2017

July 30th - Aug. 6th

Home Page

Fairbook 2017

Admission Info

Events Schedule

Grandstand

Queen Pageant

Competitive
 Classes

Entry Form

Fair Rules & Regs

Fair Results 2016

Photos

Map to the Fair

Fair Office Hours

Contact Us

Our History

Officers &
 Directors

Links

Archives

 

 

2011 Coles County Fair Prize Winners

Agricultural Products Beef Cattle Bull Riding Culinary Products
Dairy Cattle Fine Arts and Crafts Floricultural Products Harness Racing
Horticultural Products Junior Categories Junior Goats Junior Sheep Junior Swine
Pony and Mule Racing Poultry Tractor Pull Truck Pull Western Horse Show

Agricultural Products

Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Oats
1st - Vivian Hallett
2nd - Adam C Marrs
3rd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Soybeans
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
3rd - Vivian Hallett
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Wheat
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
3rd - Vivian Hallett
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Shelled Corn, Yellow
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
3rd - Vivian Hallett
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Shelled Corn, White
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
3rd - Nelda Campbell
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Corn, Yellow, 6 Ears
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Corn, White, 6 Ears
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Popcorn, Yellow, 6 Ears
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Popcorn, White, 6 Ears
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Corn, Any Other Kind, 6 Ears
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Oats, In Straw Cut Off At Root
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Wheat, Smooth, In Straw
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Wheat, Bearded, In Straw
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Hay, Alfalfa
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Hay, Red Clover
1st - Vivian Hallett
2nd - Vivian Hallett
3rd - Adam C Marrs
4th - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Hay, Timothy
1st - Vivian Hallett
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Soy Beans, Any Stage
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Any Other Kind, Labeled
1st - Vivian Hallett
2nd - Vivian Hallett
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Green Beans (12)
1st - Adam C Marrs
2nd - Julie Lading
3rd - Nelda Campbell
4th - Tom Sherman
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Beets, Any Kind (5)
1st - Adam C Marrs
2nd - Phil Glosser
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Cabbage, Green (1)
1st - Adam C Marrs
2nd - Nelda Campbell
3rd - Jaylin Jones
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Carrot (5)
1st - Nelda Campbell
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Corn, Sweet (5)
1st - Adam C Marrs
2nd - Nelda Campbell
3rd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Cucumber, Pickling (5)
1st - Adam C Marrs
2nd - Gayle Garrett
3rd - Phil Glosser
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Cucumber, Slicing (5)
1st - Jaylin Jones
2nd - Adam C Marrs
3rd - Phil Glosser
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Eggplant (1)
1st - Genny Campbell
2nd - Jaylin Jones
3rd - Phil Glosser
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Muskmelon (1)
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Onion, Yellow (5)
1st - Stephen Schilling
2nd - Joyce Lock
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Onion, White, (5)
1st - Phil Glosser
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Pepper, Bell, Green (5)
1st - Adeline Rechkemmer
2nd - Nelda Campbell
3rd - Jaylin Jones
4th - Gayle Garrett
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Pepper, Any Other, (5)
1st - Gayle Garrett
2nd - Nelda Campbell
3rd - Adam C Marrs
4th - Julie Lading
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Potato, Red (5)
1st - Jaylin Jones
2nd - Nelda Campbell
3rd - John M Craft
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Potato, White, (5)
1st - Nelda Campbell
2nd - John M Craft
3rd - Jaylin Jones
4th - Phil Glosser
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Squash, Any (1)
1st - Nelda Campbell
2nd - Nelda Campbell
3rd - Adam C Marrs
4th - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Tomato, Large, Any Stage (5)
1st - Jaylin Jones
2nd - Gayle Garrett
3rd - Jaylin Jones
4th - Adeline Rechkemmer
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Tomato, Pear/Roma (5)
1st - Adeline Rechkemmer
2nd - Nelda Campbell
3rd - Nelda Campbell
4th - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Tomato, Cherry/Salad (12)
1st - Adam C Marrs
2nd - Adeline Rechkemmer
3rd - Tom Sherman
4th - Adeline Rechkemmer
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Watermelon (1)
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Zucchini (1)
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
3rd - Adam C Marrs
4th - Julie Lading
Agricultural Products - Just For Fun Miscellaneous - Corn, Tallest Stalk Ear Attached, (Cut Off At Root)
1st - Travis Campbell
2nd - Travis Campbell
3rd - Nelda Campbell
4th - Jaylin Jones
Agricultural Products - Just For Fun Miscellaneous - Sunflower, Largest Head
1st - Tom Sherman
2nd - Jaylin Jones
Agricultural Products - Just For Fun Miscellaneous - Sunflower, Tallest Cut Off At Root
1st - Tom Sherman
2nd - Jaylin Jones
Agricultural Products - Just For Fun Miscellaneous - Vegetables, Unusual Shape Or Variety
1st - Nelda Campbell
2nd - Travis Campbell
Agricultural Products - Just For Fun Miscellaneous - Vegetables, Largest Any Kind
1st - Stephen Schilling
2nd - Tom Sherman
Agricultural Products - Vegetable Arrangement - Vegetable Arrangement 75% Quality, 25% Display
1st - Holly Glosser
Agricultural Products - Vegetable Arrangement - Champion/Reserve Do Not Enter
1st - Vivian Hallett
2nd - Adam C Marrs  

[ Back to Top ]

Beef Cattle

Beef Cattle - Angus - Jr. Heifer Calf Jan 1 Or After
1st - Cody Morris
Beef Cattle - Angus - Sr. Heifer Calf 9/1-12/31 Last
1st - Olivia Heltsley
Beef Cattle - Angus - Summer Yearling Heffier
1st - Jonathan Taylor
2nd - Julia Heltsley
3rd - Olivia Heltsley
4th - Cody Morris
Beef Cattle - Angus - Late Jr. Yearling Heifer 3/1-4
1st - Jonathan Taylor
2nd - Olivia Heltsley
Beef Cattle - Angus - Early Jr Yearling Heifer 1/1-2
1st - Cody Morris
2nd - Jonathan Taylor
Beef Cattle - Angus - Sr Heifer & Cows Born Before J
1st - Cody Morris
Beef Cattle - Angus - Champ/Reserve Female Do Not Enter
1st - Jonathan Taylor
2nd - Jonathan Taylor
Beef Cattle - Angus - Pr.Fem.Any Age Owned By Exhib
1st - Jonathan Taylor
2nd - Olivia Heltsley
3rd - Cody Morris
4th - Cody Morris
Beef Cattle - Angus - Jr. Yearling Bull 1/1-4/30 Las
1st - Jonathan Taylor
Beef Cattle - Angus - Champion/Reserve Bull Do Not Enter
1st - Jonathan Taylor
Beef Cattle - Angus - Pair-1 Bull, 1 Female Any Age Exhibitor Owned
1st - Jonathan Taylor
Beef Cattle - Angus - Angus Lightweight Steer
1st - Jonathan Taylor
2nd - Cody Morris
Beef Cattle - Angus - Angus Heavyweight Steer
1st - John Welsh
2nd - Cody Morris
Beef Cattle - Angus - Angus Champ/Reserve Steer Do Not Enter
1st - Jonathan Taylor
2nd - John Welsh
Beef Cattle - Hereford - Sr Heifer Calf 9/1-12/31 Last
1st - Elise Hackett
Beef Cattle - Hereford - Summer Yearling Heifer 5/1-8/3
1st - Elise Hackett
Beef Cattle - Hereford - Late Jr. Yearling Heifer 3/1-4
1st - Elise Hackett
2nd - Farms Rocking W
Beef Cattle - Hereford - Early Jr Yearling Heifer 1/1-2
1st - Elise Hackett
2nd - Farms Rocking W
3rd - Elise Hackett
Beef Cattle - Hereford - Champ/Reserve Female Do Not Enter
1st - Elise Hackett
Beef Cattle - Hereford - Pr.Fem.Any Age Owned By Exhib
1st - Farms Rocking W
Beef Cattle - Hereford - Jr. Yearling Bull 1/1-4/30 Las
1st - Farms Rocking W
Beef Cattle - Hereford - Champ/Reserve Bull Do Not Enter
1st - Farms Rocking W
Beef Cattle - Hereford - Pair-1 Bull, 1 Female Any Age Exhibitor Owned
1st - Farms Rocking W
Beef Cattle - Hereford - Hereford Lightweight Steer
1st - Farms Rocking W
Beef Cattle - Hereford - Hereford Heavyweight Steer
1st - Austin Ames
2nd - Austin Ames
Beef Cattle - Hereford - Hereford Champ/Reserve Steer Do Not Enter
1st - Farms Rocking W
2nd - Austin Ames
Beef Cattle - Shorthorn - Jr Heifer Calf 1/1 Or After Th
1st - Ruth A Stone
2nd - Ruth A Stone
Beef Cattle - Shorthorn - Summer Yrling Heifer 5/1-8/31
1st - Hope Birch
2nd - Lloyd Stone
Beef Cattle - Shorthorn - Late Jr. Yrling Heifer 3/1-4/3
1st - Hope Birch
2nd - Tom Kirbach
Beef Cattle - Shorthorn - Early Jr. Yrling Heifer 1/1-2/
1st - Lloyd Stone
Beef Cattle - Shorthorn - Sr.Heifers & Cows Born Before
1st - Hope Birch
Beef Cattle - Shorthorn - Champ/Reserve Female Do Not Enter
1st - Hope Birch
2nd - Lloyd Stone
Beef Cattle - Shorthorn - Pr.Fem. Any Age Owned By Exhib
1st - Hope Birch
2nd - Lloyd Stone
3rd - Ruth A Stone
Beef Cattle - Shorthorn - Jr.Bull Calf 1/1 Or After This
1st - Hope Birch
2nd - Lloyd Stone
Beef Cattle - Shorthorn - Shorthorn Champ/Reserve Bull Do Not Enter
1st - Hope Birch
2nd - Lloyd Stone
Beef Cattle - Shorthorn - Pair 1 Bull, 1 Female Any Age Exhibitor Owned
1st - Hope Birch
2nd - Lloyd Stone
Beef Cattle - Shorthorn - Shorthorn Lightweight Steer
1st - William Schilling
Beef Cattle - Shorthorn - Shorthorn Heavyweight Steer
1st - Sam Uphoff
Beef Cattle - Shorthorn - Shorthorn Champ/Reserve Steer Do Not Enter
1st - William Schilling
2nd - Sam Uphoff
Beef Cattle - Simmental - Jr Heifer Calf 1/1 Or After Th
1st - Metzger Cattle
Beef Cattle - Simmental - Sr. Heifer Calf 9/1-12/31 Last
1st - Cody Hill
Beef Cattle - Simmental - Late Jr. Yrling Heifer 3/1-4/3
1st - Metzger Cattle
Beef Cattle - Simmental - Champ/Reserve Female Do Not Enter
1st - Metzger Cattle
2nd - Cody Hill
Beef Cattle - Simmental - Pr.Fem.Any Age Owned By Exhib
1st - Metzger Cattle
Beef Cattle - Simmental - Simmental Lightweight Steer
1st - Lacee Beabout
2nd - Lloyd Stone
3rd - Metzger Cattle
Beef Cattle - Simmental - Simmental Heavyweight Steer
1st - Cody Hill
2nd - Tom Kirbach
Beef Cattle - Simmental - Simmental Champ/Reserve Steer Do Not Enter
1st - Cody Hill
2nd - Tom Kirbach
Beef Cattle - All Other Breeds - Jr.heifer Calf 1/1 Or After Th
1st - Metzger Cattle
2nd - Ruth A Stone
3rd - Ruth A Stone
Beef Cattle - All Other Breeds - Sr Heifer Calf 9/1-12/31 Last
1st - Lloyd Stone
Beef Cattle - All Other Breeds - Summer Yrling Heifer 5/1-8/31
1st - Brandy Wheeler
2nd - Lacee Beabout
3rd - Ben Oakley
Beef Cattle - All Other Breeds - Late Jr Yrling Heifer 3/1-4/30
1st - Tom Kirbach
2nd - Ty Nolte
3rd - Jerad Ferguson
4th - John Welsh
Beef Cattle - All Other Breeds - Early Jr Yrling Heifer 1/1-2/2
1st - Keith Childress
Beef Cattle - All Other Breeds - Sr.heifers & Cows Born Before
1st - Lloyd Stone
Beef Cattle - All Other Breeds - Champ/Reserve Female Do Not Enter
1st - Brandy Wheeler
2nd - Metzger Cattle
Beef Cattle - All Other Breeds - Pr.Fem.Any Age Owned By Exhib
1st - Lacee Beabout
2nd - Ruth A Stone
3rd - Lloyd Stone
4th - Brennyn Kirk
Beef Cattle - All Other Breeds - Jr Bull Calf 1/1 Or After This
1st - Lloyd Stone
Beef Cattle - All Other Breeds - Champ/Reserve Bull Do Not Enter
1st - Lloyd Stone
Beef Cattle - All Other Breeds - Pair-1 Bull, 1 Female Any Age Exhibitor Owned
1st - Lloyd Stone
Beef Cattle - All Other Breeds - All O Breeds Lightweight Steer
1st - Cody Morris
2nd - Bethany Moritz
3rd - Ty Nolte
4th - Ben Oakley
Beef Cattle - All Other Breeds - All O Breeds Med Weight Steer
1st - Donavan Smith
2nd - Jake Uphoff
3rd - Brennyn Kirk
4th - Ben Oakley
5th - Jerad Ferguson
Beef Cattle - All Other Breeds - All O Breeds Hvy Weight Steer
1st - Caleb Ard
2nd - William Schilling
3rd - John Welsh
4th - Jake Uphoff
5th - Sam Uphoff
Beef Cattle - All Other Breeds - All O Breeds Champ/Res Steer Do Not Enter
1st - Caleb Ard
2nd - Donavan Smith
Beef Cattle - Overall Champions - Grand Champ/Res Steer Do Not Enter
1st - Cody Hill
2nd - Caleb Ard
Beef Cattle - Overall Champions - Grand Champ/Res Female Do Not Enter
1st - Jonathan Taylor
2nd - Hope Birch
Beef Cattle - Overall Champions - Grand Champ/Res Bull Do Not Enter
1st - Farms Rocking W
2nd - Jonathan Taylor
 

[ Back to Top ]

Bull Riding

Bull Riding - Professional Bull Riding - Open Bull Riding
1st - Chance Roberts
2nd - Craig Sasse
3rd - Seth Reynolds
4th - Adam Proctor
5th - Caleb Ruyle
6th - Scotty Westerman  

[ Back to Top ]

Culinary Products

Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Bread Made - Bread Machine One Standard Loaf
1st - Vivian Hallett
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Yeast Rolls (4)
1st - Charlotte Jaeger
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Baking Powder Biscuits (4)
1st - Genny Campbell
2nd - Vivian Hallett
3rd - Karen Due
4th - Karen Due
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Muffins, Any (4)
1st - Alice Shonk
2nd - Phil Glosser
3rd - Kathy Voytovich
4th - Kathy Voytovich
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Corn Bread (4 Muffins/Slices)
1st - Phil Glosser
2nd - Vivian Hallett
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Cinnamon Rolls, Plain (4)
1st - Genny Campbell
2nd - Alice Shonk
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Quick Bread, With Nuts Banana Nut, Etc. One Standard Loaf
1st - Kathy Voytovich
2nd - Phil Glosser
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Quick Bread, Without Nuts Zucchini, Pumpkin, Etc. 1 Standard Loaf
1st - Kathy Voytovich
2nd - Kathy Voytovich
3rd - Jana Glidewell
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Fruit Pie, Any (3" Wedge)
1st - Phil Glosser
2nd - Phil Glosser
3rd - Alice Shonk
4th - Paula S Marrs
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st - Kathy Voytovich
2nd - Genny Campbell
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Sugar, No Icing
1st - Vivian Hallett
2nd - Kathy Voytovich
3rd - Phil Glosser
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Oatmeal
1st - Vivian Hallett
2nd - Kathy Voytovich
3rd - Kathy Voytovich
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Peanut Butter
1st - Vivian Hallett
2nd - Karen Due
3rd - Karen Due
4th - Phil Glosser
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Snicker Doodle
1st - Vivian Hallett
2nd - Alice Shonk
3rd - Kathy Voytovich
4th - Genny Campbell
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Chocolate Chip
1st - Vivian Hallett
2nd - Genny Campbell
3rd - Kathy Voytovich
4th - Phil Glosser
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Brownies, Any
1st - Kathy Voytovich
2nd - Kathy Voytovich
3rd - Jana Glidewell
4th - Vivian Hallett
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Cookies, Bars, Any Not Listed
1st - Kathy Voytovich
2nd - Jana Glidewell
3rd - Vivian Hallett
4th - Kathy Voytovich
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st - Vivian Hallett
2nd - Kathy Voytovich
Culinary Products - Homemade Candies - Chocolate Fudge
1st - Kathy Voytovich
2nd - Kathy Voytovich
3rd - Karen Due
4th - Genny Campbell
Culinary Products - Homemade Candies - Peanut Butter Fudge
1st - Kathy Voytovich
2nd - Genny Campbell
3rd - Angie Dillman
4th - Kathy Voytovich
Culinary Products - Homemade Candies - Mints, Any
1st - Vivian Hallett
Culinary Products - Homemade Candies - Any Candy, Not Listed, Labeled
1st - Kathy Voytovich
2nd - Amanda Smith
3rd - Amanda Smith
4th - Phil Glosser
Culinary Products - Homemade Candies - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st - Kathy Voytovich
2nd - Kathy Voytovich
Culinary Products - Cakes, Undecorated - Devil Food
1st - Phil Glosser
Culinary Products - Cakes, Undecorated - Angel Food
1st - Paula S Marrs
2nd - Ashley Winnett
Culinary Products - Cakes, Undecorated - Pound
1st - Jana Glidewell
2nd - Phil Glosser
Culinary Products - Cakes, Undecorated - Pineapple Upside Down
1st - Kathy Voytovich
2nd - Phil Glosser
Culinary Products - Cakes, Undecorated - Any Other Kind Not Listed
1st - Paula S Marrs
2nd - Kathy Voytovich
Culinary Products - Cakes, Undecorated - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st - Paula S Marrs
2nd - Kathy Voytovich
Culinary Products - Cakes, Decorated - Any Decorated, Professional
1st - Genny Campbell
Culinary Products - Cakes, Decorated - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st - Genny Campbell
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Beans, Green
1st - Adeline Rechkemmer
2nd - Julie Lading
3rd - Kevin Jones
4th - Genny Campbell
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Tomato Juice
1st - Nelda Campbell
2nd - Nelda Campbell
3rd - Paula S Marrs
4th - Mary J Cline
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Tomatoes, Any
1st - Paula S Marrs
2nd - Adeline Rechkemmer
3rd - Mary J Cline
4th - Imogene Dillman
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Salsa
1st - Mary J Cline
2nd - Gayle Garrett
3rd - Kevin Jones
4th - Nelda Campbell
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Peaches
1st - Vivian Hallett
2nd - Vivian Hallett
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Apples, Any
1st - Adeline Rechkemmer
2nd - Adeline Rechkemmer
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Any Fruit/Vegetable Not Listed
1st - Julie Lading
2nd - Paula S Marrs
3rd - Adeline Rechkemmer
4th - Paula S Marrs
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Pickles, Dill
1st - Marilyn Shotts
2nd - Gayle Garrett
3rd - Marilyn Shotts
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Pickles, Sweet
1st - Paula S Marrs
2nd - Adeline Rechkemmer
3rd - Gayle Garrett
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Pickles, Relish
1st - Marilyn Shotts
2nd - Marilyn Shotts
3rd - Vivian Hallett
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Pickles, Other Beets, Cauliflower, Mixed, Peppers
1st - Vivian Hallett
2nd - Genny Campbell
3rd - Vivian Hallett
4th - Marilyn Shotts
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st - Mary J Cline
2nd - Marilyn Shotts
Culinary Products - Jams, Preserves, Fruit Butters - Strawberry
1st - Mary J Cline
Culinary Products - Jams, Preserves, Fruit Butters - Peach
1st - Vivian Hallett
2nd - Mary J Cline
Culinary Products - Jams, Preserves, Fruit Butters - Butter Spreads, Any Apple, Peach, Etc.
1st - Imogene Dillman
Culinary Products - Jams, Preserves, Fruit Butters - Any Other Kind Not Listed
1st - Paula S Marrs
2nd - Paula S Marrs
3rd - Marilyn Shotts
Culinary Products - Jellies - Grape
1st - Paula S Marrs
2nd - Mary J Cline
Culinary Products - Jellies - Any Other Kind
1st - Nelda Campbell
2nd - Marilyn Shotts
3rd - Paula S Marrs
4th - Vivian Hallett
Culinary Products - Apairy & Miscellaneous - Eggs, Dozen, Brown
1st - Jill Walker
2nd - Jaylin Jones
3rd - Julie Lading
4th - Joy Craft
Culinary Products - Apairy & Miscellaneous - Eggs, Dozen, White
1st - Jaylin Jones
Culinary Products - Apairy & Miscellaneous - Eggs, Any Other Kind
1st - Jill Walker
2nd - Jaylin Jones
Culinary Products - Apairy & Miscellaneous - Cheese, Any Kind, Homemade Labeled
1st - Adeline Rechkemmer
2nd - Adeline Rechkemmer
3rd - Kathy Voytovich
Culinary Products - Apairy & Miscellaneous - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st - Adeline Rechkemmer
2nd - Nelda Campbell  

[ Back to Top ]

Dairy Cattle

Dairy Cattle - Holstein - Baby Calf: March And Under
1st - Stanley Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Jr. Heifer Calf: Feb - Dec
1st - Stanley Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Sr Heifer Calf: Sept - Nov
1st - Stanley Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Sum Yrling Hfer: June - August
1st - Stanley Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Jr. Yrling Hfer: March - June
1st - Stanley Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Wtr Yrling Hfer: Dec. - Feb.
1st - Stanley Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Sr. Yrling Hfer: Sept - Nov.
1st - Stanley Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Jr. Champion Female - Ribbon Do Not Enter
1st - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - 2 Year Old Cow
1st - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - 3 Year Old Cow
1st - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Aged Cow
1st - Stanley Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Best Udder
1st - Stanley Keeney
2nd - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Sr. Champion Cow - Ribbon Do Not Enter
1st - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Grand Champion Female Do Not Enter
1st - Stanley Keeney
Dairy Cattle - Jersey - Baby Calf: March And Under
1st - Katy Spesard
2nd - Katy Spesard
3rd - Sara Morgan
Dairy Cattle - Jersey - Jr. Heifer Calf: Feb - Dec
1st - Katy Spesard
2nd - Sara Morgan
3rd - Katy Spesard
4th - Sara Morgan
Dairy Cattle - Jersey - Sr. Heifer Calf-sept Through N
1st - Sara Morgan
2nd - Sara Morgan
3rd - Katy Spesard
4th - Katy Spesard
Dairy Cattle - Jersey - Summer Yearling Heifer-june -
1st - Sara Morgan
2nd - Katy Spesard
Dairy Cattle - Jersey - Jr. Yearling Heifer-march Thro
1st - Katy Spesard
2nd - Sara Morgan
Dairy Cattle - Jersey - Winter Yearling Heifer-dec Thr
1st - Katy Spesard
2nd - Sara Morgan
Dairy Cattle - Jersey - Sr Yearling Heifer-sept. Throu
1st - Sara Morgan
2nd - Katy Spesard
3rd - Sara Morgan
Dairy Cattle - Jersey - Jr. Champion Female-ribbon Do Not Enter
1st - Sara Morgan
Dairy Cattle - Jersey - 2 Year Old Cow
1st - Katy Spesard
2nd - Jacob Roedl
3rd - Sara Morgan
4th - Katy Spesard
Dairy Cattle - Jersey - 3 Year Old Cow
1st - Sara Morgan
2nd - Katy Spesard
Dairy Cattle - Jersey - Aged Cow
1st - Sara Morgan
2nd - Katy Spesard
3rd - Sara Morgan
Dairy Cattle - Jersey - Best Udder
1st - Katy Spesard
2nd - Jacob Roedl
3rd - Sara Morgan
4th - Sara Morgan
5th - Katy Spesard
Dairy Cattle - Jersey - Sr. Champion Cow - Ribbon Do Not Enter
1st - Katy Spesard
Dairy Cattle - Jersey - Grand Champion Female Do Not Enter
1st - Katy Spesard
Dairy Cattle - Guernsey - Baby Calf: March And Under
1st - Evelyn Roedl
2nd - Katy Spesard
3rd - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Jr. Heifer Calf: Feb - Dec
1st - Jacob Roedl
2nd - Evelyn Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Sr. Heifer Calf: Sept - Nov
1st - Evelyn Roedl
2nd - Katy Spesard
3rd - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Summer Yearling Heifer: June -
1st - Jacob Roedl
2nd - Evelyn Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Jr. Yearling Heifer: March - J
1st - Katy Spesard
2nd - Evelyn Roedl
3rd - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Winter Yearling Heifer: Dec -
1st - Evelyn Roedl
2nd - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Sr. Yearling Heifer: Sept - No
1st - Evelyn Roedl
2nd - Katy Spesard
3rd - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Jr. Champion Female - Ribbon Do Not Enter
1st - Katy Spesard
Dairy Cattle - Guernsey - 2 Year Old Cow
1st - Jacob Roedl
2nd - Evelyn Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - 3 Year Old Cow
1st - Evelyn Roedl
2nd - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Aged Cow
1st - Jacob Roedl
2nd - Evelyn Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Best Udder
1st - Evelyn Roedl
2nd - Evelyn Roedl
3rd - Jacob Roedl
4th - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Sr. Champion Cow-Ribbon Do Not Enter
1st - Evelyn Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Grand Champion Female Do Not Enter
1st - Evelyn Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Baby Calf: March And Under
1st - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Jr. Heifer Calf: Feb - Decembe
1st - Terry Ellis
2nd - Terry Ellis
3rd - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Sr. Heifer Calf: Sept - Novemb
1st - Jacob Roedl
2nd - Terry Ellis
3rd - Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Summer Yearling Heifer: June -
1st - Jacob Roedl
2nd - Terry Ellis
3rd - Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Jr. Yearling Heifer: March - J
1st - Jacob Roedl
2nd - Terry Ellis
3rd - Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Winter Yearling Heifer: Dec -
1st - Terry Ellis
2nd - Jacob Roedl
3rd - Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Sr Yearling Heifer: September
1st - Jacob Roedl
2nd - Terry Ellis
3rd - Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Jr. Champion Female - Ribbon Do Not Enter
1st - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - 2 Year Old Cow
1st - Jacob Roedl
2nd - Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - 3 Year Old Cow
1st - Jacob Roedl
2nd - Terry Ellis
3rd - Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Aged Cow
1st - Jacob Roedl
2nd - Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Best Udder
1st - Jacob Roedl
2nd - Jacob Roedl
3rd - Terry Ellis
4th - Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Sr. Champion Cow - Ribbon Do Not Enter
1st - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Grand Champion Female Do Not Enter
1st - Jacob Roedl
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Baby Calf: March And Under
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Jr. Heifer Calf: Feb - Dec
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Sr. Heifer Calf: Sept - Novemb
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Summer Yearling Heifer: June -
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Jr. Yearling Heifer: March - J
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Winter Yearling Heifer: Decemb
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Sr. Yearling Heifer: Sept - No
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Jr. Champion Female - Ribbon Do Not Enter
1st - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - 2 Year Old Cow
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - 3 Year Old Cow
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Aged Cow
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Best Udder
1st - Bradley Cribbet Farms
2nd - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Sr. Champion Cow - Ribbon Do Not Enter
1st - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Grand Champion Female Do Not Enter
1st - Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Overall Champion - Supreme Champion Cow Do Not Enter
1st - Katy Spesard  

[ Back to Top ]

Fine Arts, Textiles, & Hobbies

Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Fine Arts - Prof Painting-Oil/Acrylic Professional Class
1st - Mary Y Crippen
2nd - Phil Glosser
3rd - Phil Glosser
4th - Mary Y Crippen
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Fine Arts - Prof Watercolor Professional Class
1st - Phil Glosser
2nd - Mary Y Crippen
3rd - Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Fine Arts - Prof Drawing Professional Class
1st - Phil Glosser
2nd - Phil Glosser
3rd - Mary Y Crippen
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Fine Arts - Prof Champion/Reserve Professional Class DO NOT ENTER
1st - Phil Glosser
2nd - Mary Y Crippen
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Fine Arts - Amateur Painting-Oil/Acrylic Amateur Class
1st - Loretta Lahr
2nd - Dru Johnson
3rd - Loretta Lahr
4th - Dru Johnson
5th - Holly Glosser
9th - Holly Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Fine Arts - Amateur Watercolor Amateur Class
1st - Kendyll Lewis
2nd - Damita Lewis
3rd - Holly Glosser
4th - Damita Lewis
5th - Holly Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Fine Arts - Amateur Drawing Amateur Class
1st - Kathryn Vanlanot
2nd - Josephine I Magee
3rd - Damita Lewis
4th - Josephine I Magee
5th - Kathryn Vanlanot
6th - Holly Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Fine Arts - Amateur Champion/Reserve Amateur Class DO NOT ENTER
1st - Kathryn Vanlanot
2nd - Kendyll Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Prof People/Animals Professional
1st - Phil Glosser
2nd - Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Prof Places/Things Professional
1st - Phil Glosser
2nd - Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Pro Black & White Professional (Any Subject)
1st - Phil Glosser
2nd - Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Prof Collection (6) Related Objects - Professional
1st - Phil Glosser
2nd - Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Prof Collection (6) Unrelated Objects - Professional
1st - Phil Glosser
2nd - Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Prof Champion/Reserve Professional DO NOT ENTER
1st - Phil Glosser
2nd - Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Amateur People/Animals Amateur
1st - Chris U Nees
2nd - Carol Fuller
3rd - Randa Moseley
4th - Jennifer Mccoy
5th - Krista Kingery
6th - Kathy Voytovich
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Amateur Places/Things Amateur
1st - Chris U Nees
2nd - Holly Glosser
3rd - Lisa Canivez
4th - Chris U Nees
5th - Joe Perez
6th - Kathy Voytovich
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Amateur Black & White Amateur (Any Subject)
1st - Joe Perez
2nd - Chris U Nees
3rd - Randa Moseley
4th - Kathy Voytovich
5th - Chris U Nees
6th - Tom Sherman
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Amateur Collection (6) Related Objects - Amateur
1st - Joe Perez
2nd - Chris U Nees
3rd - Kathy Voytovich
4th - Carol Fuller
5th - Carol Fuller
6th - Kathy Voytovich
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Amateur Collection (6) Unrelated Objects - Amateur
1st - Chris U Nees
2nd - Joe Perez
3rd - Kathy Voytovich
4th - Chris U Nees
5th - Jennifer Mccoy
6th - Kathy Voytovich
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Amateur Champion/Reserve Amateur -DO NOT ENTER
1st - Chris U Nees
2nd - Chris U Nees
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Anique Toys 3 - 6 Pieces
1st - Dru Johnson
2nd - Dru Johnson
3rd - Curtis Cattrell
4th - Mary J Cline
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Anique Glassware 3 - 6 Pieces
1st - Phil Glosser
2nd - Dru Johnson
3rd - Mary J Cline
4th - Mary J Cline
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Anique China 3 - 6 Pieces
1st - Juliana Bishop
2nd - Jana Glidewell
3rd - Curtis Cattrell
4th - Mary J Cline
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Anique Books 3 - 6 Pieces
1st - Jack Logue
2nd - Norma Taylor
3rd - Carol Fuller
4th - Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Anique Postcards 6 - 12 Pieces
1st - Vivian Hallett
2nd - Norma Taylor
3rd - Phil Glosser
4th - Curtis Cattrell
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Anique Jewelry 3 - 6 Pieces
1st - Mary J Cline
2nd - Phil Glosser
3rd - Mary J Cline
4th - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Anique Hand Tool 3 - 6 Pieces
1st - Curtis Cattrell
2nd - Vivian Hallett
3rd - Dru Johnson
4th - Norma Taylor
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Anique Dolls 3 - 6 Pieces
1st - Jana Glidewell
2nd - Holly Glosser
3rd - Phil Glosser
4th - Curtis Cattrell
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Anique Bottles 3 - 6 Pieces
1st - Kevin Jones
2nd - Kevin Jones
3rd - Carol Fuller
4th - Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Coll of Anique Advertisements (Small) 3 - 6 Pieces
1st - Russell Stewart
2nd - Phil Glosser
3rd - Vivian Hallett
4th - Dru Johnson
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Coll of Anique Kitchen Collectibles 3 - 6 Pieces
1st - Norma Taylor
2nd - Dru Johnson
3rd - Jana Glidewell
4th - Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Antique Lamp; 1 - 3 Pieces
1st - Mary J Cline
2nd - Charlotte Jaeger
3rd - Norma Taylor
4th - Kathy Voytovich
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Antique Quilt - Written Story Over 50 Years Old
1st - Vivian Hallett
2nd - Sonja R Hall
3rd - Norma Taylor
4th - Marilyn Shotts
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Most Interesting Antique With Written Story
1st - Peggy Huckstep
2nd - Norma Taylor
3rd - Carol Fuller
4th - Kathy Voytovich
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Antiques; Any 3 - 6 Pieces
1st - Louise Vassay
2nd - Norma Taylor
3rd - Peggy Clapp
4th - Dru Johnson
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Collection Of Mini Figurines 5 - 20 Pieces
1st - Mary J Cline
2nd - Jana Glidewell
3rd - Adeline Rechkemmer
4th - Dru Johnson
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Insect Collection Box Not Larger Than 24"x24" - 1 Box Per
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Shell Collection Container Not Larger Than 18"x18"
1st - Kendyll Lewis
2nd - Damita Lewis
3rd - Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Collection of Refrig Magnets 5 - 20 Pieces
1st - Mary J Cline
2nd - Judy Rathe
3rd - Phil Glosser
4th - Kevin Jones
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Most Unusual Female Hobby
1st - Carol Fuller
2nd - Alice M Seeley
3rd - Alice M Seeley
4th - Carol Fuller
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Most Unusual Male Hobby
1st - Jaylin Jones
2nd - Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Collection; Any Other Key Chains, Pencils, Slogan Buttons, Etc
1st - Dru Johnson
2nd - Kevin Jones
3rd - Louise Vassay
4th - Kevin Jones
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Champion/Reserve Taken From Sections 3 & 4 DO NOT ENTER
1st - Louise Vassay
2nd - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Novelty Costume Jewelry
1st - Juliana Bishop
2nd - Judy Bates
3rd - Juliana Bishop
4th - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Christmas Stocking Or Tree Skirt
1st - Damita Lewis
2nd - Adeline Rechkemmer
3rd - Phil Glosser
4th - Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Christmas Decoration Or Tree Ornament
1st - Mariya Gerhardt
2nd - Phil Glosser
3rd - Holly Glosser
4th - Damita Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Doll Clothing Must Be Attached With Pins
1st - Elsie M Carter
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Something Made Of Glass
1st - Phil Glosser
2nd - Carol Fuller
3rd - Damita Lewis
4th - Damita Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Holiday Decorations Other Than Christmas
1st - Vivian Hallett
2nd - Phil Glosser
3rd - Damita Lewis
4th - Kendyll Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Computer Art
1st - Josephine I Magee
2nd - Josephine I Magee
3rd - Phil Glosser
4th - Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Sr. Female Handicraft 55 Years Or Older
1st - Alice M Seeley
2nd - Vivian Hallett
3rd - Alice M Seeley
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Sr. Male Handicraft 55 Years Or Older
1st - Russell Stewart
2nd - Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Bird House
1st - Phil Glosser
2nd - Jaylin Jones
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Bird or Animal Feeder
1st - Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Any Wooden Article
1st - Phil Glosser
2nd - Russell Stewart
3rd - Jana Glidewell
4th - Jana Glidewell
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Yard Ornament, Wood
1st - Phil Glosser
2nd - Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Yard Ornament, Any Other Kind Non Wooden
1st - Damita Lewis
2nd - Paula S Marrs
3rd - Mark Mcgrath
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Ceramics, 1- 3 Pieces
1st - Juliana Bishop
2nd - Kendyll Lewis
3rd - Kerri Vanlanot
4th - Kerri Vanlanot
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Set of Hand Decorated Towels
1st - Damita Lewis
2nd - Damita Lewis
3rd - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Article With Angel Motif
1st - Kendyll Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Silk Flower Arrangement
1st - Peggy Huckstep
2nd - Damita Lewis
3rd - Vivian Hallett
4th - Louise Vassay
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Scrap Book, 1
1st - Pat Shannon
2nd - Carol Fuller
3rd - Vivian Hallett
4th - Marialynn Jaeger
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Needle Point, Any Kind Including Plastic Canvas
1st - Mary J Cline
2nd - Mary J Cline
3rd - Alice M Seeley
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Cross Stitch, Any Kind
1st - Damita Lewis
2nd - Vivian Hallett
3rd - Damita Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Counted Cross Stitch
1st - Alice Shonk
2nd - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Knitted Article
1st - Mariya Gerhardt
2nd - Mariya Gerhardt
3rd - Elsie M Carter
4th - Elsie M Carter
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Needle Work, Any Other Kind
1st - Vivian Hallett
2nd - Damita Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Table Cloth, Runner or Place Mats, Any Kind
1st - Damita Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Pillow Cases - Pair Pillow Cases White Embroidery
1st - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Pillow Cases - Pair Pillow Cases Colored Embroidery
1st - Marialynn Jaeger
2nd - Vivian Hallett
3rd - Elsie M Carter
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Pillow Cases - Pair Pillow Cases Crossed Stitched
1st - Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Pillow Cases - Pair Pillow Cases - Lace Trim
1st - Vivian Hallett
2nd - Wanda Pierce
3rd - Damita Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Pillow Cases - Pair Pillow Cases - Any Kind
1st - Vivian Hallett
2nd - Damita Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Quilts - Patchwork, Any Kind
1st - Sonja R Hall
2nd - Kendyll Lewis
3rd - Mary J Cline
4th - Jana Glidewell
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Quilts - Embroidered
1st - Sonja R Hall
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Quilts - Applique'
1st - Sonja R Hall
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Quilts - Baby Quilt
1st - Marilyn Shotts
2nd - Marilyn Shotts
3rd - Jana Glidewell
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Quilts - Any Other Kind
1st - Wanda Pierce
2nd - Marilyn Shotts
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Crocheting - Doll Clothes
1st - Damita Lewis
2nd - Jan Smith
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Crocheting - DoiIlies - Under 14"
1st - Jana Glidewell
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Crocheting - Other Household Accessories
1st - Judy Bates
2nd - Rebekah Woolverton
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Crocheting - Crocheted Afghan
1st - Alice M Seeley
2nd - Jana Glidewell
3rd - Jana Glidewell
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Crocheting - Any Other Crocheted Article
1st - Rebekah Woolverton
2nd - Mariya Gerhardt
3rd - Mariya Gerhardt
4th - Rebekah Woolverton
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Any Homemade Toy, Stuffed Animal or Doll
1st - Rebekah Woolverton
2nd - Cindy White
3rd - Carol Fuller
4th - Rebekah Woolverton
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Any Hand Decorated Article Of Clothing
1st - Kendyll Lewis
2nd - Vivian Hallett
3rd - Kendyll Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Anything With Sunflowers 3 - 6 Pieces
1st - Vivian Hallett
2nd - Kendyll Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Any Kitchen Novelty 2 Pot Holders, 2 Kitchen Towels, 2 Apron
1st - Elsie M Carter
2nd - Kendyll Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Any Homemade Article Of Clothing
1st - Mariya Gerhardt
2nd - Mariya Gerhardt
3rd - Kendyll Lewis
4th - Rebekah Woolverton
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Child's Costume
1st - Judy Rathe
2nd - Damita Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Bead Craft
1st - Damita Lewis
2nd - Carol Fuller
3rd - Damita Lewis
4th - Alice M Seeley
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Something Made With A Holiday Theme
1st - Vivian Hallett
2nd - Damita Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Something Made Of Old Jeans
1st - Pat Shannon
2nd - Louise Vassay
3rd - Damita Lewis
4th - Marialynn Jaeger
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Any Other Homemade Article Not Listed
1st - Gloria Jones
2nd - Kendyll Lewis
3rd - Carol Fuller
4th - Carol Fuller
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Champion/Reserve Taken From Sect. 5 thru 11 DO NOT ENTER
1st - Rebekah Woolverton
2nd - Mariya Gerhardt

 

[ Back to Top ]

Floriculture Products

Floriculture Products - Cut Flowers - Dianthus Or Pinks, 5 Stems
1st - Amanda Smith
2nd - Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Cosmos, 5 Stems
1st - Holly Glosser
2nd - Amanda Smith
3rd - Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Dahila, Single Specimen
1st - Nelda Campbell
2nd - Nelda Campbell
3rd - Amanda Smith
4th - Phil Glosser
Floriculture Products - Cut Flowers - Bachelor Buttons, 5 Stems
1st - Nelda Campbell
2nd - Nelda Campbell
3rd - Amanda Smith
4th - Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Gladioli, 1 Variety, 1 Spike
1st - Joyce Lock
2nd - William White
3rd - Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Rose, Single Stem
1st - Adeline Rechkemmer
2nd - Nelda Campbell
Floriculture Products - Cut Flowers - Daisy, 5 Stems
1st - Nelda Campbell
2nd - Nelda Campbell
3rd - Joyce Lock
4th - Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Lily, Any Variety, 3 Stalks
1st - Nelda Campbell
2nd - Peggy Blanchard
3rd - Amanda Smith
4th - Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Marigold, French, 5 Stems Small Variety
1st - Joyce Lock
2nd - Julie Lading
3rd - Olivia Norris
4th - Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Marigold, African, 3 Stems Large Variety
1st - Nelda Campbell
2nd - Nelda Campbell
3rd - Amanda Smith
4th - Holly Glosser
Floriculture Products - Cut Flowers - Nasturtium, 3 Stems
1st - Adeline Rechkemmer
Floriculture Products - Cut Flowers - Zinnias, Sm Variety, 5 Stems
1st - Nelda Campbell
2nd - Amanda Smith
3rd - Holly Glosser
4th - Julie Lading
Floriculture Products - Cut Flowers - Zinnias, Lg Variety, 3 Stems
1st - Nelda Campbell
2nd - Joyce Lock
3rd - Stephen Schilling
4th - Holly Glosser
Floriculture Products - Cut Flowers - Pansies, 5 Stems
1st - Amanda Smith
2nd - Amanda Smith
3rd - Vivian Hallett
Floriculture Products - Cut Flowers - Phlox, 3 Stems
1st - Joyce Lock
2nd - Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Annuals, Any, 5 Stems
1st - Nelda Campbell
2nd - Joyce Lock
3rd - Amanda Smith
4th - Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Perennials, Any, 5 Stems
1st - Roland S Jedlick
2nd - Olivia Norris
3rd - Nelda Campbell
4th - Joyce Lock
Floriculture Products - Cut Flowers - Mixed Bouquet, Any, 5 Stems
1st - Joyce Lock
2nd - Holly Glosser
3rd - Phil Glosser
4th - Amanda Smith
Floriculture Products - Live Plants - Impatiens
1st - Cindy White
2nd - Amanda Smith
3rd - Phil Glosser
Floriculture Products - Live Plants - Fern, Any
1st - Phil Glosser
2nd - Julie Lading
Floriculture Products - Live Plants - Begonia
1st - Julie Lading
2nd - Phil Glosser
Floriculture Products - Live Plants - Coleus
1st - Nancy Huston
2nd - Vivian Hallett
3rd - Phil Glosser
Floriculture Products - Live Plants - African Violet
1st - Adeline Rechkemmer
2nd - Adeline Rechkemmer
Floriculture Products - Live Plants - Geranium, In Bloom
1st - Stephen Schilling
2nd - Vivian Hallett
3rd - Phil Glosser
4th - Amanda Smith
Floriculture Products - Live Plants - Most Unusual Plant
1st - Vivian Hallett
Floriculture Products - Live Plants - Hanging Basket
1st - Phil Glosser
2nd - Julie Lading
3rd - Amanda Smith
Floriculture Products - Live Plants - Any Other Kind
1st - Amanda Smith
2nd - Vivian Hallett
3rd - Julie Lading
4th - Nancy Huston
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Arrangement Red White And Blue
1st - Joyce Lock
2nd - Louise Vassay
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Pitcher Bouquet
1st - Nelda Campbell
2nd - Joyce Lock
3rd - Phil Glosser
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Figurine Containing Arrange
1st - Vivian Hallett
2nd - Joyce Lock
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Center Piece For Child's B'day
1st - Joyce Lock
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Old Fashion Bouquet In Old Fashion Container
1st - Joyce Lock
3rd - Vivian Hallett
4th - Norma Taylor
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Center Piece - Wild Flowers
1st - Joyce Lock
2nd - Louise Vassay
3rd - Vivian Hallett
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Arrangement Using Sngle Flower Leaves May Be Added
1st - Joyce Lock
2nd - Dru Johnson
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Bouquet For A Teacher
1st - Joyce Lock
2nd - Phil Glosser
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Arrangement - Theme Of Song
1st - Joyce Lock
2nd - Louise Vassay
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Arrangement Suggesting Spring Accessories/Background May Be Added
1st - Joyce Lock
2nd - Vivian Hallett
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Arrangement Suggesting Summer Accessories/Background May Be Added
1st - Joyce Lock
2nd - Vivian Hallett
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Arrangement Suggesting Fall Accessories/Background May Be Added
1st - Joyce Lock
2nd - Vivian Hallett
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Arrangement Suggesting Winter Accessories/Background May Be Added
1st - Louise Vassay
2nd - Vivian Hallett
3rd - Joyce Lock
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Something From Nothing
1st - Louise Vassay
2nd - Vivian Hallett
3rd - Joyce Lock
4th - Tom Sherman
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Any Other Not Listed
1st - Joyce Lock
Floriculture Products - Flower Arrangememts (Fresh) - Champion/Reserve
1st - Louise Vassay
2nd - Joyce Lock

 

[ Back to Top ]

Harness Racing - MONDAY

Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - TOPLINE 2 YO PACE
1st - Stevanna Turner & John Fletcher
2nd - Caroll D Huffman
3rd - Curtis Rice
4th - Mike Davison & G. Crumrin
5th - CLINT EARVIN JR.
6th - Curtis Rice
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - TOPLINE 2 YO TROT
1st - Gloria Gillis
2nd - C D HUFFMAN & RICK HUFFMAN
3rd - KERMIT HINSHAW & KORWIN HINSHAW
4th - Gene Milleville
5th - Jerald & D. Viviani & Sue Phillips
6th - KERMIT HINSHAW & KORWIN HINSHAW
7th - Michael Knicley
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - TOPLINE 3+ MARE PACE
1st - Mary Lee Jeffers
2nd - Bob Thomas
3rd - Mike Titus & Stan Holsapple
4th - Jerry Mims
5th - Gene Milleville
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - TOPLINE 3+ TROT DIV 2
1st - Karla Schubert
2nd - STEVE POORE
3rd - JOHN DAVID FINN & DENNIS GARDNER
4th - GARY HOCKING & TANNOR SALTSGAVER
5th - Robert Lacey
6th - Gloria Gillis
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - TOPLINE 3+ PACE DIV 1
1st - Randall Denham
2nd - Dick Ashmore
3rd - Mary Lee Jeffers
4th - Dock Johnson Jr.
5th - Clifford Johns & David Johns
6th - Eric Jaynes
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - TOPLINE 3+ PACE DIV 2
1st - Pam Coleman & J. Ousley
2nd - JOHN FLETCHER
3rd - Fairley Racing Stable; Et Al
4th - BARBARA MC BEE
5th - SHIRLEY FINN & BILL CLARK

 

 

Harness Racing - TUESDAY

Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - ILLINI 2 YO TROT DIV 1
1st - Janice Crisler
2nd - Freddie Patton Sr.
3rd - Larry Mulvey & Barbara Mulvey
4th - Flacco Family Farms Llc, ET AL
5th - Sue Phillips
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - MAIDEN PACE DIV 1
1st - LINDA CROUSE & MACKENZIE ST CLAIR
2nd - Sam &Shirley Glossup
3rd - GENE WILLIAMS & FRANK MARSAGLIA
4th - JODI SIAMIS & SCOTT SMITH
5th - PAM COLEMAN & STEVE BELL
6th - Gloria Gillis
7th - TANNOR SPITTLER & WILLIAM PINE
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - MAIDEN PACE DIV 2
1st - Mike Johnson
2nd - Sam &Shirley Glossup
3rd - Mike White
4th - WAYNE BROWN & DAVID GIBBS
5th - Dane May
6th - Gloria Gillis
7th - Hugh Kirkwood
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - MAIDEN PACE DIV 3
1st - MIKE TITUS, K. KEEFER, S. HOLSAPPLE
2nd - Bart Seales
3rd - Mike Finn
4th - GENE WILLIAMS & BONNIE WILLIAMS
5th - Mike & Adam Knicley
6th - JESSE DAVID JUDY
7th - HELEN MC MAHON & SUSAN FINN
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - NW2 TROT DIV 1
1st - Sam &Shirley Glossup
2nd - Sally Watt
3rd - JOHN CROUSE & FLOYD DOWDS
4th - David Brown
5th - David & Joan Brown
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - NW2 TROT DIV 2
1st - C. ALAN Finn
2nd - Sam &Shirley Glossup
3rd - David & Joan Brown
4th - John Knifley
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - NW $5000 PACE DIV 1
1st - Arnold Ralston
2nd - Rick Schrock
3rd - Sally Watt
4th - Bart Seales
5th - DEBBIE CORSON & JUDITH SCHMID
6th - Dean Debolt
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - NW $5,000 PACE DIV 2
1st - MIKE TITUS & KEN KEEFER
2nd - JUDITH SCHMID & ANGELO FRESSO
3rd - Freddie Patton Sr.
4th - Sam &Shirley Glossup
5th - Lance Wilson & Judith Schmid
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - AMATEUR RACE
1st - MITCH FINN & CLINT FINN
2nd - BRIAN JUDY
3rd - David Brown

 

 

Harness Racing - WEDNESDAY

Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - ICF 4+ MARE PACE
1st - Arnold Ralston
2nd - Dean Debolt
3rd - Clark Fairley & Marelene Fairley
4th - MARIYAH MULVEY & LARRY MULVEY
5th - Mack Mccrillis
6th - Kelly Perymond
7th - Tannor Spittler
8th - VERNON BARBRE, E. BARBRE & G NICHOLS
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - ICF 4+ COLT PACE DIV 1
1st - Jeffrey Sanders
2nd - William Pine
3rd - Doug Graham
4th - Dane May
5th - CANDICE WILFONG
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - ICF 4+ COLT PACE DIV 2
1st - Carol Graham
2nd - BENJAMIN WILLIAMS, TALECIA GARRETT
3rd - Crystal Lappe & Darrel Jones
4th - Mike Finn
5th - Combs Investment Inc.
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - ISS 2 YO FILLY TROT
1st - JOHN A. SMITH
2nd - DELBERT BURKETT & ERIC COLLIER
3rd - Flacco Family Farms Llc
4th - DIXIE GRAHAM, P. COLEMAN & B. GRAHAM
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - ISS 2 YO COLT TROT
1st - TOM GRAHAM & CAROL GRAHAM
2nd - Mary Lee Jeffers
3rd - Don Huddleston
4th - Dirk Simpson, Tom Pollard
5th - DEBRA COLLIER & KATHLEEN KUEBLER
6th - PAM COLEMAN, H.W WRIGHT, ET AL
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - SS 2YO FILLY PACE
1st - RON PHILLIPS & JESSE FERGE
2nd - Kelly Perymond
3rd - Willie Scott
4th - CHAD PARKER
5th - JACK WEBB
6th - TIMOTHY WILLIAMS
7th - CRYSTAL LAPPE
8th - Willie Jones
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - 2 YO SS COLT PACE
1st - GERRY BROWN
2nd - Curtis Rice
3rd - Ron Phillips & John Carver
4th - Larry Breed
5th - Janice Crisler  
 

Harness Racing - THURSDAY

Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - ILLINI 3 YO FILLY PACE
1st - SHIRLEY FINN & REX SIGLER
2nd - BUDDY SIMPSON & DORRIS SIMPSON
3rd - Combs Investment Inc.
4th - MITCH TITUS & DENISE TITUS
5th - WILSON RACING STBL, A. CALVERT
6th - Lilly Racing Stable Inc.
Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - OPEN TROT DIV 1
1st - Buddy & Clay Simpson
2nd - Kermit Buddy Travis
3rd - JERRY GRAHAM
4th - GARY HOCKING & TANNOR SALTSGAVER
5th - JERALD VIVIANI, DONNA VIVIANI, ET AL
Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - OPEN TROT DIV 2
1st - MARY DAVIS
2nd - Bob Thomas
3rd - Sally Watt
4th - Jerry Mims
5th - Karla Schubert
Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - ILLINI 3 YO TROT
1st - Jack James & Bonnie James
2nd - DRUE PEARCE & MICHAEL WILLIAMS
3rd - DIXIE GRAHAM & STEVE POORE
4th - JARED FINN & MARK FINN
5th - Mary Lee Jeffers
6th - Gloria Gillis
Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - FILLY/MARE OPEN PACE
1st - Mike Johnson
2nd - Randall Finn
3rd - Brian Freese
4th - Mike Gee
5th - Mack Mccrillis
6th - ROCKY COWLEY  
 

Harness Racing - FRIDAY

 

[ Back to Top ]

Horticulture Products

Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Apple, Yellow, Any Variety (5) Any Stage Of Maturity
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Apple, Red, Any Variety (5) Any Stage Of Maturity
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Peaches, Yellow (5) Any Stage Of Maturity
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Pears, Any Kind (5) Any Stage Of Maturity
1st - Roland S Jedlick
2nd - Julie Lading
3rd - Adam C Marrs
4th - Adam C Marrs
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Plums, Any Kind (5) Any Stage Of Maturity
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Berries, Any Kind (5) Any Stage Of Maturity
1st - Roland S Jedlick
2nd - Adam C Marrs
3rd - Nelda Campbell
4th - Adam C Marrs
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Nuts, Any Kind (5)
1st - Julie Lading
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Champion/Reserve Champion Do Not Enter
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs  

[ Back to Top ]

Junior Department

Junior Department - Jr. Culinary - Chocalate Fudge, Six Pieces
1st - Rachel Due
2nd - Rachel Due
Junior Department - Jr. Culinary - Chocolate Chip Cookies - 4
1st - Marialynn Jaeger
2nd - Rachel Due
3rd - Rachel Due
Junior Department - Jr. Culinary - Peanut Butter Cookies - 4
1st - Rachel Due
2nd - Rachel Due
Junior Department - Jr. Culinary - Snickerdoodles - 4
1st - Abbie Sherman
Junior Department - Jr. Culinary - Any Other Kind Of Cookie - 4
1st - Rachel Due
2nd - Rachel Due
3rd - Haylie Lading
Junior Department - Jr. Culinary - Cinnamon Rolls, Not Iced - 4
1st - Tim Lading
Junior Department - Jr. Culinary - Nut Or Fruit Bread
1st - Marialynn Jaeger
2nd - Charlotte Jaeger
Junior Department - Jr. Culinary - Corn Bread
1st - Michaela J McBride
Junior Department - Jr. Culinary - Muffins - 4
1st - Rachel Due
Junior Department - Jr. Culinary - Cake, Any Small, Frosted
1st - Charlotte Jaeger
Junior Department - Jr. Culinary - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st - Marialynn Jaeger
2nd - Rachel Due
Junior Department - Jr Vegetables - Zucchini - 1
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
3rd - Charlotte Jaeger
4th - Travis Campbell
Junior Department - Jr Vegetables - Squash, Any - 1
1st - Stephen Schilling
2nd - Travis Campbell
3rd - Michaela J McBride
Junior Department - Jr Vegetables - Cucumbers - 5
1st - Jaylin Jones
Junior Department - Jr Vegetables - Beans, Green - 12
1st - Travis Campbell
2nd - Tim Lading
3rd - Austin Sherman
4th - Abbie Sherman
Junior Department - Jr Vegetables - Beets - 5
1st - Travis Campbell
2nd - Austin Sherman
Junior Department - Jr Vegetables - Cabbage, Any - 1
1st - Travis Campbell
2nd - Jaylin Jones
Junior Department - Jr Vegetables - Carrots - 6
1st - Michaela J McBride
2nd - Travis Campbell
3rd - Abbie Sherman
Junior Department - Jr Vegetables - Corn, Sweet - 6 Ears In Husks
1st - Travis Campbell
Junior Department - Jr Vegetables - Onions, Any - 5
1st - Jaylin Jones
2nd - Stephen Schilling
3rd - Morgan Roberts
4th - Michaela J McBride
Junior Department - Jr Vegetables - Peppers, Bell - 5
1st - Travis Campbell
2nd - Michaela J McBride
3rd - Jaylin Jones
4th - Charlotte Jaeger
Junior Department - Jr Vegetables - Peppers, Any Other - 5
1st - Travis Campbell
2nd - Jaylin Jones
Junior Department - Jr Vegetables - Potatoes, Any - 5
1st - Jaylin Jones
2nd - Travis Campbell
3rd - Michaela J McBride
Junior Department - Jr Vegetables - Tomatoes, Any - 5
1st - Karlie Lading
2nd - Travis Campbell
3rd - Michaela J McBride
4th - Ivan Leonard
Junior Department - Jr Vegetables - Tomatoes, Salad - 12
1st - Michaela J McBride
2nd - Austin Sherman
3rd - Travis Campbell
4th - Abbie Sherman
Junior Department - Jr Vegetables - Sunflower, Large Head - 1
1st - Jaylin Jones
2nd - Abbie Sherman
Junior Department - Jr Vegetables - Sunflower, Tallest Cut Off At Root
1st - Jaylin Jones
2nd - Austin Sherman
3rd - Morgan Roberts
Junior Department - Jr Vegetables - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st - Travis Campbell
2nd - Jaylin Jones
Junior Department - Jr. Vegetable Bsket Display - Jr. Vegetable Basket 75% Quality, 25% Display
1st - Michaela J McBride
2nd - Joe Perez
Junior Department - Jr. Vegetable Bsket Display - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st - Michaela J McBride
2nd - Joe Perez
Junior Department - Jr. Handicraft - Farm Poster (Up to 11 1/2x18)
1st - Elijah Dierkens
Junior Department - Jr. Handicraft - Photo Poster-4 to 6 Pictures
1st - Jerik Bishop
2nd - Olivia Norris
3rd - Alethe Vassay
4th - Olivia Norris
Junior Department - Jr. Handicraft - Teenage Drawing, Ages 13-18
1st - Vance Bollinger
2nd - Olivia Norris
Junior Department - Jr. Handicraft - Child's Painting, Ages 8-12
1st - Morgan Roberts
Junior Department - Jr. Handicraft - Teenage Painting, Ages 13-18
1st - Sara Schilling
2nd - Abbie Sherman
Junior Department - Jr. Handicraft - Pencil, Freehand Drawing
1st - Marialynn Jaeger
2nd - Haylie Lading
Junior Department - Jr. Handicraft - Any Other Art/Craft, Ages 8-12
1st - Morgan Roberts
Junior Department - Jr. Handicraft - Any Othr Art/Craft, Ages 13-18
1st - Abbie Sherman
2nd - Austin Sherman
3rd - Abbie Sherman
4th - Tim Lading
Junior Department - Jr. Handicraft - Bird House
1st - Lance Smith
Junior Department - Jr. Handicraft - Hand Decorated T-Shirt
1st - Olivia Norris
Junior Department - Jr. Handicraft - Child's Hobby - Ages 8-12 No More Than 10 Items
1st - Jerik Bishop
2nd - Lance Smith
Junior Department - Jr. Handicraft - Teenage Hobby - Ages 13-18 No More Than 10 Items
1st - Austin Sherman
2nd - Olivia Norris
3rd - Jaylin Jones
4th - Olivia Norris
Junior Department - Jr. Handicraft - Plastic Model
1st - Rhydon Vassay
2nd - Jaylin Jones
3rd - Jaylin Jones
4th - Olivia Norris
Junior Department - Jr. Handicraft - Any Wooden Article
1st - Lance Smith
2nd - Lance Smith
3rd - Olivia Norris
Junior Department - Jr. Handicraft - Ceramics, Made By Exhibitor
1st - Jerik Bishop
2nd - Jerik Bishop
3rd - Olivia Norris
4th - Olivia Norris
Junior Department - Jr. Handicraft - Computer Art
1st - Abbie Sherman
2nd - Olivia Norris
3rd - Olivia Norris
Junior Department - Jr. Handicraft - Hand Made Jewelry
1st - Jaylin Jones
2nd - Marialynn Jaeger
3rd - Olivia Norris
4th - Olivia Norris
Junior Department - Jr. Handicraft - Hand Made Christmas Decoration
1st - Olivia Norris
2nd - Olivia Norris
Junior Department - Jr. Handicraft - Bead Art
1st - Alethe Vassay
2nd - Elijah Dierkens
Junior Department - Jr. Handicraft - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st - Jaylin Jones
2nd - Vance Bollinger
Junior Department - Jr. Floriculture - Marigold, Any, 3 Stems
1st - Olivia Norris
2nd - Olivia Norris
3rd - Lance Smith
4th - Karlie Lading
Junior Department - Jr. Floriculture - Rose, 1 Stem
1st - Travis Campbell
2nd - Travis Campbell
3rd - Morgan Roberts
4th - Ivan Leonard
Junior Department - Jr. Floriculture - Zinnia, Any, 3 Stems
1st - Olivia Norris
2nd - Travis Campbell
3rd - Olivia Norris
4th - Stephen Schilling
Junior Department - Jr. Floriculture - Bouquet, Any, 5 Stems
1st - Lance Smith
2nd - Stephen Schilling
3rd - Olivia Norris
4th - Haylie Lading
Junior Department - Jr. Floriculture - Plant, Any Kind
1st - Lance Smith
2nd - Lance Smith
3rd - Travis Campbell
4th - Tim Lading
Junior Department - Jr. Floriculture - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st - Travis Campbell
2nd - Lance Smith  

[ Back to Top ]

Junior Goat Show

Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Jr. Doe Kid Under 5 Mnths
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Sr. Doe Kid 6 Months Thru 1 Ye
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Doe 1 Year And Under 2, Dry
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Jr Champion/Reserve Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Doe Fresh Over 1 Year Under 2
1st - Hunter W Warner
2nd - Hunter W Warner
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Doe Fresh Over 2 Under 3
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Doe Fresh Over 3 Under 4
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Doe Fresh 4 Years And Over
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Sr Champion Champion/Reserve Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Nubian Dairy Goats - Jr. Doe Kid Under 5 Months
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Nubian Dairy Goats - Sr Doe Kid 6 Mon Under 1 Yr
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Nubian Dairy Goats - Doe 1Yr And Under 2 Dry
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Nubian Dairy Goats - Jr Champion/reserve Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Nubian Dairy Goats - Doe Fresh Over 2 Under 3
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Nubian Dairy Goats - Doe Fresh 4 Years And Over
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Nubian Dairy Goats - Sr. Champion/reserve Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Saanen Dairy Goats - Jr. Doe Kid Under 5 Months
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Saanen Dairy Goats - Sr Doe Kid 6 Mon Under 1 Yr
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Saanen Dairy Goats - Doe 1Yr And Under 2 Dry
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Saanen Dairy Goats - Jr Champion/reserve Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Saanen Dairy Goats - Doe Fresh 1 And Under 2
1st - Hunter W Warner
2nd - Jaylin Jones
3rd - Hunter W Warner
Junior Goat Show - Saanen Dairy Goats - Doe Fresh 3 And Under 4
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Saanen Dairy Goats - Doe Fresh 4 Years And Over
1st - Jaylin Jones
2nd - Hunter W Warner
Junior Goat Show - Saanen Dairy Goats - Sr. Champion/reserve Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - All Other Purebred Dairy Goats - Doe Fresh - Ovr 1, Under 2
1st - Hunter W Warner
Junior Goat Show - All Other Purebred Dairy Goats - Sr. Champion/Reserve Do Not Enter
1st - Hunter W Warner
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Jr. Doe Kid - Under 5 Months
1st - Hunter W Warner
2nd - Hunter W Warner
3rd - Jaylin Jones
4th - Ethan Gingerich
5th - Jaylin Jones
6th - Katie Gingerich
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Sr. Doe Kid - 6 Mths & Und 1 Y
1st - Harlie Temple
2nd - Harlie Temple
3rd - Jaylin Jones
4th - Ethan Gingerich
5th - Katie Gingerich
6th - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Doe 1 Yr & Under 2, Dry
1st - Katie Gingerich
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Jr. Champion/Reserve Do Not Enter
1st - Harlie Temple
2nd - Katie Gingerich
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Doe - Fresh, Over 1 & Under 2
1st - Jaylin Jones
2nd - Ethan Gingerich
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Doe - Fresh, Over 2 & Under 3
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Doe - Fresh, Over 3 & Under 4
1st - Ethan Gingerich
2nd - Jaylin Jones
3rd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Doe - Fresh, 4 Years & Over
1st - Jaylin Jones
2nd - Jaylin Jones
3rd - Katie Gingerich
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Sr. Champion/Reserve Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
2nd - Ethan Gingerich
Junior Goat Show - All Breeds Dairy Goats - Wether - All Breeds
1st - Caleb Hurst
2nd - Jaylin Jones
3rd - Harlie Temple
4th - Jaylin Jones
5th - Hunter W Warner
6th - Hunter W Warner
Junior Goat Show - All Breeds Dairy Goats - Pr of Doe Kids, Under 1 Yr
1st - Harlie Temple
2nd - Hunter W Warner
3rd - Jaylin Jones
4th - Ethan Gingerich
5th - Katie Gingerich
Junior Goat Show - Overall Champion Dairy Goat - Best Dairy Goat Doe Of Show Do Not Enter
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Jr. Doe Kid, 6 Wks - 5 Months
1st - Hunter W Warner
2nd - Jaylin Jones
3rd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Sr. Doe Kid, 6 Months - 1 Year
1st - Lynsey Overton
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Doe, 1 Year & Under 2, Dry
1st - Anna De Buhr
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Jr. Champion/Reserve Do Not Enter
1st - Anna De Buhr
2nd - Lynsey Overton
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Doe, Fresh - Over 3 & Under 4
1st - Anna De Buhr
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Doe, Fresh - 4 Years & Over
1st - Jaylin Jones
2nd - Hunter W Warner
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Sr. Champion/Reserve Do Not Enter
1st - Anna De Buhr
2nd - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Wether Lightweight
1st - Wyatt Ferguson
2nd - Wyatt Ferguson
3rd - Sawyer Overton
4th - Hunter W Warner
5th - Hunter W Warner
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Wether Heavyweight
1st - Emma Metzger
2nd - Alic Bianco
3rd - Jaylin Jones
4th - Abbie Sherman
5th - Emma Metzger
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Pr Of Doe Kids, Under 1 Year
1st - Jaylin Jones
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Champion/Reserve Wether
1st - Emma Metzger
2nd - Wyatt Ferguson
Junior Goat Show - Junior Meat Overall Champion - Best Meat Doe Of Show Do Not Enter
1st - Anna De Buhr

 

[ Back to Top ]

Junior Sheep Show

Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Fall Ram 9/1-12/31
1st - Beau Mumm
2nd - Zara Kasey
3rd - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Spring Ram Jan 1
1st - Zara Kasey
2nd - Beau Mumm
3rd - Zara Kasey
4th - Beau Mumm
5th - Megan Myerscough
6th - Megan Myerscough
Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Champion Ram Do Not Enter
1st - Zara Kasey
Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Ewe 1 Yr And Under 2
1st - Zara Kasey
2nd - Zara Kasey
3rd - Beau Mumm
4th - Megan Myerscough
5th - Megan Myerscough
6th - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Ewe 9/1 -12/31
1st - Beau Mumm
2nd - Beau Mumm
3rd - Zara Kasey
4th - Zara Kasey
Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Spring Ewe - Jan 1.
1st - Beau Mumm
2nd - Zara Kasey
3rd - Beau Mumm
4th - Zara Kasey
5th - Megan Myerscough
Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Champion Ewe Do Not Enter
1st - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Suffolk - Suffolk Ewe 1 Yr And Under 2
1st - Cody Morris
2nd - Cody Morris
3rd - Austin Menges
Junior Sheep Show - Suffolk - Suffolk Spring Ewe - Jan 1.
1st - Cody Morris
2nd - Cody Morris
Junior Sheep Show - Suffolk - Suffolk Champion Ewe Do Not Enter
1st - Cody Morris
Junior Sheep Show - Montadales - Montadales Fall Ram - 9/1-12/3
1st - Katie Mullivain
2nd - Katie Mullivain
Junior Sheep Show - Montadales - Montadales Spring Ram - Jan 1
1st - Katie Mullivain
2nd - Katie Mullivain
Junior Sheep Show - Montadales - Montadales Champion Ram Do Not Enter
1st - Katie Mullivain
Junior Sheep Show - Montadales - Montadales Ewe 1Yr And Under 2
1st - Katie Mullivain
2nd - Katie Mullivain
Junior Sheep Show - Montadales - Montadales Fall Ewe - 9/1 - 12
1st - Katie Mullivain
2nd - Katie Mullivain
Junior Sheep Show - Montadales - Montadales Spring Ewe - Jan 1
1st - Katie Mullivain
2nd - Katie Mullivain
Junior Sheep Show - Montadales - Montadales Champion Ewe Do Not Enter
1st - Katie Mullivain
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Fall Ram 9/1 - 12/3
1st - Dancie Truelove
2nd - Cody Morris
3rd - Cody Morris
4th - Destance Truelove
5th - Dancie Truelove
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Spring Ram 1/1
1st - Cody Morris
2nd - Cody Morris
3rd - Dancie Truelove
4th - Destance Truelove
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Champion Ram Do Not Enter
1st - Dancie Truelove
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Ewe 1 Yr And Under
1st - Cody Morris
2nd - Destance Truelove
3rd - Dancie Truelove
4th - Cody Morris
5th - Dancie Truelove
6th - Destance Truelove
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Fall Ewe 9/1-12/31
1st - Destance Truelove
2nd - Dancie Truelove
3rd - Cody Morris
4th - Destance Truelove
5th - Cody Morris
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Spring Ewe 1/1
1st - Cody Morris
2nd - Cody Morris
3rd - Dancie Truelove
4th - Dancie Truelove
5th - Destance Truelove
6th - Destance Truelove
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Champion Ewe Do Not Enter
1st - Cody Morris
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Fall Ram 9/1-12/31
1st - Beau Mumm
2nd - Zara Kasey
3rd - Beau Mumm
4th - Zara Kasey
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Spring Ram - Jan 1.
1st - Beau Mumm
2nd - Beau Mumm
3rd - Zara Kasey
4th - Zara Kasey
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Champion Ram Do Not Enter
1st - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Ewe 1 Yr & Udr 2
1st - Zara Kasey
2nd - Beau Mumm
3rd - Beau Mumm
4th - Zara Kasey
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Fall Ewe 9/1-12/31
1st - Beau Mumm
2nd - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Spring Ewe - Jan 1
1st - Beau Mumm
2nd - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Champion Ewe Do Not Enter
1st - Zara Kasey
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Fall Ram 9/1-12/31
1st - Austin Menges
2nd - Austin Menges
3rd - Michael Myerscough
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Spring Ram - Jan. 1
1st - Austin Menges
2nd - Austin Menges
3rd - Michael Myerscough
4th - Michael Myerscough
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Champion Ram Do Not Enter
1st - Austin Menges
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Ewe 1 Yr And Under 2
1st - Austin Menges
2nd - Michael Myerscough
3rd - Austin Menges
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Fall Ewe - 9/1-12/31
1st - Austin Menges
2nd - Austin Menges
3rd - Michael Myerscough
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Spring Ewe - Jan. 1
1st - Austin Menges
2nd - Austin Menges
3rd - Michael Myerscough
4th - Michael Myerscough
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Champion Ewe Do Not Enter
1st - Austin Menges
Junior Sheep Show - Tunis & Hair Sheep - Tun & Hair Ewe 1 Yr & Udr 2
1st - Austin Sherman
2nd - Austin Sherman
3rd - Destance Truelove
Junior Sheep Show - Tunis & Hair Sheep - Tun & Hair Champion Ewe Do Not Enter
1st - Austin Sherman
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shrop Fall Ram 9/1-12/3
1st - Beau Mumm
2nd - Katie Mullivain
3rd - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shrop Sprg Ram - Jan 1
1st - Beau Mumm
2nd - Katie Mullivain
3rd - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shrop Champion Ram Do Not Enter
1st - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shrop Ewe 1 Yr Udr 2
1st - Beau Mumm
2nd - Katie Mullivain
3rd - Beau Mumm
4th - Katie Mullivain
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxfrd/Shrop Fall Ewe 9/1-12/31
1st - Beau Mumm
2nd - Katie Mullivain
3rd - Beau Mumm
4th - Katie Mullivain
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shrop Sprg Ewe - Jan 1
1st - Beau Mumm
2nd - Katie Mullivain
3rd - Beau Mumm
4th - Katie Mullivain
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shrop Champion Ewe Do Not Enter
1st - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambouillet/Columbia Fall Ram
1st - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambouillet/Columbia Sprg Ram
1st - Cody Morris
2nd - Beau Mumm
3rd - Cody Morris
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambouillet/Columbia Champ Ram Do Not Enter
1st - Cody Morris
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambou/Colum Ewe 1Yr & Under
1st - Beau Mumm
2nd - Cody Morris
3rd - Beau Mumm
4th - Cody Morris
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambouillet/Columbia Fall Ewe
1st - Beau Mumm
2nd - Cody Morris
3rd - Cody Morris
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambouillet/Columbia Sprg Ewe
1st - Cody Morris
2nd - Cody Morris
3rd - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambouillet/Columbia Champ Ewe Do Not Enter
1st - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Lightweight
1st - Katie Bell
2nd - Cody Morris
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Medium Lightweight
1st - Katie Bell
2nd - Austin Sherman
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Medium Weight
1st - Katie Bell
2nd - Keli Bell
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Medium Heavyweight
1st - Bonnie Cox
2nd - Cody Morris
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Heavyweight
1st - Kara Cox
2nd - Keli Bell
3rd - Zara Kasey
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Lightweight Pair
1st - Katie Bell
2nd - Cody Morris
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Heavyweight Pair
1st - Keli Bell
Junior Sheep Show - Overall Champion - Supreme Champion Ram Do Not Enter
1st - Cody Morris
Junior Sheep Show - Overall Champion - Supreme Champion Ewe Do Not Enter
1st - Beau Mumm
Junior Sheep Show - Overall Champion - Market Lamb Grd Champ/Res Ind
1st - Kara Cox
2nd - Bonnie Cox
Junior Sheep Show - Overall Champion - Market Lamb Grd Champ/Res Pair
1st - Katie Bell
2nd - Keli Bell  

[ Back to Top ]

Junior Swine Show

Junior Swine Show - Duroc - Duroc Gilt Jan 1-20 Current Yr
1st - Harlie Temple
2nd - Rylee Mckinney
3rd - Jacob Schrock
Junior Swine Show - Duroc - Duroc Gilt Jan 21-Feb 10 Curre
1st - Austin Hopkins
Junior Swine Show - Duroc - Duroc Gilt After Mar 1 Current
1st - Jed Mckinney
Junior Swine Show - Duroc - Duroc Champion Gilt Do Not Enter
1st - Harlie Temple
2nd - Austin Hopkins
Junior Swine Show - Duroc - Duroc Lightweight Barrow
1st - Travis Campbell
2nd - Jacob Schrock
3rd - Jed Mckinney
4th - Jed Mckinney
Junior Swine Show - Duroc - Duroc Lightweight Pen Of Barro
1st - Jed Mckinney
Junior Swine Show - Duroc - Duroc Heavyweight Barrow
1st - Jesse Campbell
2nd - Kelley Grant
3rd - Travis Campbell
4th - Drew Shrader
5th - Rylee Mckinney
6th - Rylee Mckinney
Junior Swine Show - Duroc - Duroc Heavyweight Pen Of Barro
1st - Rylee Mckinney
2nd - Travis Campbell
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorkshire Gilt Jan 1-20 Curren
1st - Lynsey Overton
2nd - Bailey Cox
3rd - Ellen Childress
4th - Ellen Childress
5th - Bailey Cox
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorlshire Gilt Jan 21-Feb 10 C
1st - Sawyer Overton
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorshire Champion Gilt Do Not Enter
1st - Sawyer Overton
2nd - Lynsey Overton
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorkshire Lightweight Barrow
1st - Ellen Childress
2nd - Ellen Childress
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorkshire Lightweight Pen Of B
1st - Ellen Childress
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorkshire Heavyweight Barrow
1st - Austin Hopkins
2nd - Kelley Grant
3rd - Grant Malone
4th - Sawyer Overton
5th - Ricky Newby
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorkshire Heavyweight Pen Of B
1st - Sawyer Overton
2nd - Bailey Cox
Junior Swine Show - Chester White - Chester White Gilt Jan1-20 Cur
1st - Travis Campbell
2nd - Travis Campbell
Junior Swine Show - Chester White - Chester White Gilt 1/21-2/10
1st - Hunter W Warner
Junior Swine Show - Chester White - Chester White Gilt Feb11-28 Cu
1st - Travis Campbell
Junior Swine Show - Chester White - Chester White Champion Gilt Do Not Enter
1st - Travis Campbell
2nd - Hunter W Warner
Junior Swine Show - Chester White - Chester White Lightweight Barr
1st - Hunter W Warner
2nd - Travis Campbell
3rd - Travis Campbell
Junior Swine Show - Chester White - Chester White Lightweight Pen
1st - Travis Campbell
Junior Swine Show - Chester White - Chester White Heavyweight Barr
1st - Austin Hopkins
Junior Swine Show - Hampshire - Hampshire Gilt Feb 11-28 Curre
1st - Hunter W Warner
Junior Swine Show - Hampshire - Hampshire Champion Gilt Do Not Enter
1st - Hunter W Warner
Junior Swine Show - Hampshire - Hampshire Heavyweight Barrow
1st - Drew Shrader
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Gilt Jan1-20
1st - Austin Hopkins
2nd - Austin Hopkins
3rd - Branden Veach
4th - Drew Shrader
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Gilt 1/21-2/1
1st - Branden Veach
2nd - Austin Hopkins
3rd - Branden Veach
4th - Hunter W Warner
5th - Hunter W Warner
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Champion Gilt Do Not Enter
1st - Branden Veach
2nd - Austin Hopkins
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Lghtwt Bar
1st - Brya Black
2nd - Hunter W Warner
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Hvywt Bar
1st - Branden Veach
2nd - Austin Hopkins
3rd - Branden Veach
4th - Drew Shrader
5th - Isaac J Williamson
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Hvywt Pen Bar
1st - Branden Veach
Junior Swine Show - Birkshire - Berkshire Gilt 1/1-20 Current
1st - Keith Childress
2nd - Keith Childress
3rd - Ellen Childress
Junior Swine Show - Birkshire - Berkshire Gilt 1/21-2\10 Curre
1st - Hunter W Warner
2nd - Hunter W Warner
Junior Swine Show - Birkshire - Berkshire Champion Gilt Do Not Enter
1st - Hunter W Warner
2nd - Keith Childress
Junior Swine Show - Birkshire - Berkshire Lightweight Barrow
1st - Ellen Childress
Junior Swine Show - Birkshire - Berkshire Heavyweight Barrow
1st - Jesse Campbell
2nd - Hunter W Warner
3rd - Hunter W Warner
4th - Keith Childress
5th - Keith Childress
Junior Swine Show - Birkshire - Berkshire Hvyweight Pen Of Bar
1st - Hunter W Warner
2nd - Keith Childress
Junior Swine Show - Land/Here/Tamworth - Land Here Tan Heavyweight Barr
1st - Molly Walker
2nd - Molly Walker
Junior Swine Show - Land/Here/Tamworth - Land Here Tan Heavyweight Pen
1st - Molly Walker
Junior Swine Show - Commerical - Commercial Gilt 2/16-28 Curren
1st - Ellen Childress
2nd - Keith Childress
3rd - Ellen Childress
Junior Swine Show - Commerical - Commercial Gilt 3/1-15 Current
1st - Austin Hopkins
Junior Swine Show - Commerical - Commercial Gilt After 3/15 Cur
1st - Caitlin Welsh
Junior Swine Show - Commerical - Commercial Champion Gilt Do Not Enter
1st - Austin Hopkins
2nd - Caitlin Welsh
Junior Swine Show - Commerical - Commercial Lightweight Barrow 269 lbs And Under
1st - Brya Black
2nd - Jesse Campbell
3rd - Brooke Homann
4th - Drew Shrader
5th - Drew Shrader
Junior Swine Show - Commerical - Comm Lghtwght Pen Of Barrows 539 lbs And Under
1st - Drew Shrader
Junior Swine Show - Commerical - Commercial Medium Weight Barro 270 - 289 lbs
1st - Tyler Homann
2nd - Katie J Pierson
3rd - Caitlin Welsh
Junior Swine Show - Commerical - Comm Med Wght Pen Of Barrows 540 - 579 lbs
1st - Caitlin Welsh
Junior Swine Show - Commerical - Commercial Hvy Weight Barrow 290 lbs And Up
1st - Ricky Newby
2nd - Austin Hopkins
3rd - Austin Hopkins
4th - Drew Shrader
5th - Drew Shrader
Junior Swine Show - Commerical - Comm Hvywght Pen Of Barrows 580 lbs And Up
1st - Austin Hopkins
2nd - Drew Shrader
Junior Swine Show - All Purebred Boars - Purebred Boar Jan 1- 31 Current Year
1st - Travis Campbell
2nd - Branden Veach
3rd - Bailey Cox
4th - Bailey Cox
5th - Keith Childress
Junior Swine Show - All Purebred Boars - Purebred Boar Feb. 1 - 28 Current Year
1st - Branden Veach
Junior Swine Show - All Breed Show - AB Lightweight Barrows First Place Animals Only
1st - Brya Black
2nd - Hunter W Warner
3rd - Travis Campbell
4th - Ellen Childress
5th - Ellen Childress
Junior Swine Show - All Breed Show - AB Lightweight Pen Barrows First Place Animals Only
1st - Ellen Childress
2nd - Jed Mckinney
3rd - Travis Campbell
Junior Swine Show - All Breed Show - AB Heavyweight Barrows First Place Animals Only
1st - Austin Hopkins
2nd - Austin Hopkins
3rd - Jesse Campbell
4th - Jesse Campbell
5th - Branden Veach
Junior Swine Show - All Breed Show - AB Heavyweight Pen Barrows First Place Animals Only
1st - Branden Veach
2nd - Rylee Mckinney
3rd - Sawyer Overton
4th - Molly Walker
5th - Hunter W Warner
Junior Swine Show - Overall Champion - Grand Champion Purebred Boar Do Not Enter
1st - Travis Campbell
Junior Swine Show - Overall Champion - Grand Champion Purebred Gilt Do Not Enter
1st - Harlie Temple
Junior Swine Show - Overall Champion - Grand Champion Purebred Barrow Do Not Enter
1st - Austin Hopkins
Junior Swine Show - Overall Champion - Grd Chp Pen of Purebred Barrow Do Not Enter
1st - Branden Veach  

[ Back to Top ]

Pony And Mule Racing

Pony And Mule Racing - Jr. Pony Races - Pony Races
1st - Virgil Otto
2nd - Ryan Ott
3rd - Katie Bell
4th - Keli Bell
5th - Lawayne Otto
Pony And Mule Racing - Jr. Pony Races - Jr. Pony Races
1st - Katie Bell
2nd - Ryan Ott
3rd - Virgil Otto
4th - Lawayne Otto
5th - Keli Bell  

[ Back to Top ]

Open Poultry

Open Poultry - Bantams - Feather Leg Ban Cockerel
1st - Mike Tolka
2nd - Mike Tolka
3rd - Kevin Tolka
4th - Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Feather Leg Ban Pullet
1st - Mike Tolka
2nd - Mike Tolka
3rd - Kevin Tolka
4th - Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Feather Leg Ban Cock
1st - Adeline Rechkemmer
2nd - Adam C Marrs
3rd - Mike Tolka
4th - Adam C Marrs
Open Poultry - Bantams - Feather Leg Ban Hen
1st - Mike Tolka
2nd - Kevin Tolka
3rd - Stephen Shonk
4th - Adam C Marrs
Open Poultry - Bantams - Crested Ban Cockerel
1st - Mike Tolka
2nd - Mike Tolka
3rd - Kevin Tolka
4th - Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Crested Ban Pullet
1st - Kevin Tolka
2nd - Mike Tolka
3rd - Mike Tolka
4th - Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Crested Ban Cock
1st - Mike Tolka
2nd - Adeline Rechkemmer
3rd - Kevin Tolka
4th - Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Crested Ban Hen
1st - Mike Tolka
2nd - Adeline Rechkemmer
3rd - Adeline Rechkemmer
4th - Haylie Lading
Open Poultry - Bantams - Clean Leg Ban Cockerel
1st - Mike Tolka
2nd - Adam C Marrs
3rd - Mike Tolka
4th - Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Clean Leg Ban Pullet
1st - Adam C Marrs
2nd - Mike Tolka
3rd - Katie Gingerich
4th - Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Clean Leg Ban Cock
1st - Mike Tolka
2nd - Adam C Marrs
3rd - Mike Tolka
4th - Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Clean Leg Ban Hen
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
3rd - Katie Gingerich
4th - Mike Tolka
Open Poultry - Bantams - Game & Misc. Ban Cockerel
1st - Mike Tolka
2nd - Kevin Tolka
3rd - Mike Tolka
4th - Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Game & Misc. Ban Pullet
1st - Mike Tolka
2nd - Kevin Tolka
3rd - Adam C Marrs
4th - Adam C Marrs
Open Poultry - Bantams - Game & Misc. Ban Cock
1st - Adam C Marrs
2nd - Kevin Tolka
3rd - Mike Tolka
4th - Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Game & Misc. Ban Hen
1st - Mike Tolka
2nd - Kevin Tolka
3rd - Mike Tolka
4th - Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Bantam Champion Male Do Not Enter
1st - Adam C Marrs
Open Poultry - Bantams - Bantam Reserve Male Do Not Enter
1st - Mike Tolka
Open Poultry - Bantams - Bantam Champion Female Do Not Enter
1st - Mike Tolka
Open Poultry - Bantams - Bantam Reserve Female Do Not Enter
1st - Adam C Marrs
Open Poultry - Standards - Leghorn/Rocks Stan Cockerel
1st - Stephen Shonk
2nd - Mike Tolka
3rd - Kevin Tolka
4th - Kevin Tolka
Open Poultry - Standards - Leghorn/Rocks Stan Pullet
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
3rd - Mike Tolka
4th - Kevin Tolka
Open Poultry - Standards - Leghorn/Rocks Stan Cock
1st - Mike Tolka
2nd - Stephen Shonk
3rd - Kevin Tolka
4th - Kevin Tolka
Open Poultry - Standards - Leghorn/Rocks Stan Hen
1st - Stephen Shonk
2nd - Adam C Marrs
3rd - Stephen Shonk
4th - Bradley Miller
Open Poultry - Standards - All Feather Leg Stan Cockerel
1st - Mike Tolka
2nd - Bradley Miller
3rd - Adam C Marrs
4th - Kevin Tolka
Open Poultry - Standards - All Feather Leg Stan Pullet
1st - Karlie Lading
2nd - Bradley Miller
3rd - Kevin Tolka
4th - Adam C Marrs
Open Poultry - Standards - All Feather Leg Stan Cock
1st - Bradley Miller
2nd - Mike Tolka
3rd - Adam C Marrs
4th - Adeline Rechkemmer
Open Poultry - Standards - All Feather Leg Stan Hen
1st - Adam C Marrs
2nd - Adeline Rechkemmer
3rd - Mike Tolka
4th - Kevin Tolka
Open Poultry - Standards - All Othr Cln Leg Stan Cockerel
1st - Adam C Marrs
2nd - Mike Tolka
3rd - Kevin Tolka
4th - Mike Tolka
Open Poultry - Standards - All Othr Cln Leg Stan Pullet
1st - Mike Tolka
2nd - Adam C Marrs
3rd - Kevin Tolka
4th - Kevin Tolka
Open Poultry - Standards - All Othr Cln Leg Stan Cock
1st - Mike Tolka
2nd - Adeline Rechkemmer
3rd - Adam C Marrs
4th - Adam C Marrs
Open Poultry - Standards - All Othr Cln Leg Stan Hen
1st - Adam C Marrs
2nd - Mike Tolka
3rd - Mike Tolka
4th - Kevin Tolka
Open Poultry - Standards - Standard Champion Male Do Not Enter
1st - Stephen Shonk
Open Poultry - Standards - Standard Reser Champ Male Do Not Enter
1st - Adam C Marrs
Open Poultry - Standards - Standard Champion Female Do Not Enter
1st - Adam C Marrs
Open Poultry - Standards - Std Reser Champ Female Do Not Enter
1st - Stephen Shonk
Open Poultry - Domestics - Ducks - Dom Young Drake
1st - Karlie Lading
2nd - Stephen Shonk
3rd - Adam C Marrs
4th - Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Ducks - Dom Young Hen
1st - Stephen Shonk
2nd - Adam C Marrs
3rd - Adam C Marrs
4th - Tim Lading
Open Poultry - Domestics - Ducks - Dom Old Drake
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
3rd - Haylie Lading
4th - Adeline Rechkemmer
Open Poultry - Domestics - Ducks - Dom Old Hen
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Geese - Dom Young Gander
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Geese - Dom Young Goose
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Geese - Dom Old Gander
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Geese - Dom Old Goose
1st - Adam C Marrs
2nd - Bradley Miller
3rd - Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Pigeons/Doves - Dom Yng Male
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Pidgeon/Doves - Dom Yng Female
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Pidgeons/Doves - Dom Old Male
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Pidgeon/Doves - Dom Old Female
1st - Adam C Marrs
2nd - Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Domestics Champ Fowl - Male Do Not Enter
1st - Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Dom Res Champ Fowl - Male Do Not Enter
1st - Karlie Lading
Open Poultry - Domestics - Domestics Champ Fowl - Female Do Not Enter
1st - Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Dom Res Champ Fowl - Female Do Not Enter
1st - Stephen Shonk
Open Poultry - Best of Show - Poultry Best Of Show Do Not Enter
1st - Stephen Shonk  

[ Back to Top ]

Tractor Pull - Tuesday

Tractor Pull - Tuesday Tractor Pull - 7,800 lb Modified
1st - Wayne Bunnage
2nd - Jami Austin
Tractor Pull - Tuesday Tractor Pull - 10,000 lb Pro Stock
1st - David Justison
2nd - Dennis Schnitker
3rd - Lance Little
4th - Travis Kuhns
5th - Jeff Sapp
6th - Bill Friedrich
7th - Nick Mccormick
8th - Victor Miller  
 

Tractor Pull - Thursday

Tractor Pull - Thursday Tractor Pull - 12,000 lb Farm Stock
1st - David Bumpus
2nd - Scott Hoene
3rd - Kyle Kluemke
4th - Gary Leber
5th - Mike Kessler
6th - Darin Doehring
7th - Dean Eisenmann
Tractor Pull - Thursday Tractor Pull - 8,200 lb Limited Pro Stock
1st - Danny Barker
2nd - Dirk Niermann
3rd - Kevin Shepard
4th - Aaron Esker
5th - Mick Gajewski
6th - Dan Bartling
7th - Wayne Tedder
8th - Tony McMullen
Tractor Pull - Thursday Tractor Pull - 5,800 lb Modified
1st - Bill Bales
2nd - Dennis Frerking
3rd - Stan Williams
4th - Jacob Ohl
5th - Glenn Mcmunn
6th - John Young
7th - Eric Hubner
8th - Bill Neff
9th - Craig Young
10th - Bill Neff
Tractor Pull - Thursday Tractor Pull - County Farm Stock
1st - Lacey Dague
2nd - John Bell
3rd - Curtis Niemeyer
4th - Todd Easton
5th - Dustin Campbell
6th - John Thomas
7th - Brian Metzger
8th - Beni Stranz
9th - Justin Thomas
10th - Curtis Niemeyer  

[ Back to Top ]

Truck Pull - Tuesday

Truck Pull - Tuesday Truck Pull - 6,200 lb 2WD Trucks
1st - John Mumma
2nd - Don Finney
3rd - Terry Timmerman
4th - Jeremy Nelson
5th - Bethany Nelson
6th - Jordan Nelson
7th - Mark Austin
8th - Dean Still
9th - Wayne Timmerman
10th - Dennis Zindars
Truck Pull - Tuesday Truck Pull - County 4WD Gas Truck
1st - Katie Shirley
2nd - Jamie Ueleke
3rd - Dustin Ethington
4th - Tyler Gordon
5th - John Henry
6th - Bradley J Herendeen
Truck Pull - Tuesday Truck Pull - County 4WD Diesel Truck
1st - Troy Carrell
2nd - Tyler Poland
3rd - Mike Ueleke
4th - Dakota Jones
5th - John D. Laster
6th - John Haney
7th - Colt Roderick
8th - Cole Brunson
9th - Steven T Ashworth
10th - Jason Clodfelder  

[ Back to Top ]

Western Horse Show

Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Open 3-D Poles
1st - Tom Hess
2nd - Michelle Alhorn
3rd - Kaitlyn Ray
4th - Amanda Barr
5th - Katie Copeland
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Pony Poles (54" And Under)
1st - Brandon Flickling
2nd - Justin Fickling
3rd - Courtney Gossett
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Youth Poles (18 And Under)
1st - Kaitlyn Ray
2nd - Brandon Flickling
3rd - Justin Fickling
4th - Amanda Barr
5th - Mary Alhorn
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Pony Barrels (54" And Under)
1st - Brandon Flickling
2nd - Justin Fickling
3rd - Brayden Morse
4th - Courtney Gossett
5th - Dillon McDowell
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Open Men's Barrels 19 & Over
1st - Johnny Johnson
2nd - Donnie Drake
3rd - Kevin Morse
4th - Tom Hess
5th - Jr. Curtis
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Open Ladies' Barrels 19 & Over
1st - Rikki Moise
2nd - Shawnee Winegar
3rd - Angie McMillin
4th - Angie Johnson
5th - Michelle Alhorn
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Youth Barrels (18 And Under)
1st - Brittany Johnson
2nd - Chelsea Voyles
3rd - Chelsea Voyles
4th - Rachel Mulcahey
5th - Haley Mettendorf
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Open 3-D Barrels - Division 1
1st - Johnny Johnson
2nd - Brandy Ray
3rd - Steve Durham
4th - Linda Hall
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Open 3-D Barrels - Division 2
1st - Haley Mettendorf
2nd - Alice Holmes
3rd - Rachel Mulcahey
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Open 3-D Barrels - Division 3
1st - Courtney Gossett
2nd - Jeremy Ray
3rd - Amanda Barr
Western Horse Show - Wester Horse Show Performance - Open Flag Race
1st - Diane Shelton
2nd - Courtney Gossett
3rd - Logan Mcmurtry
4th - Duane Shelton
5th - Donnie Drake
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Open Halter
1st - Jeff Wood
2nd - Mindy Riden
3rd - Larry Mefford
4th - Gerald Hendricks
5th - Erin Stevens
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Youth Walk Trot (18 & Under)
1st - Elizabeth Borah
2nd - Sydney Riden
3rd - Tanna Petersak
4th - Madison Henn
5th - McKayla Watson
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Open Walk Trot (19 & Over)
1st - Scott Riden
2nd - Mindy Riden
3rd - Kaleigh Gasperi
4th - Tracie Petersak
5th - Debbie Robinson
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Youth Pleasure (18 & Under)
1st - Elizabeth Borah
2nd - Sydney Riden
3rd - Tanna Petersak
4th - Madison Henn
5th - Jessica Robinson
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Jr. Horse Western Pleasure 5 & Under
1st - Sharon Robinson
2nd - Madison Henn
3rd - Larry Mefford
4th - Tracie Petersak
5th - Erin Stevens
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Ladies Western Pleasure 19 & Over
1st - Debbie Robinson
2nd - Tracie Petersak
3rd - Kris Grimes
4th - Stacey Henn
5th - Marcy Delp
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Open Western Pleasure
1st - Scott Riden
2nd - Debbie Robinson
3rd - Elizabeth Borah
4th - Kaleigh Gasperi
5th - Tracie Petersak
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Open English Pleasure
1st - Erin Stevens
2nd - Stacey Henn
3rd - Tanna Petersak
4th - Tracie Petersak
5th - Leslie Chandler  

[Back to Top]


 

   The Coles County Fair adheres to the International Association of Fairs & Expositions  Code of Ethics.

Copyright 2004-2017 Coles County Fair Association.  All Rights Reserved.
No part of this site may be copied in part or in whole without the express written consent of Coles County Fair Association.
 


Hit Counter