2017

July 30th - Aug. 6th

Home Page

Fairbook 2017

Admission Info

Events Schedule

Grandstand

Queen Pageant

Competitive
 Classes

Entry Form

Fair Rules & Regs

Fair Results 2016

Photos

Map to the Fair

Fair Office Hours

Contact Us

Our History

Officers &
 Directors

Links

Archives

 

 

2010 Coles County Fair Prize Winners

Agricultural ProductsBeef CattleBull RidingCulinary Products
Dairy CattleFine Arts and CraftsFloricultural ProductsHarness Racing
Horticultural ProductsJunior CategoriesJunior GoatsJunior SheepJunior Swine
Pony and Mule RacingPoultryTractor PullWestern Horse Show
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Oats
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
3rd Vivian Hallett
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Soybeans
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
3rd Vivian Hallett
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Wheat
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
3rd Vivian Hallett
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Shelled Corn, Yellow
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
3rd Vivian Hallett
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Shelled Corn, White
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Corn, Yellow, 6 Ears
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Corn, White, 6 Ears
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Popcorn, Yellow, 6 Ears
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Corn, Any Other Kind, 6 Ears
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Oats, In Straw Cut Off At Root
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Wheat, Smooth, In Straw
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Wheat, Bearded, In Straw
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Hay, Red Clover
1st Tanya Kelley
Agricultural Products - Grains/Seeds/Forage/Crops - Soy Beans, Any Stage
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Green Beans (12)
1st Noah Noble
2nd Nelda Campbell
3rd Kaitlyn Campbell
4th Julie Lading
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Cabbage, Red (1)
1st Roland S Jedlick
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Carrot (5)
1st Nelda Campbell
2nd Kaitlyn Campbell
3rd Tom Sherman
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Corn, Sweet (5)
1st Nelda Campbell
2nd Kaitlyn Campbell
3rd Adam C Marrs
4th Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Cucumber, Pickling (5)
1st Jaylin Jones
2nd Nelda Campbell
3rd Kaitlyn Campbell
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Cucumber, Slicing (5)
1st Nelda Campbell
2nd Kaitlyn Campbell
3rd Jaylin Jones
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Eggplant (1)
1st Jaylin Jones
2nd Vivian Hallett
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Muskmelon (1)
1st Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Onion, White (5)
1st Jaylin Jones
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Pepper, Bell, Any Color (5)
1st Kaitlyn Campbell
2nd Jaylin Jones
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Pepper, Bell, Green (5)
1st Jaylin Jones
2nd Kaitlyn Campbell
3rd Holly Sims
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Pepper, Bell, Any Other (5)
1st Jaylin Jones
2nd Holly Sims
3rd Nelda Campbell
4th Kaitlyn Campbell
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Pumpkin, Any (1)
1st Noah Noble
2nd Adam C Marrs
3rd Noah Noble
4th Tim Noble
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Squash, Any (1)
1st Tanya Kelley
2nd Kathy Voytovich
3rd Noah Noble
4th Adam C Marrs
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Tomato, Large, Any Stage (5)
1st Jaylin Jones
2nd Pauline Heddin
3rd Kaitlyn Campbell
4th Pat Shannon
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Tomato, Pear/Roma (5)
1st Tom Sherman
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Tomato, Cherry/Salad (12)
1st Jaylin Jones
2nd Tom Sherman
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Watermelon (1)
1st Adam C Marrs
2nd William Rife
3rd William Rife
Agricultural Products - Root Crops and Vegetables - Zucchini (1)
1st Jaylin Jones
2nd Jaylin Jones
3rd Adam C Marrs
4th Adam C Marrs
Agricultural Products - Just For Fun Miscellaneous - Corn, Tallest Stalk, Ear Attached (Cut Off At Root)
1st Nelda Campbell
Agricultural Products - Just For Fun Miscellaneous - Sunflower, Largest Head
1st Tom Sherman
Agricultural Products - Just For Fun Miscellaneous - Sunflower, Tallest Cut Off At Root
1st Roland S Jedlick
Agricultural Products - Just For Fun Miscellaneous - Vegetables, Unusual Shape Or Variety
1st Tom Sherman
2nd Holly Glosser
Agricultural Products - Vegetable Arrangement - Vegetable Arrangement 75% Quality, 25% Display
1st Tanya Kelley
2nd Holly Sims
3rd Jaylin Jones
4th Holly Glosser
Agricultural Products - Vegetable Arrangement - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st Jaylin Jones
2nd Adam C Marrs

[Back to Top]

Beef Cattle - Angus - Summer Yearling Heffier
1st Jerad Ferguson
Beef Cattle - Angus - Late Jr. Yearling Heifer 3/1-4
1st Matthew Taylor
2nd Jake Uphoff
3rd Cody Morris
Beef Cattle - Angus - Sr Heifer & Cows Born Before J
1st Matthew Taylor
Beef Cattle - Angus - Champ/Reserve Female DO NOT ENTER
1st Matthew Taylor
2nd Matthew Taylor
Beef Cattle - Angus - Pr.Fem.Any Age Owned By Exhib
1st Matthew Taylor
Beef Cattle - Angus - Jr. Bull Calf Jan 1 Or After T
1st Matthew Taylor
Beef Cattle - Angus - Champion/Reserve Bull DO NOT ENTER
1st Matthew Taylor
Beef Cattle - Angus - Pair-1 Bull, 1 Female Any Age Exhibitor Owned
1st Matthew Taylor
Beef Cattle - Angus - Angus Lightweight Steer
1st Matthew Taylor
Beef Cattle - Angus - Angus Heavyweight Steer
1st Matthew Taylor
2nd Cody Morris
Beef Cattle - Angus - Angus Champ/Reserve Steer DO NOT ENTER
1st Matthew Taylor
2nd Matthew Taylor
Beef Cattle - Hereford - Jr Heifer Calf Jan 1 Or After
1st Elise Hackett
2nd Farms Rocking W
Beef Cattle - Hereford - Summer Yearling Heifer 5/1-8/3
1st Jordan Pollard
2nd Jaime Swick
3rd Bethany Moritz
4th Jaime Swick
Beef Cattle - Hereford - Late Jr. Yearling Heifer 3/1-4
1st Farms Rocking W
2nd David Barger
3rd David Barger
Beef Cattle - Hereford - Early Jr Yearling Heifer 1/1-2
1st Farms Rocking W
2nd David Barger
Beef Cattle - Hereford - Sr.heifers & Cows Before 1/1 L
1st Farms Rocking W
Beef Cattle - Hereford - Champ/Reserve Female DO NOT ENTER
1st Jordan Pollard
Beef Cattle - Hereford - Pr.Fem.Any Age Owned By Exhib
1st Farms Rocking W
Beef Cattle - Hereford - Jr. Yearling Bull 1/1-4/30 Las
1st Farms Rocking W
2nd Jaime Swick
Beef Cattle - Hereford - Champ/Reserve Bull DO NOT ENTER
1st Farms Rocking W
2nd Jaime Swick
Beef Cattle - Hereford - Pair Of Bulls, Any Age Exhibitor Owned
1st Farms Rocking W
Beef Cattle - Hereford - Pair-1 Bull, 1 Female Any Age Exhibitor Owned
1st Farms Rocking W
2nd Jaime Swick
Beef Cattle - Hereford - Hereford Lightweight Steer
1st Farms Rocking W
2nd Austin Ames
Beef Cattle - Hereford - Hereford Heavyweight Steer
1st Tom Kirbach
2nd John Welsh
3rd Austin Ames
Beef Cattle - Hereford - Hereford Champ/Reserve Steer DO NOT ENTER
1st Tom Kirbach
Beef Cattle - Shorthorn - Sr Heifer Calf 9/1-12/31 Last
1st Hope Birch
2nd Hope Birch
Beef Cattle - Shorthorn - Summer Yrling Heifer 5/1-8/31
1st Hope Birch
2nd William Schilling
3rd Lacee Beabout
Beef Cattle - Shorthorn - Early Jr. Yrling Heifer 1/1-2/
1st Tom Kirbach
Beef Cattle - Shorthorn - Sr.Heifers & Cows Born Before
1st Kayla Spencer
Beef Cattle - Shorthorn - Champ/Reserve Female DO NOT ENTER
1st Hope Birch
2nd Hope Birch
Beef Cattle - Shorthorn - Pr.Fem. Any Age Owned By Exhib
1st Hope Birch
Beef Cattle - Shorthorn - Sr. Bull Calf 9/1-12/31 Last Y
1st Hope Birch
Beef Cattle - Shorthorn - Shorthorn Champ/Reserve Bull DO NOT ENTER
1st Hope Birch
Beef Cattle - Shorthorn - Pair 1 Bull, 1 Female Any Age Exhibitor Owned
1st Hope Birch
Beef Cattle - Shorthorn - Shorthorn Heavyweight Steer
1st Hope Birch
Beef Cattle - Shorthorn - Shorthorn Champ/Reserve Steer DO NOT ENTER
1st Hope Birch
Beef Cattle - Simmental - Jr Heifer Calf 1/1 Or After Th
1st Emma Metzger
Beef Cattle - Simmental - Early Jr. Yrling Heifer 1/1-2/
1st Cody Hill
Beef Cattle - Simmental - Champ/Reserve Female DO NOT ENTER
1st Emma Metzger
2nd Cody Hill
Beef Cattle - Simmental - Simmental Lightweight Steer
1st Cody Morris
Beef Cattle - Simmental - Simmental Heavyweight Steer
1st Jaime Swick
2nd Ben Oakley
Beef Cattle - Simmental - Simmental Champ/Reserve Steer DO NOT ENTER
1st Jaime Swick
2nd Ben Oakley
Beef Cattle - All Other Breeds - Late Jr Yrling Heifer 3/1-4/30
1st Tom Kirbach
Beef Cattle - All Other Breeds - Early Jr Yrling Heifer 1/1-2/2
1st Ben Oakley
Beef Cattle - All Other Breeds - Champ/Reserve Female DO NOT ENTER
1st Ben Oakley
2nd Tom Kirbach
Beef Cattle - All Other Breeds - All O Breeds Lightweight Steer
1st Cody Hill
2nd Emilie Oakley
3rd Ben Oakley
4th Brennyn Kirk
5th Audrey Cox
6th Donavan Smith
Beef Cattle - All Other Breeds - All O Breeds Med Weight Steer
1st William Schilling
2nd Jaime Swick
3rd Bethany Moritz
4th Sam Uphoff
Beef Cattle - All Other Breeds - All O Breeds Hvy Weight Steer
1st Caleb Ard
2nd Emma Metzger
3rd Jake Uphoff
4th Victor Welsh
5th Thomas Barger
Beef Cattle - All Other Breeds - All O Breeds Champ/Res Steer DO NOT ENTER
1st Caleb Ard
Beef Cattle - Overall Champions - Grand Champ/Res Steer DO NOT ENTER
1st Caleb Ard
2nd Jaime Swick
Beef Cattle - Overall Champions - Grand Champ/Res Female DO NOT ENTER
1st Hope Birch
2nd Jordan Pollard
Beef Cattle - Overall Champions - Grand Champ/Res Bull DO NOT ENTER
1st Farms Rocking W
2nd Hope Birch

[Back to Top]

Bull Riding - Professional Bull Riding - Open Bull Riding
1st Jim Kreke
2nd Scotty Westerman
3rd Dustin Rains
4th Willy Ropp
5th Craig Sasse
6th Matt Moore
7th Caleb Ruyle

[Back to Top]

Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - White Yeast Bread One Standard Loaf
1st William Kelley Jr.
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Yeast Rolls (4)
1st Diana Overton
2nd Kathy Voytovich
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Baking Powder Biscuits (4)
1st Vivian Hallett
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Muffins, Any (4)
1st Jana Glidewell
2nd Jana Glidewell
3rd Kathy Voytovich
4th Kathy Voytovich
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Corn Bread (4 Muffins/Slices)
1st Vivian Hallett
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Cinnamon Rolls, Plain (4)
1st William Kelley Jr.
2nd Diana Overton
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Quick Bread, With Nuts Banana Nut, Etc. One Standard Loaf
1st Kathy Voytovich
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Quick Bread, Without Nuts Zucchini, Pumpkin, Etc. 1 Standard Loaf
1st Holly Sims
2nd Kathy Voytovich
3rd Kathy Voytovich
4th Jana Glidewell
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Fruit Pie, Any (3" Wedge)
1st Tanya Kelley
2nd Tanya Kelley
Culinary Products - Brds, Rlls, Bscts & Frt Pies - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st Holly Sims
2nd Tanya Kelley
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Sugar, No Icing
1st Vivian Hallett
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Oatmeal
1st Kathy Voytovich
2nd Kathy Voytovich
3rd Vivian Hallett
4th Tanya Kelley
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Peanut Butter
1st Vivian Hallett
2nd Phil Glosser
3rd Kathy Voytovich
4th Kathy Voytovich
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Snicker Doodle
1st Kathy Voytovich
2nd Vivian Hallett
3rd Jana Glidewell
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Chocolate Chip
1st Kathy Voytovich
2nd Vivian Hallett
3rd Phil Glosser
4th Kathy Voytovich
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Brownies, Any
1st Kathy Voytovich
2nd Kathy Voytovich
3rd Jana Glidewell
4th Jana Glidewell
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Doughnuts, Any
1st Tanya Kelley
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Cookies, Bars, Any Not Listed
1st Kathy Voytovich
2nd Kathy Voytovich
3rd Vivian Hallett
4th Holly Sims
Culinary Products - Cookies, Doughnuts, & Bars - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st Kathy Voytovich
2nd Kathy Voytovich
Culinary Products - Homemade Candies - Chocolate Fudge
1st Angie Dillman
2nd Nelda Campbell
3rd Kaitlyn Campbell
4th Kathy Voytovich
Culinary Products - Homemade Candies - Peanut Butter Fudge
1st Angie Dillman
2nd Pat Shannon
3rd Kaitlyn Campbell
4th Vivian Hallett
Culinary Products - Homemade Candies - Mints, Any
1st Vivian Hallett
Culinary Products - Homemade Candies - Any Candy, Not Listed, Labeled
1st Kathy Voytovich
2nd William Kelley Jr.
Culinary Products - Homemade Candies - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st Angie Dillman
2nd Kathy Voytovich
Culinary Products - Cakes, Undecorated - Angel Food
1st Angie Dillman
2nd Tanya Kelley
Culinary Products - Cakes, Undecorated - Pineapple Upside Down
1st Kathy Voytovich
2nd Tanya Kelley
Culinary Products - Cakes, Undecorated - Any Other Kind Not Listed
1st Kathy Voytovich
Culinary Products - Cakes, Undecorated - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st Angie Dillman
2nd Kathy Voytovich
Culinary Products - Cakes, Decorated - Any Decorated, Amateur
1st Bethany Moritz
Culinary Products - Cakes, Decorated - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st Bethany Moritz
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Beans, Green
1st John M Craft
2nd Mary J Cline
3rd Julie Lading
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Tomato Juice
1st Mary J Cline
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Tomatoes, Any
1st Mary J Cline
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Peaches
1st Mary J Cline
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Apples, Any
1st Mary J Cline
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Any Fruit/Vegetable Not Listed
1st Holly Sims
2nd Holly Sims
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Pickles, Other Beets, Cauliflower, Mixed, Peppers
1st Holly Sims
2nd Holly Sims
Culinary Products - Canned Fruits/Vegetables - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st Holly Sims
2nd John M Craft
Culinary Products - Jams, Preserves, Fruit Butters - Strawberry
1st Mary J Cline
Culinary Products - Jams, Preserves, Fruit Butters - Peach
1st Mary J Cline
Culinary Products - Jams, Preserves, Fruit Butters - Any Other Kind Not Listed
1st Holly Sims
2nd Holly Sims
Culinary Products - Jellies - Grape
1st Mary J Cline
Culinary Products - Jellies - Any Other Kind
1st Pauline Heddin
Culinary Products - Apairy & Miscellaneous - Eggs, Dozen, Brown
1st Myra Kubicek
2nd John M Craft
3rd Julie Lading
4th Jaylin Jones
Culinary Products - Apairy & Miscellaneous - Eggs, Dozen, White
1st Myra Kubicek
2nd Julie Lading
Culinary Products - Apairy & Miscellaneous - Eggs, Any Other Kind
1st Julie Lading
2nd Jaylin Jones
3rd Kaitlyn Campbell
Culinary Products - Apairy & Miscellaneous - Cheese, Any Kind, Homemade Labeled
1st Tanya Kelley
2nd Tanya Kelley
Culinary Products - Apairy & Miscellaneous - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st Tanya Kelley
2nd Myra Kubicek

[Back to Top]

Dairy Cattle - Holstein - Baby Calf: March And Under
1st Kaleb Pruemer
2nd Kaleb Pruemer
3rd Stanley Keeney
4th Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Jr. Heifer Calf: Feb - Dec
1st Kaleb Pruemer
2nd Kaleb Pruemer
3rd Stanley Keeney
4th Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Sr Heifer Calf: Sept - Nov
1st Kaleb Pruemer
2nd Kaleb Pruemer
3rd Stanley Keeney
4th Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Sum Yrling Hfer: June - August
1st Stanley Keeney
2nd Kaleb Pruemer
3rd Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Jr. Yrling Hfer: March - June
1st Stanley Keeney
2nd Kaleb Pruemer
3rd Stanley Keeney
4th Kaleb Pruemer
Dairy Cattle - Holstein - Wtr Yrling Hfer: Dec. - Feb.
1st Kaleb Pruemer
2nd Kaleb Pruemer
3rd Stanley Keeney
4th Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Sr. Yrling Hfer: Sept - Nov.
1st Stanley Keeney
2nd Kaleb Pruemer
3rd Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Jr. Champion Female - Ribbon DO NOT ENTER
1st Kaleb Pruemer
Dairy Cattle - Holstein - 2 Year Old Cow
1st Stanley Keeney
2nd Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - 3 Year Old Cow
1st Kaleb Pruemer
2nd Leanna Keeney
3rd Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Aged Cow
1st Leanna Keeney
2nd Darrin Gingerich
3rd Stanley Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Best Udder
1st Kaleb Pruemer
2nd Stanley Keeney
3rd Darrin Gingerich
4th Stanley Keeney
5th Leanna Keeney
6th Leanna Keeney
Dairy Cattle - Holstein - Sr. Champion Cow - Ribbon DO NOT ENTER
1st Kaleb Pruemer
Dairy Cattle - Holstein - Grand Champion Female DO NOT ENTER
1st Kaleb Pruemer
Dairy Cattle - Jersey - Baby Calf: March And Under
1st Katy Spesard
2nd Alicia Richey
3rd Alicia Richey
4th Katy Spesard
Dairy Cattle - Jersey - Jr. Heifer Calf: Feb - Dec
1st Alicia Richey
2nd Katy Spesard
3rd Katy Spesard
Dairy Cattle - Jersey - Sr. Heifer Calf-sept Through N
1st Alicia Richey
2nd Alicia Richey
3rd Katy Spesard
Dairy Cattle - Jersey - Summer Yearling Heifer-june -
1st Ethan Gingerich
2nd Alicia Richey
3rd Alicia Richey
4th Katy Spesard
Dairy Cattle - Jersey - Jr. Yearling Heifer-march Thro
1st Alicia Richey
2nd Alicia Richey
3rd Katy Spesard
4th Katy Spesard
Dairy Cattle - Jersey - Winter Yearling Heifer-dec Thr
1st Katy Spesard
2nd Alicia Richey
3rd Alicia Richey
4th Ethan Gingerich
Dairy Cattle - Jersey - Sr Yearling Heifer-sept. Throu
1st Katy Spesard
2nd Alicia Richey
3rd Cody Gingerich
Dairy Cattle - Jersey - Jr. Champion Female-ribbon DO NOT ENTER
1st Katy Spesard
Dairy Cattle - Jersey - 2 Year Old Cow
1st Alicia Richey
2nd Alicia Richey
3rd Katy Spesard
4th Katy Spesard
Dairy Cattle - Jersey - 3 Year Old Cow
1st Alicia Richey
2nd Alicia Richey
3rd Katy Spesard
4th Whitney Springer
Dairy Cattle - Jersey - Aged Cow
1st Alicia Richey
2nd Katy Spesard
3rd Alicia Richey
4th Katy Spesard
Dairy Cattle - Jersey - Best Udder
1st Alicia Richey
2nd Alicia Richey
3rd Katy Spesard
4th Katy Spesard
Dairy Cattle - Jersey - Sr. Champion Cow - Ribbon DO NOT ENTER
1st Alicia Richey
Dairy Cattle - Jersey - Grand Champion Female DO NOT ENTER
1st Alicia Richey
Dairy Cattle - Guernsey - Baby Calf: March And Under
1st Evelyn Roedl
2nd Jacob Roedl
3rd Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Jr. Heifer Calf: Feb - Dec
1st Evelyn Roedl
2nd Jacob Roedl
3rd Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Sr. Heifer Calf: Sept - Nov
1st Jacob Roedl
2nd Evelyn Roedl
3rd Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Summer Yearling Heifer: June -
1st Evelyn Roedl
2nd Katy Spessard
3rd Cody Gingerich
4th Jacob Roedl
5th Ethan Gingerich
Dairy Cattle - Guernsey - Jr. Yearling Heifer: March - J
1st Jacob Roedl
2nd Jacob Roedl
1st Evelyn Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Winter Yearling Heifer: Dec -
1st Evelyn Roedl
2nd Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Sr. Yearling Heifer: Sept - No
1st Katy Spessard
2nd Evelyn Roedl
3rd Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Jr. Champion Female - Ribbon DO NOT ENTER
1st Katy Spessard
Dairy Cattle - Guernsey - 2 Year Old Cow
1st Jacob Roedl
2nd Evelyn Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - 3 Year Old Cow
1st Evelyn Roedl
2nd Jacob Roedl
3rd Ethan Gingerich
Dairy Cattle - Guernsey - Aged Cow
1st Evelyn Roedl
2nd Cody Gingerich
3rd Jacob Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Best Udder
1st Jacob Roedl
2nd Jacob Roedl
3rd Ethan Gingerich
4th Evelyn Roedl
5th Evelyn Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Sr. Champion Cow-Ribbon DO NOT ENTER
1st Evelyn Roedl
Dairy Cattle - Guernsey - Grand Champion Female DO NOT ENTER
1st Evelyn Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Baby Calf: March And Under
1st Jacob Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Jr. Heifer Calf: Feb - Decembe
1st Terry Ellis
2nd Jacob Roedl
3rd Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Sr. Heifer Calf: Sept - Novemb
1st Terry Ellis
2nd Terry Ellis
3rd Jacob Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Summer Yearling Heifer: June -
1st Terry Ellis
2nd Jacob Roedl
3rd Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Jr. Yearling Heifer: March - J
1st Terry Ellis
2nd Terry Ellis
3rd Jacob Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Winter Yearling Heifer: Dec -
1st Jacob Roedl
2nd Terry Ellis
3rd Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Sr Yearling Heifer: September
1st Terry Ellis
2nd Terry Ellis
3rd Jacob Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Jr. Champion Female - Ribbon DO NOT ENTER
1st Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - 2 Year Old Cow
1st Terry Ellis
2nd Jacob Roedl
3rd Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - 3 Year Old Cow
1st Terry Ellis
2nd Jacob Roedl
3rd Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Aged Cow
1st Jacob Roedl
2nd Terry Ellis
3rd Terry Ellis
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Best Udder
1st Jacob Roedl
2nd Terry Ellis
3rd Terry Ellis
4th Jacob Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Sr. Champion Cow - Ribbon DO NOT ENTER
1st Jacob Roedl
Dairy Cattle - Ayrshire & Brown Swiss - Grand Champion Female DO NOT ENTER
1st Jacob Roedl
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Baby Calf: March And Under
1st Bradley Cribbet Farms
2nd Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Jr. Heifer Calf: Feb - Dec
1st Bradley Cribbet Farms
2nd Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Sr. Heifer Calf: Sept - Novemb
1st Clint Cribbet
2nd Bradley Cribbet Farms
3rd Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Summer Yearling Heifer: June -
1st Bradley Cribbet Farms
2nd Clint Cribbet
3rd Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Jr. Yearling Heifer: March - J
1st Clint Cribbet
2nd Bradley Cribbet Farms
3rd Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Winter Yearling Heifer: Decemb
1st Bradley Cribbet Farms
2nd Bradley Cribbet Farms
3rd Clint Cribbet
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Sr. Yearling Heifer: Sept - No
1st Bradley Cribbet Farms
2nd Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Jr. Champion Female - Ribbon DO NOT ENTER
1st Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - 2 Year Old Cow
1st Clint Cribbet
2nd Bradley Cribbet Farms
3rd Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - 3 Year Old Cow
1st Bradley Cribbet Farms
2nd Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Aged Cow
1st Bradley Cribbet Farms
2nd Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Best Udder
1st Bradley Cribbet Farms
2nd Bradley Cribbet Farms
3rd Clint Cribbet
4th Clint Cribbet
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Sr. Champion Cow - Ribbon DO NOT ENTER
1st Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Milking Shorthorns - Grand Champion Female DO NOT ENTER
1st Bradley Cribbet Farms
Dairy Cattle - Overall Champion - Supreme Champion Cow DO NOT ENTER
1st Alicia Richey

[Back to Top]

Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Fine Arts - Painting-Oil/Acrylic Professional Class
1st Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Fine Arts - Watercolor Professional Class
1st Phil Glosser
2nd Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Fine Arts - Champion/Reserve Professional Class DO NOT ENTER
1st Phil Glosser
2nd Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Fine Arts - Painting-Oil/Acrylic Amateur Class
1st Lynda Whitington
2nd Carrie Rhoden
3rd Pauline Heddin
4th Carrie Rhoden
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Fine Arts - Watercolor Amateur Class
1st Thomas Barger
2nd Thomas Barger
3rd Damita Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Fine Arts - Amateur Drawing Amateur Class
1st Thomas Barger
2nd Thomas Barger
3rd Lynda Whitington
4th Lynda Whitington
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Fine Arts - Champion/Reserve Amateur Class DO NOT ENTER
1st Thomas Barger
2nd Thomas Barger
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - People/Animals Professional
1st Phil Glosser
2nd Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Places/Things Professional
1st Phil Glosser
2nd Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Black & White (Any Subject) Professional
1st Phil Glosser
2nd Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Collection (6) Related Objects - Professional
1st Phil Glosser
2nd Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Collection (6) Unrelated Objects - Professional
1st Phil Glosser
2nd Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Champion/Reserve Professional DO NOT ENTER
1st Phil Glosser
2nd Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - People/Animals Amateur
1st Chris U Nees
2nd Chris U Nees
3rd Vivian Hallett
4th Kathy Voytovich
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Places/Things Amateur
1st Chris U Nees
2nd Brittany Medsker
3rd Chris U Nees
4th Shelly Matthews
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Black & White (Any Subject) Amateur
1st Chris U Nees
2nd Shelly Matthews
3rd Thomas Barger
4th Chris U Nees
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Collection (6) Related Objects - Amateur
1st Chris U Nees
2nd Penny Reiniers
3rd Chris U Nees
4th Kathy Voytovich
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Collection (6) Unrelated Objects - Amateur
1st Chris U Nees
2nd Chris U Nees
3rd Holly Glosser
4th Kathy Voytovich
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Photography - Champion/Reserve Amateur -DO NOT ENTER
1st Chris U Nees
2nd Chris U Nees
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Antique Toys 3 - 6 Pieces
1st Ruth Foreman
2nd Vivian Hallett
3rd Chris U Nees
4th Mary J Cline
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Antique Glassware 3 - 6 Pieces
1st Ruth Foreman
2nd Jana Glidewell
3rd Phil Glosser
4th Kevin Jones
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Antique China 3 - 6 Pieces
1st Damita Lewis
2nd Louise Vassay
3rd Ruth Foreman
4th Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Antique Books 3 - 6 Pieces
1st Louise Vassay
2nd Vivian Hallett
3rd Damita Lewis
4th Ruth Foreman
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Antique Postcards 6 - 12 Pieces
1st Sharon Matthews
2nd Mary J Cline
3rd Phil Glosser
4th Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Antique Jewelry 3 - 6 Pieces
1st Phil Glosser
2nd Vivian Hallett
3rd Ruth Foreman
4th Mary J Cline
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Antique Hand Tool 3 - 6 Pieces
1st Vivian Hallett
2nd Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Antique Dolls 3 - 6 Pieces
1st Mary J Cline
2nd Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Antique Bottles 3 - 6 Pieces
1st Kevin Jones
2nd Kevin Jones
3rd Ruth Foreman
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Coll of Antique Advertisements (Small) 3 - 6 Pieces
1st Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Coll of Antique Kitchen Collectibles 3 - 6 Pieces
1st Jana Glidewell
2nd Phil Glosser
3rd Mary J Cline
4th Kevin Jones
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Antique Lamp; 1 - 3 Pieces
1st Phil Glosser
2nd Kevin Jones
3rd Mary J Cline
4th Pauline Heddin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Antique Quilt - Written Story Over 50 Years Old
1st Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Most Interesting Antique With Written Story
1st Tanya Kelley
2nd Judith Corbin
3rd Vivian Hallett
4th Ruth Foreman
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Antiques - Collections/Hobbies - Collection of Antiques; Any 3 - 6 Pieces
1st Ruth Foreman
2nd Kevin Jones
3rd Mary J Cline
4th Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Collection Of Mini Figurines 5 - 20 Pieces
1st Phil Glosser
2nd Mary J Cline
3rd Kathy Voytovich
4th Kathy Voytovich
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Insect Collection Box Not Larger Than 24"x24" - 1 Box Per
1st Jaylin Jones
2nd Jaylin Jones
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Shell Collection Container Not Larger Than 18"x18"
1st Brittany Medsker
2nd Phil Glosser
3rd Ciara Southworth
4th Brittany Medsker
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Collection of Refrig Magnets 5 - 20 Pieces
1st Mary J Cline
2nd Phil Glosser
3rd Myra Kubicek
4th Kevin Jones
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Most Unusual Female Hobby
1st Alice M Seeley
2nd Alice M Seeley
3rd Brittany Medsker
4th Kathy Voytovich
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Most Unusual Male Hobby
1st Phil Glosser
2nd Bill Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Collection; Any Other Key Chains, Pencils, Slogan Buttons, Etc
1st Damita Lewis
2nd Damita Lewis
3rd Jana Glidewell
4th Jana Glidewell
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Collections/Hobbies Not Antiqu - Champion/Reserve Taken From Sections 3 & 4 DO NOT ENTER
1st Alice M Seeley
2nd Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Novelty Costume Jewelry
1st Phil Glosser
2nd Damita Lewis
3rd Pauline Heddin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Christmas Stocking Or Tree Skirt
1st Pauline Heddin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Christmas Decoration Or Tree Ornament
1st Alice M Seeley
2nd Shannan Strode
3rd Alice M Seeley
4th Damita Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Doll Clothing Must Be Attached With Pins
1st Elsie M Carter
2nd Judith Corbin
3rd Judith Corbin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Something Made Of Glass
1st Damita Lewis
2nd Damita Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Holiday Decorations Other Than Christmas
1st Damita Lewis
2nd Phil Glosser
3rd Pauline Heddin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Computer Art
1st Chris U Nees
2nd Chris U Nees
3rd Kathy Voytovich
4th Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Sr. Female Handicraft 55 Years Or Older
1st Alice M Seeley
2nd Alice M Seeley
3rd Vivian Hallett
4th Ruth Foreman
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Handicraft - Sr. Male Handicraft 55 Years Or Older
1st Bill Hallett
2nd Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Bird House
1st Phil Glosser
2nd Pauline Heddin
3rd Jaylin Jones
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Any Wooden Article
1st Boyce Dillman
2nd Jaylin Jones
3rd Brittany Medsker
4th Damita Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Yard Ornament, Wood
1st Pauline Heddin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Yard Ornament, Any Other Kind Non Wooden
1st Pauline Heddin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Ceramics, 1-3 Pieces
1st Vivian Hallett
2nd Phil Glosser
3rd Pauline Heddin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Set of Hand Decorated Towels
1st Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Article With Angel Motif
1st Myra Kuicek
2nd Alice M Seeley
3rd Alice M Seeley
4th Judith Corbin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Silk Flower Arrangement
1st Damita Lewis
2nd Louise Vassay
3rd Damita Lewis
4th Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Miscellaneous Articles - Scrap Book, 1
1st Brittany Medsker
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Needle Point, Any Kind Including Plastic Canvas
1st Mary J Cline
2nd Damita Lewis
3rd Judith Corbin
4th Sharon Matthews
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Cross Stitch, Any Kind
1st Penny Reiniers
2nd Phil Glosser
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Counted Cross Stitch
1st Penny Reiniers
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Knitted Article
1st Shanan Strode
2nd Shanan Strode
3rd Elsie M Carter
4th Elsie M Carter
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Knitted Afghan
1st Alice M Seeley
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Needle Work, Any Other Kind
1st Damita Lewis
2nd Vivian Hallett
3rd Shanan Strode
4th Shanan Strode
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Needle Work - Table Cloth, Runner or Place Mats, Any Kind
1st Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Pillow Cases - Pair Pillow Cases White Embroidery
1st Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Pillow Cases - Pair Pillow Cases Colored Embroidery
1st Vivian Hallett
2nd Ron Mriscin
3rd Peggy Clapp
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Pillow Cases - Pair Pillow Cases Crossed Stitched
1st Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Pillow Cases - Pair Pillow Cases - Lace Trim
1st Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Pillow Cases - Pair Pillow Cases - Any Kind
1st Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Quilts - Patchwork, Any Kind
1st Mary J Cline
2nd Mary J Cline
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Quilts - Applique'
1st Nadine Dowland
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Quilts - Any Other Kind
1st Mary J Cline
2nd Alice M Seeley
3rd Nadine Dowland
4th Nadine Dowland
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Crocheting - Doll Clothes
1st Judith Corbin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Crocheting - Center Pieces - 14" or Over
1st Judith Corbin
2nd Judith Corbin
3rd Ruth Foreman
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Crocheting - Doillies - Under 14"
1st Judith Corbin
2nd Pauline Heddin
3rd Judith Corbin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Crocheting - Other Household Accessories
1st Ruth Foreman
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Crocheting - Crocheted Afghan
1st Ruth Foreman
2nd Kathy Voytovich
3rd Jana Glidewell
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Crocheting - Any Other Crocheted Article
1st Judith Corbin
2nd Ruth Foreman
3rd Jana Glidewell
4th Damita Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Any Homemade Toy, Stuffed Animal or Doll
1st Damita Lewis
2nd Phil Glosser
3rd Judith Corbin
4th Judith Corbin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Any Hand Decorated Article Of Clothing
1st Pat Shannon
2nd Pat Shannon
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Anything With Sunflowers 3-6 Pieces
1st Pauline Heddin
2nd Vivian Hallett
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Any Kitchen Novelty 2 Pot Holders, 2 Kitchen Towels, 2 Apron
1st Damita Lewis
2nd Elise M Carter
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Any Homemade Article Of Clothing
1st Damita Lewis
2nd Ruth Foreman
3rd Elsie M Carter
4th Elsie M Carter
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Child's Costume
1st Damita Lewis
2nd Vivian Hallett
3rd Damita Lewis
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Bead Craft
1st Alice M Seeley
2nd Kathy Voytovich
3rd Mary J Cline
4th Pauline Heddin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Something Made With A Holiday Theme
1st Pauline Heddin
2nd Pat Shannon
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Something Made Of Old Jeans
1st Mary J Cline
2nd Damita Lewis
3rd Pauline Heddin
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Any Other Homemade Article Not Listed
1st Damita Lewis
2nd Ruth Foreman
3rd Ruth Foreman
4th Tanya Kelley
Fine Arts, Textiles, & Hobbies - Potpourri (Little Everything) - Champion/Reserve Taken From Sect. 5 thru 11 DO NOT ENTER
1st Damita Lewis
2nd Chris U Nees

[Back to Top]

Floriculture Products - Cut Flowers - Dianthus Or Pinks, 5 Stems
1st Amanda Smith
2nd Damita Lewis
3rd Amanda Smith
4th Vivian Hallett
Floriculture Products - Cut Flowers - Cosmos, 5 Stems
1st Amanda Smith
2nd Vivian Hallett
3rd Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Dahila, Single Specimen
1st Amanda Smith
2nd Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Bachelor Buttons, 5 Stems
1st Tanya Kelley
2nd Tanya Kelley
Floriculture Products - Cut Flowers - Gladioli, 1 Variety, 1 Spike
1st Amanda Smith
2nd Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Rose, Single Stem
1st Nelda Campbell
2nd Amanda Smith
3rd Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Daisy, 5 Stems
1st Stephen Schilling
2nd Joyce Lock
3rd Kaitlyn Campbell
4th Nelda Campbell
Floriculture Products - Cut Flowers - Lily, Any Variety, 3 Stalks
1st Amanda Smith
2nd Tom Sherman
3rd Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Marigold, French, 5 Stems Small Variety
1st Julie Lading
2nd Damita Lewis
3rd Amanda Smith
4th Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Marigold, African, 3 Stems Large Variety
1st Kaitlyn Campbell
2nd Nelda Campbell
3rd Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Nasturtium, 3 Stems
1st Amanda Smith
2nd Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Snapdragons, 3 Stems
1st Amanda Smith
2nd Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Zinnias, Sm Variety, 5 Stems
1st Nelda Campbell
2nd Kaitlyn Campbell
3rd Julie Lading
4th Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Zinnias, Lg Variety, 3 Stems
1st Stephen Schilling
2nd Kaitlyn Campbell
3rd Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Pansies, 5 Stems
1st Amanda Smith
2nd Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Phlox, 3 Stems
1st Joyce Lock
2nd Kathy Voytovich
3rd Amanda Smith
4th Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Annuals, Any, 5 Stems
1st Amanda Smith
2nd Damita Lewis
3rd Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Perennials, Any, 5 Stems
1st Roland S Jedlick
2nd Vivian Hallett
3rd Tanya Kelley
4th Amanda Smith
Floriculture Products - Cut Flowers - Mixed Bouquet, Any, 5 Stems
1st Joyce Lock
2nd Damita Lewis
3rd Amanda Smith
4th Tanya Kelley
Floriculture Products - Live Plants - Begonia
1st Julie Lading
2nd Phil Glosser
Floriculture Products - Live Plants - Coleus
1st Phil Glosser
Floriculture Products - Live Plants - African Violet
1st Adeline Rechkemmer
Floriculture Products - Live Plants - Geranium, In Bloom
1st Julie Lading
2nd Amanda Smith
Floriculture Products - Live Plants - Hanging Basket
1st Julie Lading
Floriculture Products - Live Plants - Any Other Kind
1st Amanda Smith
2nd Phil Glosser
3rd Amanda Smith
Floriculture Products - Flower Arrangements (Fresh) - Arrangement Red White And Blue
1st Joyce Lock
2nd Vivian Hallett
Floriculture Products - Flower Arrangements (Fresh) - Pitcher Bouquet
1st Joyce Lock
Floriculture Products - Flower Arrangements (Fresh) - Figurine Containing Arrange
1st Joyce Lock
Floriculture Products - Flower Arrangements (Fresh) - Center Piece For Child's B'day
1st Joyce Lock
2nd Vivian Hallett
3rd Louise Vassay
Floriculture Products - Flower Arrangements (Fresh) - Old Fashion Bouquet In Old Fashion Container
1st Vivian Hallett
2nd Joyce Lock
Floriculture Products - Flower Arrangements (Fresh) - Center Piece - Wild Flowers
1st Joyce Lock
Floriculture Products - Flower Arrangements (Fresh) - Arrangement Using Single Flower Leaves May Be Added
1st Joyce Lock
Floriculture Products - Flower Arrangements (Fresh) - Bouquet For A Teacher
1st Vivian Hallett
2nd Louise Vassay
Floriculture Products - Flower Arrangements (Fresh) - Arrangement - Theme Of Song
1st Tanya Kelley
2nd Vivian Hallett
Floriculture Products - Flower Arrangements (Fresh) - Arrangement Suggesting Spring Accessories/Background May Be Added
1st Vivian Hallett
Floriculture Products - Flower Arrangements (Fresh) - Arrangement Suggesting Summer Accessories/Background May Be Added
1st Joyce Lock
Floriculture Products - Flower Arrangements (Fresh) - Arrangement Suggesting Fall Accessories/Background May Be Added
1st Joyce Lock
2nd Vivian Hallett
Floriculture Products - Flower Arrangements (Fresh) - Arrangement Suggesting Winter Accessories/Background May Be Added
1st Vivian Hallett
2nd Joyce Lock
Floriculture Products - Flower Arrangements (Fresh) - Something From Nothing
1st Joyce Lock
Floriculture Products - Flower Arrangements (Fresh) - Any Other Not Listed
1st Joyce Lock
Floriculture Products - Flower Arrangements (Fresh) - Champion/Reserve
1st Joyce Lock
2nd Joyce Lock

[Back to Top]

Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - OPEN - PACE DIV 1
1st Arnold W Ralston & Nate Ralston
2nd Mack Mccrillis
3rd VINCE ESPINOSA
4th RON & DEE PHILLIPS & JOHN CARVER
5th JOHN CARVER C/O QUAD CTY BANK&TRUST
6th Katie Bell
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - OPEN PACE DIV 2
1st RODNEY ALLUMS JR.
2nd Barry & Toni Bell
3rd JUDY BERGMAN
4th Brian Freese & Jerry Freese
5th HAROLD FINN JR.
6th CLIFFORD JOHNS & DAVID JOHNS
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - NW 2 RACES PACE DIV 1
1st Hugh Lacey
2nd JUDITH BENNISON
3rd Dick Ashmore
4th Tom Mcgann
5th Curtis Rice
6th Mack Mccrillis
7th Randall Finn
8th Cathy Rutherford
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - NW 2 RACES PACE DIV 2
1st CAROLL D HUFFMAN
2nd Hugh Lacey
3rd Jamey Holmes
4th TANNOR SPITTLER
5th DEBBIE CORSON
6th MIKE FINN
7th Hugh Kirkwood
8th James Mason
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - NW $5000LT TROT DIV 1
1st David Avenatti
2nd KEITH H CAUGHRAN & ADELLE JEFFERS
3rd Jamaica Patton & Eddie Jarrett
4th Mike Titus & Stan Holsapple
5th Frank Ellison
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - NW $5000 LT TROT DIV 2
1st James Mason
2nd David & Joan Brown
3rd Frank Ellison
4th Tom Tetrick & Mary Alice Tetrick
5th John Knifley
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - MAIDEN TROT DIV 1
1st Hugh Kirkwood
2nd James Murphy & Donna Murphy
3rd RUSTY MILLER
4th John Knifley
5th Ray Hanna & Bryce Geiler
6th RICK SCHROCK
Harness Racing - MONDAY HARNESS RACING - MAIDEN TROT DIV 2
1st RICK SCHROCK, ET AL
2nd James Murphy & Donna Murphy
3rd Cathy Rutherford
4th Don Bryant
5th Stacy Derousse & Debra Derousse
6th Michael Knicley
7th Tom Tetrick & Mary Alice Tetrick
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - ILLINI 2 YO TROT DIV 1
1st James Murphy & Donna Murphy
2nd Jerry Mims
3rd JERALD & D. VIVIANI & SUE PHILLIPS
4th Chuck Doehring, J. Rhine
5th Frank Ellison
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - ILLINI 2 YO TROT DIV 2
1st Bill & David Stendeback
2nd Jack James & Bonnie James
3rd Bart Seales & J. Rehberger
4th BRIAN FREESE & LILLY RACING STBL INC
5th M & J Stables Inc
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - ILLINI 3 YO TROT
1st Charlotte Trenkle
2nd HOMER HENKE
3rd Jerry Mims
4th Ray Hanna & Bryce Geiler
5th JERALD & D. VIVIANI & SUE PHILLIPS
6th Jack James & Bonnie James
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - OPEN PACE DIV 1
1st JAMES PAYNE
2nd Dane May
3rd CLARK FAIRLEY, ET AL
4th MIKE FINN
5th ELIZABETH WEGMANN
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - OPEN PACE DIV 2
1st Arnold Ralston
2nd Dane May
3rd DAVID WOLFE
4th JAMES PAYNE
5th Brian Freese & Jerry Freese
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - NW $5000 PACE DIV 1
1st Darry & Rose Birch
2nd DAVID LOHMAN & FRED LOHMAN
3rd Barry & Toni Bell
4th Judith S. May
5th Johnny Rice
6th WILLIAM ENZ & JUDITH SCHMID
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - NW $5000 PACE DIV 2
1st LANCE WILSON & JUDITH SCHMID
2nd CLARK FAIRLEY, ET AL
3rd W. Larry Binkley
4th Barry & Toni Bell
5th Dave Decker
Harness Racing - TUESDAY HARNESS RACING - AMATEUR RACE
1st JARED FINN
2nd Gene Birch, Dakota Birch
3rd Darry & Gene Birch & Dakota Birch
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - 4+ MARE TROT ICF
1st Leo Burns
2nd Tom Tetrick & Mary Alice Tetrick
3rd RON & DEE PHILLIPS & JOHN CARVER
4th Kermit Buddy Travis, Et Al
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - ICF 4+ COLT TROT
1st James Murphy & Donna Murphy
2nd KARLA SCHUBERT
3rd Kermit Buddy Travis
4th Robert Lacey
5th ANN GROSS-FRIEDLEY
6th Bob Thomas
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - 2YO SS FILLY TROT DIV 1
1st JERALD & D. VIVIANI & SUE PHILLIPS
2nd Don Huddleston
3rd TOM GRUMMEL
4th Delbert Burkett & Ruth Burkett
5th Mary Lee Jeffers
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - ISS 2 YO COLT TROT DIV 2
1st Scott Foster & Jerry Foster
2nd Victory Lane Farm Inc.
3rd JOSEPH MULLINS
4th Patrick Graham
5th STEPHANIE MCKINNON, ET AL
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - ISS 2 YO COLT
1st JERRY GRAHAM, ET AL
2nd Shelly Graham
3rd Denise Decker
4th ROBERT FRAHER & J.R FRAHER
5th JERRY GRAHAM, B. SEALES, P. COLEMAN
6th SANDI GROSS
7th JERALD & D. VIVIANI & SUE PHILLIPS
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - ISS 2 YO FILLY PACE DIV 1
1st Jerry Mims
2nd BRIAN WALKINGTON, ET AL
3rd RONNIE GILLESPIE & AARON CHANDLER
4th M&J STABLES, ET AL
5th PETER DORA
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - 2 YO SS FILLY PACE DIV 2
1st JAMES CRAVEN, CHRIS & LUKE GAULE
2nd Johnny Rice
3rd Hoseo Williams
4th BRIAN WALKINGTON, ET AL
5th Freddie Patton Jr. & Willie Scott
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - 2 YO SS COLT PACE DIV 1
1st MICHAEL POLANSKY
2nd Wilson Racing Stbl, A. Calvert
3rd JOHN CARVER C/O QUAD CTY BANK&TRUST
4th Michael Tague
5th JAMES CRAVEN, B. SEALES, ET AL
6th DEAN DEBOLT
Harness Racing - WEDNESDAY HARNESS RACING - 2 YO SS COLT PACE DIV 2
1st TONY SANDERS
2nd Clinard Racing Llc & B. Simmon
3rd Z TAM RACING C/O SYNCO SERVICE
4th REX SIGLER & SHIRLEY FINN
5th Terry Skinner
Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - ILLINI 3 YO FILLY PACE
1st Mary Lee Jeffers
2nd RON & DEE PHILLIPS & JOHN CARVER
3rd Frank Bell Jr.
4th ROCK & ROLL STBL INC, M. COX
5th Larry Brad Price
6th CHILI DAY STABLES
7th Linda Crouse
Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - ILLINI 3 YO COLT PACE
1st Jessie Turnipseed
2nd JOHN DAVID FINN
3rd LARRY NORTHROP & TWILA NORTHROP
4th CHRISTOPHER MACK
5th Jerry Mims
Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - OPEN TROT
1st Buddy & Clay Simpson
2nd Tom Tetrick & Mary Alice Tetrick
3rd Frank Ellison
4th ROBERT NEIHEISER SR
Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - MAIDEN PACE DIV 1
1st JUDITH BENNISON
2nd JOHN CARVER C/O QUAD CTY BANK&TRUST
3rd Bart Seales
4th Curtis Rice
5th Julius Munie
6th Judith S. May
7th MARVIN POWERS & CATHRYN POWERS
8th Hugh Kirkwood
Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - MAIDEN PACE DIV 2
1st Dick Ashmore
2nd Frank Bell Jr.
3rd Jim Kimball
4th Dale & Cathy Kanitz
5th Mack Mccrillis
6th Barry & Toni Bell
Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - MAIDEN PACE DIV 3
1st FRANK PIKE, S. PIKE & F. PIKE
2nd CAROLL D HUFFMAN
3rd Mary Lee Jeffers
4th Curtis Rice
5th Bart Seales
6th JUDY BERGMAN
7th STEPHANIE GREENHALG & NOAH MYERS
8th Cathy Rutherford
9th Hugh Kirkwood
Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - NW 2 TROT DIV 1
1st Rickie Clay
2nd Sally Watt
3rd Frank Ellison
4th BRIAN FREESE & LILLY RACING STBL INC
5th Kermit Buddy Travis
Harness Racing - THURSDAY HARNESS RACING - NW 2 TROT DIV 2
1st Bart Seales
2nd Cathy Rutherford
3rd RUSTY MILLER
4th CHILI DAY STABLES
5th John Knifley
Harness Racing - FRIDAY HARNESS RACING - TOPLIN 2 YO PACE
1st BUDDY SIMPSON, C. SIMPSON & T. CAVE
2nd JOHN CARVER C/O QUAD CTY BANK&TRUST
3rd Curtis Rice
4th BUDDY SIMPSON, C. SIMPSON & T. CAVE
5th Mike Johnson
6th Gloria Gillis
7th Wilson Racing Stbl, A. Calvert
8th LYLE LACEY
Harness Racing - FRIDAY HARNESS RACING - TOPLINE 2 YO TROT
1st Gloria Gillis
2nd WILLARD MELLINGER
3rd Tom Tetrick & Mary Alice Tetrick
4th JOHN CARVER C/O QUAD CTY BANK&TRUST
5th DALE RICHESON & MIKE BRINK
6th DON BROWN; W. WEINBERGER, ET AL
Harness Racing - FRIDAY HARNESS RACING - TOPLINE 3+ MARE PACE
1st Randall Denham
2nd Randall Finn
3rd Marcus Turner
4th Mack Mccrillis
5th TODD WEINMANN
6th David Avenatti
7th LESLIE JOHNSON III
Harness Racing - FRIDAY HARNESS RACING - TOPLINE 3+ COLT PACE
1st FAIRLEY RACING STABLE; ET AL
2nd Combs Investment Inc.
3rd KEVIN STEPTER
4th Stevanna Turner
5th Randall Finn & Willam Clark
6th DAVID LOHMAN & FRED LOHMAN
7th TANNOR SPITTLER
Harness Racing - FRIDAY HARNESS RACING - TOPLINE 3+ MARE TROT
1st Mary Lee Jeffers
2nd David & Joan Brown
3rd CHRISTOPHER MACK
4th DAVID AVENATTI & O. DARRELL BROWN
5th David & Joan Brown
6th TIM WIESSING
7th LESLIE JOHNSON III
Harness Racing - FRIDAY HARNESS RACING - TOPLINE 3+ COLT TROT
1st Freddie Patton Sr.
2nd Bob Thomas
3rd David Avenatti
4th James Mason
5th BUDDY SIMPSON & ANTHONY SIMPSON
6th ANN GROSS-FRIEDLEY
7th Gloria Gillis
8th Kermit Buddy Travis
Harness Racing - FRIDAY HARNESS RACING - ILLINI 2 YO FILLY PACE
1st Curtis Rice
2nd Jodie Outlaw II
3rd RON PHILLIPS & RACHELLE PHILLIPS
4th Johnny Rice
5th D BARTLOW: E. COWMAN, ET AL
Harness Racing - FRIDAY HARNESS RACING - ILLINI 2 YO COLT PACE
1st CHARLES ARTHUR
2nd Vertis Wilson
3rd JAMES MASON II
4th James Collier

[Back to Top]

Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Apple, Yellow, Any Variety (5) Any Stage Of Maturity
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Apple, Red, Any Variety (5) Any Stage Of Maturity
1st Julie Lading
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Peaches, Yellow (5) Any Stage Of Maturity
1st Jaylin Jones
2nd Julie Lading
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Peaches, White (5) Any Stage Of Maturity
1st Adam C Marrs
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Pears, Any Kind (5) Any Stage Of Maturity
1st Tim Noble
2nd Julie Lading
3rd Holly Sims
4th Roland S Jedlick
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Plums, Any Kind (5) Any Stage Of Maturity
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
3rd Jaylin Jones
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Berries, Any Kind (5) Any Stage Of Maturity
1st Peggy Blanchard
2nd Kaitlyn Campbell
3rd Nelda Campbell
4th Roland S Jedlick
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Nuts, Any Kind (5)
1st Tim Noble
2nd Holly Sims
3rd Tim Noble
4th Holly Sims
Horticulture Products - Berries, Fruits, Nuts & Others - Champion/Reserve Champion DO NOT ENTER
1st Peggy Blanchard
2nd Holly Sims
Horticulture Products - Fruit Arrangement - Fruit Arrangement
1st Jaylin Jones

[Back to Top]

Junior Department - Jr. Culinary - Chocolate Fudge, Six Pieces
1st Rachel Due
2nd Rachel Due
Junior Department - Jr. Culinary - Chocolate Brownies - 4
1st Travis Campbell
Junior Department - Jr. Culinary - Chocolate Chip Cookies - 4
1st Rachel Due
2nd Rachel Due
Junior Department - Jr. Culinary - Peanut Butter Cookies - 4
1st Rachel Due
2nd Rachel Due
Junior Department - Jr. Culinary - Any Other Kind Of Cookie - 4
1st Haylie Lading
Junior Department - Jr. Culinary - Coffee Cake - Baking Powder, Sm
1st Tim Lading
Junior Department - Jr. Culinary - Nut Or Fruit Bread
1st Luke Noble
2nd Karlie Lading
Junior Department - Jr. Culinary - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st Luke Noble
2nd Rachel Due
Junior Department - Jr Vegetables - Zucchini - 1
1st William Kelley Jr.
2nd Karlie Lading
Junior Department - Jr Vegetables - Squash, Any - 1
1st Luke Noble
2nd Abbie Sherman
3rd Austin Sherman
Junior Department - Jr Vegetables - Cucumbers - 5
1st Travis Campbell
Junior Department - Jr Vegetables - Beans, Green - 12
1st Luke Noble
2nd Travis Campbell
Junior Department - Jr Vegetables - Carrots - 5
1st Abbie Sherman
2nd Austin Sherman
3rd Travis Campbell
Junior Department - Jr Vegetables - Corn, Sweet - 6 Ears In Husks
1st Travis Campbell
Junior Department - Jr Vegetables - Pumpkin - 1
1st Luke Noble
Junior Department - Jr Vegetables - Onions, Any - 5
1st William Kelley Jr.
2nd Morgan Roberts
Junior Department - Jr Vegetables - Peppers, Bell - 5
1st Travis Campbell
2nd Luke Noble
Junior Department - Jr Vegetables - Peppers, Any Other - 5
1st Travis Campbell
2nd Morgan Roberts
3rd Luke Noble
Junior Department - Jr Vegetables - Tomatoes, Any - 5
1st Morgan Roberts
2nd Haylie Lading
3rd Travis Campbell
4th Bret Pfeiffer
Junior Department - Jr Vegetables - Tomatoes, Salad - 12
1st Travis Campbell
2nd Austin Sherman
Junior Department - Jr Vegetables - Sunflower, Large Head - 1
1st Abbie Sherman
Junior Department - Jr Vegetables - Sunflower, Tallest Cut Off At Root
1st Austin Sherman
Junior Department - Jr Vegetables - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st Travis Campbell
2nd Morgan Roberts
Junior Department - Jr. Handicraft - Photo Poster-4 to 6 Pictures
1st Olivia Norris
2nd Brittany Medsker
3rd Olivia Norris
4th Brittany Medsker
Junior Department - Jr. Handicraft - Child's Drawing, Ages 8-12
1st Nathan Medsker
2nd Nathan Medsker
3rd Rachel Due
4th Rachel Due
Junior Department - Jr. Handicraft - Teenage Drawing, Ages 13-18
1st Brittany Medsker
2nd Brittany Medsker
3rd Haylie Lading
Junior Department - Jr. Handicraft - Child's Painting, Ages 8-12
1st Nathan Medsker
2nd Emily Davis
3rd Rachel Due
4th Abbie Sherman
Junior Department - Jr. Handicraft - Teenage Painting, Ages 13-18
1st Brittany Medsker
2nd Brittany Medsker
Junior Department - Jr. Handicraft - Crayon Picture, Ages 8-12
1st Abbie Sherman
Junior Department - Jr. Handicraft - Watercolor Picture, Ages 8-12
1st Dylan Teague
Junior Department - Jr. Handicraft - Pencil, Freehand Drawing
1st Abbie Sherman
2nd Brittany Medsker
3rd Haylie Lading
Junior Department - Jr. Handicraft - Any Other Art/Craft, Ages 8-12
1st Morgan Roberts
2nd Dylan Teague
3rd Lance Roberts
4th Abbie Sherman
Junior Department - Jr. Handicraft - Any Othr Art/Craft, Ages 13-18
1st Austin Sherman
2nd Brittany Medsker
3rd Brittany Medsker
4th Austin Sherman
Junior Department - Jr. Handicraft - Bird House
1st Morgan Roberts
Junior Department - Jr. Handicraft - Hand Decorated T-Shirt
1st Austin Sherman
2nd Abbie Sherman
Junior Department - Jr. Handicraft - Child's Hobby - Ages 8-12 No More Than 10 Items
1st Dylan Teague
2nd Nathan Medsker
3rd Olivia Norris
4th Nathan Medsker
Junior Department - Jr. Handicraft - Teenage Hobby - Ages 13-18 No More Than 10 Items
1st Brittany Medsker
2nd Rhydon Vassay
3rd Brittany Medsker
Junior Department - Jr. Handicraft - Plastic Model
1st Nathan Medsker
2nd Jaylin Jones
3rd Jaylin Jones
4th Rhydon Vassay
Junior Department - Jr. Handicraft - Any Wooden Article
1st Tim Lading
Junior Department - Jr. Handicraft - Ceramics, Made By Exhibitor
1st Brittany Medsker
2nd Nathan Medsker
3rd Joe Perez
Junior Department - Jr. Handicraft - Card Collection - 1 Book Only Minimum 12 Cards
1st Lance Smith
2nd Rhydon Vassay
Junior Department - Jr. Handicraft - Computer Art
1st Brittany Medsker
2nd Brittany Medsker
3rd Abbie Sherman
4th Nathan Medsker
Junior Department - Jr. Handicraft - Hand Made Jewelry
1st Alethe Vassay
2nd Rachel Due
3rd Karlie Lading
4th Brittany Medsker
Junior Department - Jr. Handicraft - Hand Made Christmas Decoration
1st Nathan Medsker
2nd Nathan Medsker
3rd Brittany Medsker
Junior Department - Jr. Handicraft - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st Austin Sherman
2nd Brittany Medsker
Junior Department - Jr. Floriculture - Gladioli, 1 Stalk
1st Lance Smith
Junior Department - Jr. Floriculture - Marigold, Any, 3 Stems
1st Karlie Lading
2nd Lance Smith
3rd Travis Campbell
Junior Department - Jr. Floriculture - Rose, 1 Stem
1st Travis Campbell
Junior Department - Jr. Floriculture - Zinnia, Any, 3 Stems
1st Travis Campbell
2nd Haylie Lading
Junior Department - Jr. Floriculture - Bouquet, Any, 5 Stems
1st Ivan Leonard
2nd Morgan Roberts
3rd Travis Campbell
Junior Department - Jr. Floriculture - Plant, Any Kind
1st Karlie Lading
2nd Haylie Lading
3rd Tim Lading
Junior Department - Jr. Floriculture - Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st Ivan Leonard
2nd Lance Smith

[Back to Top]

Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Jr. Doe Kid Under 5 Mnths
1st Jaylin Jones
2nd Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Sr. Doe Kid 6 Months Thru 1 Ye
1st Jaylin Jones
2nd Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Doe 1 Year And Under 2, Dry
1st Jaylin Jones
2nd Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Jr Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st Jaylin Jones
2nd Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Doe Fresh Over 1 Year Under 2
1st Jaylin Jones
2nd Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Doe Fresh Over 2 Under 3
1st Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Doe Fresh Over 3 Under 4
1st Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Doe Fresh 4 Years And Over
1st Jaylin Jones
Junior Goat Show - Alpine Dairy Goats - Sr Champion Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st Jaylin Jones
2nd Jaylin Jones
Junior Goat Show - Nubian Dairy Goats - Jr. Doe Kid Under 5 Months
1st Jaylin Jones
Junior Goat Show - Nubian Dairy Goats - Doe Fresh Over 2 Under 3
1st Jaylin Jones
Junior Goat Show - Nubian Dairy Goats - Doe Fresh Over 3 Under 4
1st Jaylin Jones
Junior Goat Show - Nubian Dairy Goats - Doe Fresh 4 Years And Over
1st Jaylin Jones
Junior Goat Show - Nubian Dairy Goats - Sr. Champion/reserve DO NOT ENTER
1st Jaylin Jones
2nd Jaylin Jones
Junior Goat Show - Saanen Dairy Goats - Jr. Doe Kid Under 5 Months
1st Jaylin Jones
2nd Jaylin Jones
Junior Goat Show - Saanen Dairy Goats - Jr Champion/reserve DO NOT ENTER
1st Jaylin Jones
2nd Jaylin Jones
Junior Goat Show - Saanen Dairy Goats - Doe Fresh Over 2 Under 3
1st Jaylin Jones
Junior Goat Show - Saanen Dairy Goats - Doe Fresh 3 And Under 4
1st Jaylin Jones
Junior Goat Show - Saanen Dairy Goats - Doe Fresh 4 Years And Over
1st Jaylin Jones
Junior Goat Show - Saanen Dairy Goats - Sr. Champion/reserve DO NOT ENTER
1st Jaylin Jones
2nd Jaylin Jones
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Jr. Doe Kid - Under 5 Months
1st Jaylin Jones
2nd Hunter W Warner
3rd Jaylin Jones
4th Hunter W Warner
5th Katelyn Gingerich
6th Darrin Gingerich
7th William Kelley Jr.
8th Ethan Gingerich
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Sr. Doe Kid - 6 Mths & Und 1 Y
1st Harlie Temple
2nd Jaylin Jones
3rd Ethan Gingerich
4th Darrin Gingerich
5th Jaylin Jones
6th Katelyn Gingerich
7th Hunter W Warner
8th Hunter W Warner
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Doe 1 Yr & Under 2, Dry
1st Jaylin Jones
2nd Jaylin Jones
3rd Darrin Gingerich
4th Hunter W Warner
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Jr. Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st Jaylin Jones
2nd Harlie Temple
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Doe - Fresh, Over 1 & Under 2
1st Ethan Gingerich
2nd Darrin Gingerich
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Doe - Fresh, Over 2 & Under 3
1st Jaylin Jones
2nd Ethan Gingerich
3rd Darrin Gingerich
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Doe - Fresh, Over 3 & Under 4
1st Jaylin Jones
2nd William Kelley Jr.
3rd Jaylin Jones
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Doe - Fresh, 4 Years & Over
1st Jaylin Jones
2nd William Kelley Jr.
3rd Jaylin Jones
Junior Goat Show - Grade Dairy Goats - Sr. Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st Jaylin Jones
2nd Jaylin Jones
Junior Goat Show - All Breeds Dairy Goats - Wether - All Breeds
1st Harlie Temple
2nd Jaylin Jones
3rd Sawyer Overton
Junior Goat Show - All Breeds Dairy Goats - Pr of Doe Kids, Under 1 Yr
1st Darrin Gingerich
2nd Hunter W Warner
3rd Jaylin Jones
4th Ethan Gingerich
Junior Goat Show - Overall Champion Dairy Goat - Best Dairy Goat Doe Of Show DO NOT ENTER
1st Jaylin Jones
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Jr. Doe Kid, 6 Wks - 5 Months
1st Ricky Newby
2nd Ricky Newby
3rd Jaylin Jones
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Sr. Doe Kid, 6 Months - 1 Year
1st Allison Gossett
2nd Ethan Gingerich
3rd Ethan Gingerich
4th Sawyer Overton
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Jr. Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st Ricky Newby
2nd Allison Gossett
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Doe, Fresh - Over 2 & Under 3
1st Anna de Buhr
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Doe, Fresh - Over 3 & Under 4
1st Hunter W Warner
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Doe, Fresh - 4 Years & Over
1st Jaylin Jones
2nd Jaylin Jones
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Sr. Champion/Reserve DO NOT ENTER
1st Hunter W Warner
2nd Anna de Buhr
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Wether
1st Emma Metzger
2nd Hunter W Warner
3rd Courtney Gossett
4th Sawyer Overton
5th Allison Gossett
Junior Goat Show - Junior Meat Goats - Pr Of Doe Kids, Under 1 Year
1st Ethan Gingerich
Junior Goat Show - Jr. Meat Overall Champion - Best Meat Doe Of Show DO NOT ENTER
1st Ricky Newby
2nd Hunter W Warner

[Back to Top]

Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Fall Ram 9/1-12/31
1st Kiersten Kasey
Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Spring Ram Jan 1
1st Kiersten Kasey
2nd Beau Mumm
3rd Cody Morris
4th Kiersten Kasey
Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Champion Ram DO NOT ENTER
1st Kiersten Kasey
Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Ewe 1 Yr And Under 2
1st Beau Mumm
2nd Kiersten Kasey
3rd Kiersten Kasey
4th Beau Mumm
Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Ewe 9/1 -12/31
1st Kiersten Kasey
Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Spring Ewe - Jan 1.
1st Kiersten Kasey
2nd Cody Morris
3rd Kiersten Kasey
4th Cody Morris
Junior Sheep Show - Hampshire - Hampshire Champion Ewe DO NOT ENTER
1st Beau Mumm
Junior Sheep Show - Suffolk - Suffolk Spring Ram - Jan. 1
1st Cody Morris
Junior Sheep Show - Suffolk - Suffolk Champion Ram DO NOT ENTER
1st Cody Morris
Junior Sheep Show - Suffolk - Suffolk Ewe 1 Yr And Under 2
1st Katie Bell
2nd Cody Morris
3rd Cody Morris
Junior Sheep Show - Suffolk - Suffolk Fall Ewe - 9/1 - 12/31
1st Cody Morris
Junior Sheep Show - Suffolk - Suffolk Spring Ewe - Jan 1.
1st Cody Morris
Junior Sheep Show - Suffolk - Suffolk Champion Ewe DO NOT ENTER
1st Katie Bell
Junior Sheep Show - Montadales - Montadales Ewe 1Yr And Under 2
1st Beau Mumm
2nd Beau Mumm
Junior Sheep Show - Montadales - Montadales Fall Ewe - 9/1-12/3
1st Beau Mumm
2nd Beau Mumm
Junior Sheep Show - Montadales - Montadales Spring Ewe - Jan 1
1st Beau Mumm
2nd Beau Mumm
Junior Sheep Show - Montadales - Montadales Champion Ewe DO NOT ENTER
1st Beau Mumm
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Fall Ram 9/1 - 12/3
1st Cody Morris
2nd Cody Morris
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Spring Ram 1/1
1st Cody Morris
2nd Cody Morris
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Champion Ram DO NOT ENTER
1st Cody Morris
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Ewe 1 Yr And Under
1st Cody Morris
2nd Cody Morris
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Fall Ewe 9/1 - 12/
1st Cody Morris
2nd Cody Morris
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Spring Ewe 1/1
1st Cody Morris
2nd Cody Morris
Junior Sheep Show - Corriedale - Corriedale Champion Ewe DO NOT ENTER
1st Cody Morris
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Fall Ram 9/1-12/31
1st Beau Mumm
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Spring Ram - Jan 1.
1st Beau Mumm
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Champion Ram DO NOT ENTER
1st Beau Mumm
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Ewe 1 Yr & Udr 2
1st Zara Kasey
2nd Beau Mumm
3rd Beau Mumm
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Fall Ewe 9/1-12/31
1st Beau Mumm
2nd Beau Mumm
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Spring Ewe - Jan 1
1st Zara Kasey
2nd Beau Mumm
3rd Zara Kasey
4th Beau Mumm
Junior Sheep Show - Cheviot & Southdowns - Chev/South Champion Ewe DO NOT ENTER
1st Zara Kasey
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Fall Ram 9/1-12/31
1st Austin Kuhring
2nd Austin Kuhring
3rd Clayton Kuhring
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Spring Ram - Jan. 1
1st Katie Bell
2nd Keli Bell
3rd Austin Kuhring
4th Austin Kuhring
5th Clayton Kuhring
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Champion Ram DO NOT ENTER
1st Katie Bell
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Ewe 1 Yr And Under 2
1st Austin Kuhring
2nd Katie Bell
3rd Keli Bell
4th Austin Kuhring
5th Clayton Kuhring
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Fall Ewe - 9/1-12/31
1st Austin Kuhring
2nd Austin Kuhring
3rd Clayton Kuhring
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Spring Ewe - Jan. 1
1st Katie Bell
2nd Keli Bell
3rd Austin Kuhring
4th Austin Kuhring
5th Clayton Kuhring
Junior Sheep Show - Dorset - Dorset Champion Ewe DO NOT ENTER
1st Austin Kuhring
Junior Sheep Show - Tunis & Hair Sheep - Tun & Hair Fall Ram 9/1-12/31
1st Austin Kuhring
2nd Austin Kuhring
Junior Sheep Show - Tunis & Hair Sheep - Tun & Hair Spring Ram - Jan 1.
1st Austin Kuhring
2nd Austin Kuhring
Junior Sheep Show - Tunis & Hair Sheep - Tun & Hair Champion Ram DO NOT ENTER
1st Austin Kuhring
Junior Sheep Show - Tunis & Hair Sheep - Tun & Hair Ewe 1 Yr & Udr 2
1st Austin Kuhring
2nd Austin Kuhring
Junior Sheep Show - Tunis & Hair Sheep - Tun & Hair Fall Ewe 9/1-12/31
1st Austin Kuhring
2nd Austin Kuhring
Junior Sheep Show - Tunis & Hair Sheep - Tun & Hair Spring Ewe - Jan. 1
1st Austin Sherman
2nd Austin Kuhring
3rd Austin Sherman
4th Austin Kuhring
Junior Sheep Show - Tunis & Hair Sheep - Tun & Hair Champion Ewe DO NOT ENTER
1st Austin Sherman
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shrop Fall Ram 9/1-12/3
1st Beau Mumm
2nd Beau Mumm
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shrop Sprg Ram - Jan 1
1st Beau Mumm
2nd Beau Mumm
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shrop Champion Ram DO NOT ENTER
1st Beau Mumm
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shrop Ewe 1 Yr Udr 2
1st Beau Mumm
2nd Beau Mumm
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shro Fall Ewe 9/1-12/31
1st Beau Mumm
2nd Beau Mumm
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shrop Sprg Ewe - Jan 1
1st Beau Mumm
2nd Beau Mumm
Junior Sheep Show - Oxford & Shrops - Oxford/Shrop Champion Ewe DO NOT ENTER
1st Beau Mumm
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambouillet/Columbia Fall Ram
1st Austin Kuhring
2nd Austin Kuhring
3rd Clayton Kuhring
4th Clayton Kuhring
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambouillet/Columbia Sprg Ram
1st Beau Mumm
2nd Austin Kuhring
3rd Austin Kuhring
4th Clayton Kuhring
5th Clayton Kuhring
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambouillet/Columbia Champ Ram DO NOT ENTER
1st Beau Mumm
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambou/Colum Ewe 1Yr & Under
1st Beau Mumm
2nd Austin Kuhring
3rd Austin Kuhring
4th Clayton Kuhring
5th Clayton Kuhring
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambouillet/Columbia Fall Ewe
1st Beau Mumm
2nd Austin Kuhring
3rd Austin Kuhring
4th Clayton Kuhring
5th Beau Mumm
6th Clayton Kuhring
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambouillet/Columbia Sprg Ewe
1st Beau Mumm
2nd Austin Kuhring
3rd Austin Kuhring
4th Clayton Kuhring
5th Clayton Kuhring
6th Beau Mumm
Junior Sheep Show - Rambouillett & Columbia - Rambouillet/Columbia Champ Ewe DO NOT ENTER
1st Beau Mumm
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Lightweight
1st Katie Bell
2nd Cody Morris
3rd Keli Bell
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Medium Lightweight
1st Cody Morris
2nd Zara Kasey
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Medium Weight
1st Bonnie Cox
2nd Katie Bell
3rd Kiersten Kasey
4th Zara Kasey
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Medium Heavyweight
1st Kara Cox
2nd Keli Bell
3rd Cody Morris
4th Cody Morris
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Heavyweight
1st Bonnie Cox
2nd Kara Cox
3rd Kiersten Kasey
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Lightweight Pair
1st Keli Bell
2nd Cody Morris
3rd Katie Bell
4th Zara Kasey
Junior Sheep Show - Market Lambs - Market Lamb Heavyweight Pair
1st Kara Cox
2nd Bonnie Cox
3rd Kiersten Kasey
4th Cody Morris
Junior Sheep Show - Overall Champion - Supreme Champion Ram DO NOT ENTER
1st Kiersten Kasey
Junior Sheep Show - Overall Champion - Supreme Champion Ewe DO NOT ENTER
1st Cody Morris
Junior Sheep Show - Overall Champion - Market Lamb Grd Champ/Res Ind
1st Kara Cox
2nd Bonnie Cox
Junior Sheep Show - Overall Champion - Market Lamb Grd Champ/Res Pair
1st Kara Cox
2nd Bonnie Cox

[Back to Top]

Junior Swine Show - Duroc - Duroc Gilt Jan 21-Feb 10 Curre
1st Rylee Mckinney
2nd Rylee Mckinney
Junior Swine Show - Duroc - Duroc Gilt Feb11-28 Current Yr
1st Rylee Mckinney
2nd Rylee Mckinney
Junior Swine Show - Duroc - Duroc Champion Gilt DO NOT ENTER
1st Rylee Mckinney
Junior Swine Show - Duroc - Duroc Lightweight Barrow
1st Rylee Mckinney
2nd Rylee Mckinney
Junior Swine Show - Duroc - Duroc Lightweight Pen Of Barro
1st Rylee Mckinney
Junior Swine Show - Duroc - Duroc Heavyweight Barrow
1st Jesse Campbell
2nd Rachel Miller
3rd Rylee Mckinney
4th Rylee Mckinney
5th Travis Campbell
Junior Swine Show - Duroc - Duroc Heavyweight Pen Of Barro
1st Rylee Mckinney
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorkshire Gilt Jan 1-20 Curren
1st Travis Campbell
2nd Keith Childress
3rd Keith Childress
4th Ellen Childress
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorlshire Gilt Jan 21-Feb 10 C
1st Sawyer Overton
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorkshire Gilt Feb 11-28 Curre
1st Bailey Cox
2nd Bailey Cox
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorshire Champion Gilt DO NOT ENTER
1st Sawyer Overton
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorkshire Lightweight Barrow
1st Jack Childress
2nd Ricky Newby
3rd Bailey Cox
4th Bailey Cox
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorkshire Lightweight Pen Of B
1st Bailey Cox
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorkshire Heavyweight Barrow
1st Sawyer Overton
2nd Sawyer Overton
3rd Drew Shrader
4th Amber Veach
5th Amber Veach
Junior Swine Show - Yorkshire - Yorkshire Heavyweight Pen Of B
1st Sawyer Overton
2nd Clayton Walker
3rd Amber Veach
4th Ellen Childress
Junior Swine Show - Chester White - Chester White Gilt Jan1-20 Cur
1st Travis Campbell
2nd Travis Campbell
Junior Swine Show - Chester White - Chester White Gilt 1/21-2/10
1st Travis Campbell
2nd Travis Campbell
Junior Swine Show - Chester White - Chester White Champion Gilt DO NOT ENTER
1st Travis Campbell
Junior Swine Show - Chester White - Chester White Heavyweight Barr
1st Rachel Miller
2nd Charlotte Jaeger
3rd Travis Campbell
4th Travis Campbell
Junior Swine Show - Chester White - Chester White Heavyweight Pen
1st Travis Campbell
Junior Swine Show - Hampshire - Hampshire Gilt Jan 1-20 Curren
1st Jesse Campbell
2nd Keith Childress
Junior Swine Show - Hampshire - Hampshire Champion Gilt DO NOT ENTER
1st Jesse Campbell
Junior Swine Show - Hampshire - Hampshire Heavyweight Barrow
1st Quinn Miller
2nd Ellen Childress
3rd Marialynn Jaeger
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Gilt Jan1-20
1st Branden Veach
2nd Branden Veach
3rd Jesse Campbell
4th Amber Veach
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Gilt 1/21-2/1
1st Branden Veach
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Gilt 2/11-28
1st Hunter W Warner
2nd Branden Veach
3rd Branden Veach
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Champion Gilt DO NOT ENTER
1st Branden Veach
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Lghtwt Bar
1st Marialynn Jaeger
2nd Charlotte Jaeger
3rd Jesse Campbell
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Hvywt Bar
1st Branden Veach
2nd Branden Veach
Junior Swine Show - Spotted & Black Poland China - Spt/Blk Pold Chi Hvywt Pen Bar
1st Branden Veach
Junior Swine Show - Birkshire - Birkshire Gilt 1/1-20 Current
1st Hunter W Warner
2nd Hunter W Warner
3rd Keith Childress
4th Ellen Childress
Junior Swine Show - Birkshire - Birkshire Gilt 1/21-2\10 Curre
1st Keith Childress
Junior Swine Show - Birkshire - Birkshire Champion Gilt DO NOT ENTER
1st Hunter W Warner
Junior Swine Show - Birkshire - Birkshire Heavyweight Barrow
1st Travis Campbell
2nd Hunter W Warner
3rd Hunter W Warner
Junior Swine Show - Birkshire - Birkshire Heavyweight Pen Of Barr
1st Hunter W Warner
Junior Swine Show - Land/Here/Tamworth - Land Here Tan Gilt 1/21-2/10 C
2nd Hunter W Warner
1st Hunter W Warner
Junior Swine Show - Land/Here/Tamworth - Land Here Tan Champion Gilt DO NOT ENTER
1st Hunter W Warner
Junior Swine Show - Land/Here/Tamworth - Land Here Tan Lightweight Barr
1st Hunter W Warner
Junior Swine Show - Land/Here/Tamworth - Land Here Tan Heavyweight Barr
1st Molly Walker
2nd Molly Walker
Junior Swine Show - Land/Here/Tamworth - Land Here Tan Heavyweight Pen
1st Molly Walker
Junior Swine Show - Commerical - Commercial Gilt 1/1-31 Current
1st Rachel Miller
2nd Quinn Miller
3rd Caitlin Welsh
4th Drew Shrader
Junior Swine Show - Commerical - Commercial Gilt 2/1-15 Current
1st Jesse Campbell
Junior Swine Show - Commerical - Commercial Gilt 2/16-28 Curren
1st Ricky Newby
Junior Swine Show - Commerical - Commercial Gilt 3/1-15 Current
1st Dalton Cox
2nd Jesse Cox
Junior Swine Show - Commerical - Commercial Champion Gilt DO NOT ENTER
1st Rachel Miller
Junior Swine Show - Commerical - Commercial Lightweight Barrow 230 lbs And Under
1st Jesse Campbell
2nd Keith Childress
3rd Ricky Newby
4th Ellen Childress
5th Dalton Cox
Junior Swine Show - Commerical - Comm Lghtwght Pen Of Barrows 460 lbs And Under
1st Dalton Cox
Junior Swine Show - Commerical - Commercial Medium Weight Barro 230-256 lbs
1st Tyler Homann
2nd Quinn Miller
3rd Jesse Campbell
4th Keith Childress
5th Katie J Pierson
Junior Swine Show - Commerical - Comm Med Wght Pen Of Barrows 461-512 lbs
1st Keith Childress
Junior Swine Show - Commerical - Commercial Hvy Weight Barrow 257 lbs And Up
1st Brooke Homann
2nd Drew Shrader
3rd Drew Shrader
4th Caitlin Welsh
5th Caitlin Welsh
Junior Swine Show - Commerical - Comm Hvywght Pen Of Barrows 533 lbs And Up
1st Drew Shrader
2nd Caitlin Welsh
Junior Swine Show - All Purebred Boars - Purebred Boar Jan 1- 31 Current Year
1st Branden Veach
2nd Branden Veach
Junior Swine Show - All Purebred Boars - Purebred Boar Feb. 1 - 28 Current Year
1st Bailey Cox
Junior Swine Show - All Breed Show - AB Lightweight Barrows First Place Animals Only
1st Marialynn Jaeger
2nd Rylee Mckinney
3rd Jack Childress
4th Hunter W Warner
Junior Swine Show - All Breed Show - AB Lightweight Pen Barrows First Place Animals Only
1st Rylee Mckinney
2nd Bailey Cox
Junior Swine Show - All Breed Show - AB Heavyweight Barrows First Place Animals Only
1st Rachel Miller
2nd Quinn Miller
3rd Jesse Campbell
4th Sawyer Overton
5th Branden Veach
6th Travis Campbell
7th Molly Walker
Junior Swine Show - All Breed Show - AB Heavyweight Pen Barrows First Place Animals Only
1st Sawyer Overton
2nd Branden Veach
3rd Travis Campbell
4th Rylee Mckinney
5th Hunter W Warner
6th Molly Walker
Junior Swine Show - Overall Champion - Grand Champion Purebred Boar DO NOT ENTER
1st Branden Veach
Junior Swine Show - Overall Champion - Grand Champion Purebred Gilt DO NOT ENTER
1st Travis Campbell
Junior Swine Show - Overall Champion - Grand Champion Purebred Barrow DO NOT ENTER
1st Rachel Miller
Junior Swine Show - Overall Champion - Grd Chp Pen of Purebred Barrow DO NOT ENTER
1st Sawyer Overton

[Back to Top]

Pony And Mule Racing - Jr. Pony Racing - Pony Racing
1st LAWAYNE OTTO
2nd Katie Bell
Pony And Mule Racing - Jr. Pony Racing - Jr. Pony Racing
1st LAWAYNE OTTO
2nd Keli Bell

[Back to Top]

Open Poultry - Bantams - Feather Leg Ban Cockerel
1st Mike Tolka
2nd Mike Tolka
3rd Karlie Lading
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Feather Leg Ban Pullet
1st Mike Tolka
2nd Mike Tolka
3rd Kevin Tolka
4th Karlie Lading
Open Poultry - Bantams - Feather Leg Ban Cock
1st Kevin Tolka
2nd Mike Tolka
3rd Kevin Tolka
4th Mike Tolka
Open Poultry - Bantams - Feather Leg Ban Hen
1st Kevin Tolka
2nd Mike Tolka
3rd Kevin Tolka
4th Mike Tolka
Open Poultry - Bantams - Crested Ban Cockerel
1st Adeline Rechkemmer
2nd Adeline Rechkemmer
3rd Mike Tolka
4th Mike Tolka
Open Poultry - Bantams - Crested Ban Pullet
1st Adeline Rechkemmer
2nd Adeline Rechkemmer
3rd Mike Tolka
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Crested Ban Cock
1st Karlie Lading
2nd Mike Tolka
3rd Kevin Tolka
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Crested Ban Hen
1st Mike Tolka
2nd Kevin Tolka
3rd Mike Tolka
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Clean Leg Ban Cockerel
1st Adam C Marrs
2nd Mike Tolka
3rd Mike Tolka
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Clean Leg Ban Pullet
1st Kevin Tolka
2nd Mike Tolka
3rd Mike Tolka
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Clean Leg Ban Cock
1st Kevin Tolka
2nd Adam C Marrs
3rd Adam C Marrs
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Clean Leg Ban Hen
1st Mike Tolka
2nd Kevin Tolka
3rd Adam C Marrs
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Game & Misc. Ban Cockerel
1st Mike Tolka
2nd Mike Tolka
3rd Kevin Tolka
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Game & Misc. Ban Pullet
1st Mike Tolka
2nd Kevin Tolka
3rd Mike Tolka
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Bantams - Game & Misc. Ban Cock
1st Mike Tolka
2nd Kevin Tolka
3rd Kevin Tolka
4th Adam C Marrs
Open Poultry - Bantams - Game & Misc. Ban Hen
1st Mike Tolka
2nd Kevin Tolka
3rd Kevin Tolka
4th Adam C Marrs
Open Poultry - Bantams - Bantam Champion Male DO NOT ENTER
1st Mike Tolka
Open Poultry - Bantams - Bantam Reserve Male DO NOT ENTER
1st Adam C Marrs
Open Poultry - Bantams - Bantam Champion Female DO NOT ENTER
1st Mike Tolka
Open Poultry - Bantams - Bantam Reserve Female DO NOT ENTER
1st Mike Tolka
Open Poultry - Standards - Leghorn/Rocks Stan Cockerel
1st Mike Tolka
2nd Mike Tolka
3rd Kevin Tolka
4th Tim Lading
Open Poultry - Standards - Leghorn/Rocks Stan Pullet
1st Mike Tolka
2nd Kevin Tolka
3rd Mike Tolka
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Standards - Leghorn/Rocks Stan Cock
1st Mike Tolka
2nd Mike Tolka
3rd Kevin Tolka
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Standards - Leghorn/Rocks Stan Hen
1st Mike Tolka
2nd Kevin Tolka
3rd Kevin Tolka
4th Adam C Marrs
Open Poultry - Standards - All Feather Leg Stan Cockerel
1st Mike Tolka
2nd Mike Tolka
3rd Kevin Tolka
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Standards - All Feather Leg Stan Pullet
1st Mike Tolka
2nd Kevin Tolka
3rd Mike Tolka
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Standards - All Feather Leg Stan Cock
1st Mike Tolka
2nd Mike Tolka
3rd Kevin Tolka
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Standards - All Feather Leg Stan Hen
1st Kevin Tolka
2nd Mike Tolka
3rd Mike Tolka
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Standards - All Othr Cln Leg Stan Cockerel
1st Mike Tolka
2nd Kevin Tolka
3rd Adam C Marrs
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Standards - All Othr Cln Leg Stan Pullet
1st Mike Tolka
2nd John M Craft
3rd Adam C Marrs
4th John M Craft
Open Poultry - Standards - All Othr Cln Leg Stan Cock
2nd Mike Tolka
2nd Adam C Marrs
3rd Kevin Tolka
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Standards - All Othr Cln Leg Stan Hen
1st Mike Tolka
2nd Adam C Marrs
3rd Kevin Tolka
4th Kevin Tolka
Open Poultry - Standards - Standard Champion Male DO NOT ENTER
1st Mike Tolka
Open Poultry - Standards - Standard Reser Champ Male DO NOT ENTER
1st Mike Tolka
Open Poultry - Standards - Standard Champion Female DO NOT ENTER
1st Mike Tolka
Open Poultry - Standards - Std Reser Champ Female DO NOT ENTER
1st Mike Tolka
Open Poultry - Domestics - Ducks - Dom Young Drake
1st Adeline Rechkemmer
2nd Adam C Marrs
3rd Myra Kubicek
4th Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Ducks - Dom Young Hen
1st Adeline Rechkemmer
2nd Myra Kubicek
3rd Adam C Marrs
4th Haylie Lading
Open Poultry - Domestics - Ducks - Dom Old Drake
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Ducks - Dom Old Hen
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
3rd Tim Lading
4th Karlie Lading
Open Poultry - Domestics - Geese - Dom Young Gander
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Geese - Dom Young Goose
1st Adam C Marrs
2nd Myra Kubicek
3rd Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Geese - Dom Old Gander
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Geese - Dom Old Goose
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Turkeys - Dom Young Tom
1st William Kelley Jr.
2nd Adam C Marrs
3rd William Kelley Jr.
4th Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Turkeys - Dom Young Hen
1st William Kelley Jr.
2nd William Kelley Jr.
Open Poultry - Domestics - Pidgeons/Doves - Dom Old Male
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Pidgeon/Doves - Dom Old Female
1st Adam C Marrs
2nd Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Domestics Champ Fowl - Male DO NOT ENTER
1st Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Domestics Champ Fowl - Female DO NOT ENTER
1st Adam C Marrs
Open Poultry - Domestics - Dom Res Champ Fowl - Female DO NOT ENTER
1st William Kelley Jr.
Open Poultry - Best of Show - Poultry Best Of Show DO NOT ENTER
1st Adam C Marrs

[Back to Top]

Truck and Tractor Pull - Tuesday Night Pull Class AA - 9,500 lb Farm Stock Tuesday Night 9,500 lb. Farm Stock
1st Rob Walker
2nd Devin Cain
3rd Chad Russell
4th Tim Baumgarten
5th Jeremy Reeves
6th Ron Cowman
Truck and Tractor Pull - Tuesday Night Pull Class AA - 7,700 lb Modified Tractor Tuesday Night 7,700 lb Modified
1st Jami Austin
2nd Wayne Bunnage
3rd Blake Stewart
4th Shannon Leischner
Truck and Tractor Pull - Tuesday Night Pull Class AA - 6,200 LB 2WD Truck Tuesday Night 6,200LB 2WD Truck
1st Jordan Nelson
2nd Jeremy Nelson
3rd Jared Nelson
4th Mark Austin
5th John Mumma
6th Greg Bandelow
7th Dennis Zindars
8th Oz Hay
9th Marty Nies
Truck and Tractor Pull - Tuesday Night Pull Class AA - 10,000 lb Pro Stock Tuesday Night 10,000 lb Pro Stock
1st Lance Little
2nd Ed Orrell
3rd Chris Little
4th Nick Mccormick
5th Mickey Shorter
6th David Justison
7th Dennis Schnitker
8th Dennis Schnitker
Truck and Tractor Pull - Tuesday Night Pull Class AA - County 4WD Gas Tuesday Night County 4WD Gas
1st Jamie Ueleke
2nd Dustin Ethington
3rd Steve Shirley
4th Landan Thompson
5th Thomas Stevens
6th Larry Stevens
Truck and Tractor Pull - Tuesday Night Pull Class AA - County 4WD Diesel Tuesday Night County 4WD Diesel
1st John Mcmillian
2nd Brandon M Bly
3rd Jason Clodfelder
4th Justin Shoot
5th J.D. Laster
6th Troy Carrell
7th Mike Ueleke
8th John Haney
9th Cody Overton
10th Tyler Gordon
Truck and Tractor Pull - Thursday Night Pull Class AA - 12,000 lb Farm Stock Friday Night 12,000 lb Farm Stock
1st David Bumpus
2nd Mike Kessler
3rd Gary Leber
4th Dean Eisenmann
Truck and Tractor Pull - Thursday Night Pull Class AA - 8,200 lb Limited Pro Stock Friday Night 8,200 LB Limited Pro Stock
1st Wayne Tedder
2nd Danny Barker
3rd Rusty Clifton
4th David Kozuskek
5th Kenny Kozuszek
6th Erik Rolf
7th Mick Gajewski
8th Allen Stumpf
Truck and Tractor Pull - Thursday Night Pull Class AA - 8,000 lb Pro Stock Diesel Trk Friday Night 8,000 lb Pro St Diesel Trk
1st Rod Tarr
2nd Dan Painter
3rd Susan Ingram
4th Ryan Whalen
5th Patricia Justison
6th Roger Strohmeier
7th David Justison
8th Dalton Tarr
Truck and Tractor Pull - Thursday Night Pull Class AA - 5,800 lb Modified Friday Night 5,800 lb Modified
1st Glenn Mcmunn
2nd Bill Bales
3rd Partnership Red Team
4th Dennis Frerking
5th Stan Williams
6th Chase Lowry
7th Kevin Frerking
8th John Young
9th Craig Young
10th Bill Neff
Truck and Tractor Pull - Thursday Night Pull Class AA - 20,000 lb County Farm Stock Friday Night 20,000 LB County Farm Stock
1st Jeremy Brown
2nd Dale Sidenstricker
3rd Sadie Baird
4th Todd Eastin
5th Jon Thomas
6th Clayton Walker
7th Bill Furry
8th Jerry Thomas
9th Justin Thomas

[Back to Top]

Western Horse Show - Western Horse Show Performance - Open 3-D Poles
1st Tex Anderson
2nd Tex Anderson
3rd Rachel Mulcahey
4th Emily Mulcahey
5th Allison Gossett
Western Horse Show - Western Horse Show Performance - Pony Poles (54" And Under)
1st Jed Mckinney
Western Horse Show - Western Horse Show Performance - Youth Poles (18 And Under)
1st Rachel Mulcahey
2nd Allison Gossett
3rd Chance Duncan
4th Haley Mettendorf
5th Courtney Gossett
Western Horse Show - Western Horse Show Performance - Pony Barrels (54" And Under)
1st Jed Mckinney
2nd Taylor McDowell
Western Horse Show - Western Horse Show Performance - Open Men's Barrels 19 & Over
1st Johnny Johnson
2nd Johnny Johnson
3rd Tex Anderson
4th Tex Anderson
5th Leonard Havener
Western Horse Show - Western Horse Show Performance - Open Ladies' Barrels 19 & Over
1st Angie Johnson
2nd Angie Johnson
3rd Kaitlin Buzzard
3rd Emily Mulcahey
5th Tara Merriman
Western Horse Show - Western Horse Show Performance - Youth Barrels (18 And Under)
1st Rachel Mulcahey
2nd Chance Duncan
3rd Courtney Gossett
4th Rylee Mckinney
5th Allison Gossett
Western Horse Show - Western Horse Show Performance - Open 3-D Barrels - Division 1
1st Angie Johnson
2nd Johnny Johnson
3rd Emily Mulcahey
4th Johnny Johnson
Western Horse Show - Western Horse Show Performance - Open 3-D Barrels - Division 2
1st Tex Anderson
2nd Tex Anderson
3rd Haley Mettendorf
Western Horse Show - Western Horse Show Performance - Open 3-D Barrels - Division 3
1st Trent Hewerman
2nd Rylee Mckinney
3rd Rachel Mulcahey
Western Horse Show - Western Horse Show Performance - Open Flag Race
1st Tex Anderson
2nd Courtney Gossett
3rd Tex Anderson
4th Trent Hewerman
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Open Halter
1st Jerry Martin
2nd Gerald Hendricks
3rd Hunter Duncan
4th Rachel Higgs
5th Chance Duncan
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Youth Walk Trot (18 & Under)
1st Tanna Petersak
2nd Hunter Duncan
3rd Rachel Higgs
4th Gabby Bertin
5th Emma Bertin
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Open Walk Trot (19 & Over)
1st Bruce Hawkins
2nd Bill Drury
3rd Gerald Hendricks
4th Denise Judy
5th Lindsey Amling
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Youth Pleasure (18 & Under)
1st Tanna Petersak
2nd Gabby Bertin
3rd Haley Mettendorf
4th Hunter Duncan
5th Jessica Winter
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Jr. Horse Western Pleasure 5 & Under
1st Leslie Chandler
2nd Gerald Hendricks
3rd Rebecca Kamerer
4th Tracie Petersak
5th Erin Stevens
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Ladies Western Pleasure 19 & Over
1st Denise Judy
2nd Vicki Hendricks
3rd Marcy Delp
4th Lindsey Amling
5th Leslie Chandler
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Open Western Pleasure
1st Tanna Petersak
2nd Denise Judy
3rd Vicki Hendricks
4th Marcy Delp
5th Erin Stevens
Western Horse Show - Western Horse Show Non-Perform - Open English Pleasure
1st Tanna Petersak
2nd Lindsey Amling
3rd Tracie Petersak
4th Erin Stevens
5th Leslie Chandler

[Back to Top]


 

   The Coles County Fair adheres to the International Association of Fairs & Expositions  Code of Ethics.

Copyright 2004-2017 Coles County Fair Association.  All Rights Reserved.
No part of this site may be copied in part or in whole without the express written consent of Coles County Fair Association.
 


Hit Counter