st - Abbie Sherman
Junior Department - Jr. Handicraft - Hand Decorated T-Shirt
1st - Hannah Killough
Junior Department - Jr. Handicraft - Child's Hobby - Ages 8-12 No More Than 10 Items
1st - Lance Smith
Junior Department - Jr. Handicraft - Plastic Model
1st - Jaylin Jones
2nd - Rhydon Vassay
Junior Department - Jr. Handicraft - Any Wooden Article
1st - Hannah Killough
2nd - Travis Campbell
Junior Department - Jr. Handicraft - Ceramics, Made By Exhibitor
1st - William Kelley Jr.
Junior Department - Jr. Handicraft - Card Collection - 1 Book Only Minimum 12 Cards
1st - Rhydon Vassay
Junior Department - Jr. Handicraft - Computer Art
1st - Abbie Sherman
Junior Department - Jr. Handicraft - Hand Made Jewelry
1st - Jaylin Jones
Junior Department - Jr. Floriculture - Gladioli, 1 Stalk
1st - Lance Smith
Junior Department - Jr. Floriculture - Marigold, Any, 3 Stems
1st - Travis Campbell
2nd - Lance Smith
3rd - Lance Smith
Junior Department - Jr. Floriculture - Rose, 1 Stem
1st - Travis Campbell
2nd - Jacob Callahan
Junior Department - Jr. Floriculture - Zinnia, Any, 3 Stems
1st - Travis Campbell
2nd - Lance Smith
3rd - Tim Lading
4th - Lance Smith
Junior Department - Jr. Floriculture - Bouquet, Any, 5 Stems
1st - Lance Smith
2nd - Lance Smith
3rd - Tim Lading
Junior Department - Jr. Floriculture - Plant, Any Kind
1st - Haylie Lading
2nd - Lance Smith
3rd - Karlie Lading
Junior Department - Jr. Floriculture - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st - Karlie Lading
2nd - Lance Smith

[ Back to Top ]

Junior Goat Show

Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Jr. Doe Kid Under 5 Mnths
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Sr. Doe Kid 6 Months Thru 1 Ye
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Jr Champion/Reserve Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Doe Fresh Over 1 Year Under 2
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Doe Fresh Over 3 Under 4
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Doe Fresh 4 Years And Over
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Sr Champion Champion/Reserve Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Nubian Dairy Goats - Jr. Doe Kid Under 5 Months
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Nubian Dairy Goats - Doe 1Yr And Under 2 Dry
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Nubian Dairy Goats - Jr Champion/reserve Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Nubian Dairy Goats - Doe Fresh Over 2 Under 3
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Nubian Dairy Goats - Sr. Champion/reserve Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Recorded Grade Dairy Goats - Jr. Doe Kid Under 5 Months
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Recorded Grade Dairy Goats - Sr Doe Kid 6 Mon Under 1 Yr
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Recorded Grade Dairy Goats - Jr Champion/reserve Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Recorded Grade Dairy Goats - Doe Fresh 4 Years And Over
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Recorded Grade Dairy Goats - Sr. Champion/reserve Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - All Other Purebred Dairy Goats - Doe Fresh - Ovr 1, Under 2
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - All Other Purebred Dairy Goats - Doe Fresh - Ovr 2, Under 3
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - All Other Purebred Dairy Goats - Doe Fresh - 4 Years & Over
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - All Other Purebred Dairy Goats - Sr. Champion/Reserve Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Jr. Doe Kid - Under 5 Months
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Sr. Doe Kid - 6 Mths & Und 1 Y
1st - Caleb Hurst
2nd - Jaylin Jones
3rd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Jr. Champion/Reserve Do Not Enter
1st - Caleb Hurst
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Doe - Fresh, Over 1 & Under 2
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Doe - Fresh, Over 2 & Under 3
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Doe - Fresh, 4 Years & Over
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Sr. Champion/Reserve Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Overall Dairy Goat Champion - Best Dairy Doe of the Show Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - All Breeds Dairy Goats - Pair of Doe Kids
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - All Breeds Dairy Goats - Lightweight Wether
1st - Caleb Hurst
Junior Goat Show - All Breeds Dairy Goats - Heavyweight Wether
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - All Breeds Dairy Goats - Champion/Reserve Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
2nd - Caleb Hurst
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Market Ltweight Doeling/Wether
1st - Emma Metzger
2nd - Wade Strader
3rd - Wyatt Ferguson
4th - Wade Strader
5th - Wade Hudson
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Market Heavywt Doeling/Wether
1st - Emma Metzger
2nd - Alic Bianco
3rd - Abbie Sherman
4th - Caleb Hurst
5th - Caleb Hurst
6th - Delaney Horn
7th - Alic Bianco
Junior Goat Show - Junior Meat Champion/Reserve - Best Meat Doe Of Show Do Not Enter
1st - Emma Metzger
2nd - Emma Metzger

[ Back to Top ]

Junior Sheep Show

Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Fall Ram 9/1-12/31
1st - Beau Mumm
2nd - Zara Kasey
3rd - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Spring Ram Jan 1
1st - Beau Mumm
2nd - Beau Mumm
3rd - Zara Kasey
4th - Zara Kasey
Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Champion Ram Do Not Enter
1st - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Ewe 1 Yr And Under 2
1st - Beau Mumm
2nd - Beau Mumm
3rd - Zara Kasey
4th - Zara Kasey
Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Ewe 9/1 -12/31
1st - Beau Mumm
2nd - Beau Mumm
3rd - Zara Kasey
Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Spring Ewe - Jan 1.
1st - Zara Kasey
2nd - Beau Mumm
3rd - Beau Mumm
4th - Zara Kasey
Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Champion Ewe Do Not Enter
1st - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Montadales - Montadales Fall Ram - 9/1-12/3
1st - Katie Mullivain
Junior Sheep Show - Montadales - Montadales Spring Ram - Jan 1
1st - Katie Mullivain
2nd - Katie Bell
3rd - Katie Bell
Junior Sheep Show - Montadales - Montadales Champion Ram Do Not Enter
1st - Katie Mullivain
Junior Sheep Show - Montadales - Montadales Ewe 1Yr And Under 2
1st - Katie Mullivain
2nd - Katie Mullivain
3rd - Katie Bell
4th - Katie Bell
Junior Sheep Show - Montadales - Montadales Fall Ewe - 9/1 - 12
1st - Katie Mullivain
Junior Sheep Show - Montadales - Montadales Spring Ewe - Jan 1
1st - Katie Mullivain
2nd - Katie Mullivain
3rd - Katie Bell
4th - Katie Bell
Junior Sheep Show - Montadales - Montadales Champion Ewe Do Not Enter
1st - Katie Mullivain
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Fall Ram 9/1 - 12/3
1st - Cody Morris
2nd - Cody Morris
3rd - Dancie Truelove
4th - Dancie Truelove
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Spring Ram 1/1
1st - Cody Morris
2nd - Dancie Truelove
3rd - Dancie Truelove
4th - Cody Morris
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Champion Ram Do Not Enter
1st - Cody Morris
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Ewe 1 Yr And Under
1st - Cody Morris
2nd - Cody Morris
3rd - Dancie Truelove
4th - Dancie Truelove
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Fall Ewe 9/1-12/31
1st - Cody Morris
2nd - Dancie Truelove
3rd - Dancie Truelove
4th - Cody Morris
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Spring Ewe 1/1
1st - Cody Morris
2nd - Cody Morris
3rd - Dancie Truelove
4th - Dancie Truelove
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Champion Ewe Do Not Enter
1st - Cody Morris
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Fall Ram 9/1-12/31
1st - Beau Mumm
2nd - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Spring Ram - Jan 1.
1st - Beau Mumm
2nd - Zara Kasey
3rd - Beau Mumm
4th - Zara Kasey
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Champion Ram Do Not Enter
1st - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Ewe 1 Yr & Udr 2
1st - Beau Mumm
2nd - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Fall Ewe 9/1-12/31
1st - Beau Mumm
2nd - Beau Mumm
3rd - Zara Kasey
4th - Zara Kasey
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Spring Ewe - Jan 1
1st - Beau Mumm
2nd - Zara Kasey
3rd - Zara Kasey
4th - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Champion Ewe Do Not Enter
1st - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Fall Ram 9/1-12/31
1st - Beau Mumm
2nd - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Spring Ram - Jan. 1
1st - Beau Mumm
2nd - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Champion Ram Do Not Enter
1st - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Ewe 1 Yr And Under 2
1st - Beau Mumm
2nd - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Fall Ewe - 9/1-12/31
1st - Beau Mumm
2nd - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Spring Ewe - Jan. 1
1st - Beau Mumm
2nd - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Champion Ewe Do Not Enter
1st - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Tunis & Hair Sheep - Tun & Hair Spring Ram - Jan 1.
1st - William Kelley Jr.
2nd - William Kelley Jr.
Junior Sheep Show - Tunis & Hair Sheep - Tun & Hair Champion Ram Do Not Enter
1st - William Kelley Jr.
Junior Sheep Show - Tunis & Hair Sheep - Tun & Hair Ewe 1 Yr & Udr 2
1st - William Kelley Jr.
Junior Sheep Show - Tunis & Hair Sheep - Tun & Hair Spring Ewe - Jan. 1
1st - Graciana Kenney
2nd - Austin Sherman
3rd - Austin Sherman
4th - William Kelley Jr.
Junior Sheep Show - Tunis & Hair Sheep - Tun & Hair Champion Ewe Do Not Enter
1st - Graciana Kenney
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shrop Fall Ram 9/1-12/3
1st - Beau Mumm
2nd - Beau Mumm
3rd - Katie Mullivain
4th - Katie Mullivain
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shrop Sprg Ram - Jan 1
1st - Beau Mumm
2nd - Katie Mullivain
3rd - Katie Mullivain
4th - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shrop Champion Ram Do Not Enter
1st - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shrop Ewe 1 Yr Udr 2
1st - Beau Mumm
2nd - Katie Mullivain
3rd - Beau Mumm
4th - Katie Mullivain
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxfrd/Shrop Fall Ewe 9/1-12/31
1st - Beau Mumm
2nd - Beau Mumm
3rd - Katie Mullivain
4th - Katie Mullivain
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shrop Sprg Ewe - Jan 1
1st - Beau Mumm
2nd - Beau Mumm
3rd - Katie Mullivain
4th - Katie Mullivain
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shrop Champion Ewe Do Not Enter
1st - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambouillet/Columbia Fall Ram
1st - Cody Morris
2nd - Cody Morris
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambouillet/Columbia Sprg Ram
1st - Cody Morris
2nd - Cody Morris
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambouillet/Columbia Champ Ram Do Not Enter
1st - Cody Morris
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambou/Colum Ewe 1Yr & Under
1st - Cody Morris
2nd - Cody Morris
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambouillet/Columbia Fall Ewe
1st - Cody Morris
2nd - Cody Morris
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambouillet/Columbia Sprg Ewe
1st - Cody Morris
2nd - Cody Morris
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambouillet/Columbia Champ Ewe Do Not Enter
1st - Cody Morris
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Lightweight
1st - Katie Bell
2nd - Keli Bell
3rd - Keli Bell
4th - Austin Sherman
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Medium Lightweight
1st - Keli Bell
2nd - Keli Bell
3rd - Cody Morris
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Medium Weight
1st - Zara Kasey
2nd - Cody Morris
3rd - Austin Sherman
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Medium Heavyweight
1st - Cody Morris
2nd - Katie Bell
3rd - Katie Bell
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Heavyweight
1st - Keli Bell
2nd - Katie Bell
3rd - Cody Morris
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Lightweight Pair
1st - Keli Bell
2nd - Katie Bell
3rd - Cody Morris
4th - Austin Sherman
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Heavyweight Pair
1st - Katie Bell
2nd - Cody Morris
3rd - Keli Bell
Junior Sheep Show - Overall Champion - Supreme Champion Ram Do Not Enter
1st - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Overall Champion - Supreme Champion Ewe Do Not Enter
1st - Cody Morris
Junior Sheep Show - Overall Champion - Market Lamb Grd Champ/Res Ind
1st - Keli Bell
2nd - Cody Morris
Junior Sheep Show - Overall Champion - Market Lamb Grd Champ/Res Pair
1st - Katie Bell
2nd - Cody Morris

[ Back to Top ]

Junior Swine Show

Junior Swine Show - All Purebred Boars - Boar 1/1 - 1/31 of Current Yr
1st - Bailey Cox
Junior Swine Show - All Purebred Boars - Boar 3/1 Current Yr
1st - Austin Hopkins
2nd - Keith Childress
Junior Swine Show - All Purebred Boars - Grnd Champ Purebred Boar
1st - Bailey Cox
Junior Swine Show - Durocs - Duroc Gilt Jan 1-20 Current Yr
1st - Jesse Campbell
2nd - Harlie Temple
Junior Swine Show - Durocs - Duroc Gilt Jan 21-Feb 10 Curre
1st - Drew Shrader
Junior Swine Show - Durocs - Duroc Gilt Feb11-28 Current Yr
1st - Rylee Mckinney
2nd - Rylee Mckinney
Junior Swine Show - Durocs - Duroc Gilt After Mar 1 Current
1st - Jed Mckinney
2nd - Jed Mckinney
Junior Swine Show - Durocs - Duroc Champion Gilt Do Not Enter
1st - Jesse Campbell
Junior Swine Show - Durocs - Duroc Lightweight Barrow
1st - Rylee Mckinney
2nd - Rylee Mckinney
3rd - Jed Mckinney
4th - Jed Mckinney
Junior Swine Show - Durocs - Duroc Lightweight Pen Of Barro
1st - Rylee Mckinney
2nd - Jed Mckinney
Junior Swine Show - Durocs - Duroc Heavyweight Barrow
1st - Wes Harrell
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorkshire Gilt Jan 1-20 Curren
1st - Austin Hopkins
2nd - Bailey Cox
3rd - Bailey Cox
4th - Ellen Childress
5th - Ellen Childress
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorlshire Gilt Jan 21-Feb 10 C
1st - Sawyer Overton
2nd - Lynsey Overton
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorshire Champion Gilt Do Not Enter
1st - Austin Hopkins
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorkshire Lightweight Barrow
1st - Austin Hopkins
2nd - Jesse Campbell
3rd - Jacob Schrock
4th - Jesse Cox
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorkshire Lightweight Pen Of B
1st - Jesse Cox
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorkshire Heavyweight Barrow
1st - Drew Shrader
2nd - Wes Harrell
3rd - Lynsey Overton
4th - Sawyer Overton
5th - Sawyer Overton
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorkshire Heavyweight Pen Of B
1st - Sawyer Overton
2nd - Ellen Childress
Junior Swine Show - Chester White - Chester White Gilt 1/21-2/10
1st - Travis Campbell
Junior Swine Show - Chester White - Chester White Champion Gilt Do Not Enter
1st - Travis Campbell
Junior Swine Show - Chester White - Chester White Heavyweight Barr
1st - Hunter W Warner
Junior Swine Show - Hampshire - Hampshire Gilt Jan 1-20 Curren
1st - Jon Thomas
2nd - Katie J Pierson
Junior Swine Show - Hampshire - Hampshire Gilt Jan 21-Feb 11 C
1st - Cheyenne Hunter
Junior Swine Show - Hampshire - Hampshire Champion Gilt Do Not Enter
1st - Jon Thomas
Junior Swine Show - Hampshire - Hampshire Lightweight Barrow
1st - Jesse Campbell
2nd - Austin Hopkins
Junior Swine Show - Hampshire - Hampshire Heavyweight Barrow
1st - Bailey Cox
2nd - Bailey Cox
Junior Swine Show - Hampshire - Hampshire Heavyweight Pen Of B
1st - Bailey Cox
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Gilt 1/21-2/1
1st - Austin Hopkins
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Aft 3/1 Curre
1st - Austin Hopkins
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Champion Gilt Do Not Enter
1st - Austin Hopkins
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Lghtwt Bar
1st - Austin Hopkins
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Ltwt Pen Bar
1st - Austin Hopkins
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Hvywt Bar
1st - Jesse Campbell
2nd - Harlie Temple
3rd - Austin Hopkins
4th - Hunter W Warner
Junior Swine Show - Berkshire - Berkshire Gilt 1/1-20 Current
1st - Ellen Childress
2nd - Keith Childress
Junior Swine Show - Berkshire - Berkshire Gilt 1/21-2\10 Curre
1st - Jacob Schrock
2nd - Hunter W Warner
3rd - Ellen Childress
4th - Keith Childress
Junior Swine Show - Berkshire - Berkshire Gilt 2/11-28 Current
1st - Ellen Childress
2nd - Keith Childress
Junior Swine Show - Berkshire - Berkshire Gilt Aft 3/1 Current
1st - Keith Childress
2nd - Keith Childress
3rd - Ellen Childress
Junior Swine Show - Berkshire - Berkshire Champion Gilt Do Not Enter
1st - Jacob Schrock
Junior Swine Show - Berkshire - Berkshire Lightweight Barrow
1st - Cheyenne Hunter
2nd - Ellen Childress
Junior Swine Show - Berkshire - Berkshire Ltweight Pen Of Barr
1st - Ellen Childress
Junior Swine Show - Berkshire - Berkshire Heavyweight Barrow
1st - Keith Childress
2nd - Ellen Childress
3rd - Keith Childress
4th - Hunter W Warner
Junior Swine Show - Berkshire - Berkshire Hvyweight Pen Of Bar
1st - Keith Childress
Junior Swine Show - Land/Here Tamworth - Land Here Tan Heavyweight Barr
1st - Molly Walker
2nd - Ty Nolte
3rd - Molly Walker
Junior Swine Show - Land/Here Tamworth - Land Here Tan Heavyweight Pen
1st - Molly Walker
Junior Swine Show - Grand Champion Purebred Gilt - Grd Champ Purebred Gilt Do Not Enter
1st - Jesse Campbell
Junior Swine Show - All Breed Show - AB Lightweight Barrows First Place Animals Only
1st - Austin Hopkins
2nd - Jesse Campbell
3rd - Austin Hopkins
4th - Cheyenne Hunter
5th - Rylee Mckinney
Junior Swine Show - All Breed Show - AB Lightweight Pen Barrows First Place Animals Only
1st - Austin Hopkins
2nd - Rylee Mckinney
3rd - Jesse Cox
4th - Ellen Childress
Junior Swine Show - All Breed Show - AB Heavyweight Barrows First Place Animals Only
1st - Jesse Campbell
2nd - Wes Harrell
3rd - Drew Shrader
4th - Bailey Cox
5th - Hunter W Warner
6th - Keith Childress
7th - Molly Walker
Junior Swine Show - All Breed Show - AB Heavyweight Pen Barrows First Place Animals Only
1st - Keith Childress
2nd - Molly Walker
3rd - Bailey Cox
4th - Sawyer Overton
Junior Swine Show - Overall Purebred Champion - Grd Chp Pen of Purebred Barrow Do Not Enter
1st - Austin Hopkins
2nd - Keith Childress
Junior Swine Show - Overall Purebred Champion - Grand Champion Purebred Barrow Do Not Enter
1st - Jesse Campbell
2nd - Austin Hopkins
Junior Swine Show - Commercials - Commercial Gilt 1/1-31 Current
1st - Jesse Campbell
2nd - Marissa Morrisey
3rd - Bailey Cox
4th - Bailey Cox
Junior Swine Show - Commercials - Commercial Gilt 2/1-15 Current
1st - Drew Shrader
2nd - Jaylin Jones
Junior Swine Show - Commercials - Commercial Gilt 2/16-28 Curren
1st - Jesse Campbell
2nd - Jaylin Jones
Junior Swine Show - Commercials - Commercial Gilt 3/1-15 Current
1st - Caitlin Welsh
Junior Swine Show - Commercials - Commercial Champion Gilt Do Not Enter
1st - Jesse Campbell
Junior Swine Show - Commercials - Commercial Lightweight Barrow 269 lbs And Under
1st - Jesse Campbell
2nd - Bailey Cox
3rd - Hayley Plummer
4th - Mykayla Schrock
5th - Caitlin Welsh
Junior Swine Show - Commercials - Comm Lghtwght Pen Of Barrows 539 lbs And Under
1st - Austin Hopkins
Junior Swine Show - Commercials - Commercial Medium Weight Barro 270 - 289 lbs
1st - Drew Shrader
2nd - Jon Thomas
3rd - Harlie Temple
4th - Travis Campbell
5th - Lane Harrell
6th - Lane Harrell
7th - Ally Harrell
Junior Swine Show - Commercials - Comm Med Wght Pen Of Barrows 540 - 579 lbs
1st - Lane Harrell
2nd - Caitlin Welsh
Junior Swine Show - Commercials - Commercial Hvy Weight Barrow 290 lbs And Up
1st - Austin Hopkins
2nd - Austin Hopkins
3rd - Ty Nolte
4th - Drew Shrader
5th - Ally Harrell
6th - Caitlin Welsh
Junior Swine Show - Commercials - Comm Hvywght Pen Of Barrows
1st - Ally Harrell
Junior Swine Show - Commercials - Commercial Champion Barrow Do Not Enter
1st - Austin Hopkins

[ Back to Top ]

Pony And Mule Racing

Results will be posted when available... Please check back.

[ Back to Top ]

Open Poultry

Results will be posted when available... Please check back.

[ Back to Top ]

Tractor Pull - Tuesday

Tractor Pull - Tuesday Tractor Pull - 7,800 lb Modified
1st - Wayne Bunnage
2nd - Judge Pulling Team
3rd - Bill Leischner
4th - Jami Austin
5th - Tom Bollinger
6th - Tom Bollinger
Tractor Pull - Tuesday Tractor Pull - 10,000 lb Pro Stock
1st - Victor Miller
2nd - Jeff Sapp
3rd - Lance Little
4th - Ed Orrell
5th - Dennis Schnitker
6th - David Justison
 

Tractor Pull - Thursday

The Thursday night Truck/Tractor Pull was cancelled due to lighting and rain.

[ Back to Top ]

Truck Pull - Tuesday

Truck Pull - Tuesday Truck Pull - 6,200 lb 2WD Trucks
1st - Craig Corzine
2nd - Mark Austin
3rd - Midnight Motorsports
4th - Bethany Nelson
5th - Jordan Nelson
6th - Midnight Motorsports
7th - Don Finney
8th - Wayne Timmerman
9th - Dennis Zindars
10th - Mark Righter
Truck Pull - Tuesday Truck Pull - County 4WD Gas Truck
1st - Katherine Shirley
2nd - John Dunaway
3rd - Dustin Ethington
4th - Tyler Gordon
Truck Pull - Tuesday Truck Pull - County 4WD Diesel Truck
1st - Tyler Poland
2nd - John Mcmillian
3rd - Troy Carrell
4th - Jordan Pollard
5th - John Haney
6th - Jason Clodfelder
7th - Thomas Coffey
8th - Mike Ueleke
9th - Andrew Winnett
10th - Colt Roderick
11st - Kevin Diepholz
12nd - Joshua Warman
13rd - Dakota Jones
14th - Jason Clodfelder
15th - Landan Thompson
16th - Clinton Pierce
 

Truck Pull - Thursday

The Thursday night Truck/Tractor Pull was cancelled due to lighting and rain.

[ Back to Top ]

Western Horse Show

Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Open 3-D Poles
1st - Tom Hess
2nd - Shawn Passwater
3rd - Jesse Keller
4th - Bob Williams
5th - Tara Merriman
6th - Diane Shelton
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Pony Poles (54" And Under)
1st - Ashton Woodard
2nd - Jessica Zellers
3rd - Taylor Warren
4th - Steven Webb
5th - Courtney Gossett
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Youth Poles (18 And Under)
1st - Haley Mettendorf
2nd - Chance Duncan
3rd - Allison Gossett
4th - Courtney Gossett
5th - Mary Alhorn
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Pony Barrels (54" And Under)
1st - Steven Webb
2nd - Taylor Warren
3rd - Ashton Woodard
4th - Jessica Zellers
5th - Courtney Gossett
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Open Men's Barrels 19 & Over
1st - Tom Hess
2nd - Paul Hess
3rd - Bob Williams
4th - Chase Anderson
5th - Logan Mcmurtry
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Open Ladies' Barrels 19 & Over
1st - Angie McMillin
2nd - Angie Johnson
3rd - Jackie Chapman
4th - Tara Merriman
5th - Shawnee Winegar
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Youth Barrels (18 And Under)
1st - Sydney Chapman
2nd - Mary Alhorn
3rd - Brandon Fickling
4th - Steven Webb
5th - Chance Duncan
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Open 3-D Barrels - Division 1
1st - Angie Johnson
2nd - Jackie Chapman
3rd - Brittany Johnson
4th - Sydney Chapman
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Open 3-D Barrels - Division 2
1st - Bobby Quisenberry
2nd - Mary Alhorn
3rd - Bob Williams
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Open 3-D Barrels - Division 3
1st - Caitlin McMurry
2nd - Steve Havener
3rd - Duane Shelton
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Open Flag Race
1st - Shawn Passwater
2nd - Dustin Webb
3rd - Eddie Webb
4th - Diane Shelton
5th - Shawn Passwater
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Open Halter
1st - Kaleigh Gasperi
2nd - Glen Morgan
3rd - Hunter Duncan
4th - Madison Henn
5th - Chance Duncan
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Youth Walk Trot (18 & Under)
1st - Madison Henn
2nd - Sydney Riden
3rd - Jessica Robinson
4th - Hunter Duncan
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Open Walk Trot (19 & Over)
1st - Scott Riden
2nd - Debbie Robinson
3rd - Stacey Henn
4th - Kaleigh Gasperi
5th - Maggie Beitz
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Youth Pleasure (18 & Under)
1st - Madison Henn
2nd - Sydney Riden
3rd - Hunter Duncan
4th - Jessica Robinson
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Jr. Horse Western Pleasure 5 & Under
1st - Scott Riden
2nd - Glen Morgan
3rd - Maggie Beitz
4th - Judy Heape
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Ladies Western Pleasure 19 & Over
1st - Maggie Beitz
2nd - Kaleigh Gasperi
3rd - Stacey Henn
4th - Debbie Robinson
5th - Kandi Lane
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Open Western Pleasure
1st - Madison Henn
2nd - Stacey Henn
3rd - Maggie Beitz
4th - Scott Riden
5th - Kaleigh Gasperi
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Open English Pleasure
1st - Stacey Henn
2nd - Hunter Duncan

[Back to Top]


 

   The Coles County Fair adheres to the International Association of Fairs & Expositions  Code of Ethics.

Copyright 2004-2017 Coles County Fair Association.  All Rights Reserved.
No part of this site may be copied in part or in whole without the express written consent of Coles County Fair Association.
 


Hit Counter